Gekidžóban Kara no kjókai: Bókjaku rokuon

• Japonsko 劇場版 空の境界 the Garden of sinners: 忘却録音 (viac)

Děj šestého filmu ze série Gekijô ban Kara no kyôkai se odehrává v lednu 1999. Touko Aozaki pověří svou žačku Azaku Kokutou, aby vyšetřila záhadné incidenty, k nimž dochází v internátní škole, kterou Azaka navštěvuje. Kdosi používá víly, aby studentkám kradl vzpomínky. Jelikož Azaka víly nemůže vidět, přichází jí na pomoc Shiki Ryougi, která po dopravní nehodě a následných dvou letech v kómatu získala schopnost spatřit, co zrakům normálních smrtelníků zůstává skryto. Azaka však její přítomnost snáší nelibě, protože existuje osoba, kvůli níž si tajně přeje, aby Shiki zmizela z povrchu zemského. (deepspace101)

Alwirian

Šestý díl série nás má asi na něco připravit...mnohem hravější a uvolněnější děj poklidně plyne a do konce nám přidá pár dalších střípků do celkového obrazu. Atmosféra v první polovině jak z komedie, ve druhé opět temní, ale skvělá je pořád. Animace tradičně vysoká úroveň, ale hudební doprovod...sonda do vážné hudby - tohle se vážně povedlo. Celkový dojem: 6,5/10. ()

Naslund

Těch 120 minut, co je uvedeno tady a na imdb lže. Chápu, že si většina lidí bude myslet, že od začátku uběhly dvě hodiny, ale kupodivu to má doopravdy jen jednu hodinu. Na předchozí díl se rozhodně nenavázalo. Vlastně první polovina je jako kdyby vysekli jeden díl My-Hime a zasadili ho sem... veselé, tajemné a spíše s komediálním nádechem. Pak zase návrat do starých zajetých a hlavně uspávajících kolejí z čtvrtého dílu. To znamená, nepouštět po jedenácté hodině večer, pokud nechcete dokoukávat ráno! Byla by to docela škoda, protože příběh je opravdu skvěle vymyšlen. Teda, pokud jsem ho správně pochopil. Další díl bude Satsujin Kosatsu (part 2) a snad půjde o vrchol, který by předčil pětku. Podle konce tohoto dílu bude až nechutně brutální. ()