Spojenie nenadviazané

• Slovensko S.S.D. - Smrť sovietskym deťom (viac)
všetky plagáty

V televizi se rozjíždí show s názvem „Pionýrský tábor“. Na základě castingů je vybráno deset účastníků, pět holek a pět kluků. Všichni společně s mladou televizní moderátorkou odjíždí do zapadlého pionýrského tábora ze sovětské éry. Podle pravidel reality show opustí každý týden jeden z účastníků tábor a vrátí se domů, vítěz soutěže, který zůstane v táboře jako poslední, dostane milion rublů. Pravidla hry se však zničehonic mění, když se spojení s televizními štáby ztratí a jeden z účastníků show je brutálně zavražděn. Když ostatní najdou vzkaz s tajemným podpisem S.S.D., pochopí, že výhrou pro vítěze nebude milion rublů, ale jeho vlastní život… (oficiálny text distribútora)

Slasher

Rusové natočili mix slasheru a SAW a dopadlo to překvapivě dobře. 10 soutěžících je vybráno do nové reality show, která se má odehrát v bývalém pionýrském táboře 'Lesní mýtina'. Čeká tam na ně ale hravý psychopat s koňskou maskou na hlavě a zásobou dětských strašidelných příběhů, podle kterých je bude jednoho po druhém odrovnávat... Příběh je celkem zajímavý, slušná je i desítka teenagerů (plus s nimi zavřená moderátorka). S vraždami už to ale taková sláva není (jen krev, ale žádné pořádné gore efekty) a ten koňský vrah se taky příliš neukáže. Zhruba první dvě třetiny filmu nemají až takový spád, ale ta poslední už přinese dostatek dění a i trochu napětí do toho. Tedy - slušná a celkem osobitá vyvražďovačka, která fandům subžánru bude stát za pozornost. ()

*CARNIFEX*

TV show „Pioniersky tábor“ sa v Rusku teší obrovskej popularite. Po celej krajine prebieha kasting na desať „vyvolených“, ktorí sa spolu so štábom presunú do areálu uprostred lesa, s prízvučným názvom „Lesná mýtina“. V minulosti na tomto mieste za záhadných okolností prišlo brutálnym spôsobom o život niekoľko osôb. Legenda hovorí, že vtedajšie krviprelievanie mal na svedomí šialený vrah s maskou koňa. Po príchode do miesta nakrúcania si všetci súťažiaci razom uvedomia, že v tejto hre, v boji so svojimi súpermi, nepôjde o sľubovanú výhru 1 milión rubľov, ako bolo pôvodne propagované. Výhercom sa však stane ten, čo ostane na žive ako posledný. Ruský slasher na spôsob Saw či Vile. Musím povedať, že som milo prekvapený. Režisér Šmelev ma najviac potešil v poslednej polhodinke so svojim originálnym spôsobom rozuzlenia príbehu. Za pozornosť ešte stojí gore a prekvapivý záver. Ako keby to ani netočili súdruhovia zo „ZSSR“ – 65%. ()

Faustka

Poslouchejte pionýři pravdivý příběh na dobrou noc. -- Máma poslala holčičku do nejvzdálenějšího obchodu. Řekla jí, že nesmí nasednout do autobusu s černými záclonkami. Holčičku nebavilo čekat a do autobusu nastoupila. Byl úplně plný. Dlouho a dlouho jeli po neznámé cestě. Vtom se vepředu objevil tmavý tunel. Řidič se otočil a zachechtal. Najednou neměl lidskou, ale koňskou hlavu. Holčička to uviděla první..vykřikla, ale už bylo pozdě. Autobus vjel do tunelu a když vyjeli ven, všichni byli mrtví. A měli useknuté…hlavy. :-)) Příjemné sny...(vy malí parchanti). ()

petero

Teenagerská vyvražďovačka z Ruska je podobne blbá ako väčšina takýchto žánroviek a nikomu by nechýbala, keby sa za hranice svojej krajiny ani nedostala. Čakal som niečo iné. ()

Pepinec

Ho hó, po dlouhé dlouhé době máme v kinech poměrně široký výběr hororového žánru. Píše se květen roku 2009 a plátna okupují S.S.D., Pátek třináctého a Krvavý Valentýn. Nepamatuji, kdy naposledy byly v programu tři hororové snímky. Spojení nenavázáno je zajímavé tím, že přišlo z východu, což je věru vítaná změna. Místo do dokonalosti dovedených amerických záběrů můžeme sledovat syrovou kameru ruských tvůrců, kteří svou práci odvedli přinejmenším obstojně a alespoň mě v pár momentech vylekali. Film považuji za jakousi variaci na Strach v přímém přenosu s rychlejším spádem. Z mého pohledu celkovému hodnocení ublížila nedotažená poslední třetina snímku, ve které se podle mého názoru dalo docílit většího ataku na divákovi nervy a mozkové závity. Tudíž u mě S.S.D. padá na tři hvězdy, přesto jej lze doporučit ke shlédnutí. ()

Big Bear

Tenhle výlet na opuštěnou ruskou pionýrskou základnu nepřináší nic nového pod sluncem. Na začátku zde máme vzájemné seznámení, potom vedoucí sdělí pravidla táborové hry a celý pobyt se zakončí noční bojovkou. Jako na každém správném táboře zde najdeme rivalitu, lásku i obětavost.... A teď vážně. Od námětu jsem čekal víc. Pro opuštěné ruské základny (města jako Pripjať nevyjímaje) mám slabost. Tady nám toho retra ale zas až tak moc nenaservírují. Vyvražďovací linie je tupá a předvídatelná, místy dokonce srandovní. Ke konci mi už ty ,,strašidelné'' příběhy lezly krkem jako táborová sváča v podobě lunchmeatu s chlebem... Soudruzi tavárišči byl jsem si sice na vsjo gatov, ale byla to slabota po všech stránkách. Celkem však zaujala závěrečná píseň. Tohle je max na jednu koňskou hlavu s černou záclonkou malčiky a děvočky..... * ()

666teen

Už za komančů byla návštěva sovětského pionýrského tábora vstupenkou na infekční oddělení, nebo minimálně akcí plnou hladu a hromadného zpěvu častušek. Opravdu vypečená odměna za sběr hadrů. Nová reality show z prostředí bývalého lágru nabízí účastníkům ještě atraktivnější program. Vlastně spíš pogrom. Svižná vybíjená, která nenadchne, ale ani nezklame. ()

Omnibus

Proč se zase musí všechny oběti chovat jako mandelinky bramborové ? Lezu tam , lezu sem, ohryzávám lupení a čekám, až mě zašlápnou. Abych nekřivdil mandelinkám, ty aspoň nevedou sysloidní dialogy... Že by záměrně? S cílem znechutit mi hrdiny, abych se o to víc těšil na to, až je rozkuchají. Ale já bych radši kuchal scénáristu a rejžu, nejlépe jedním vrzem jedním dranžírákem... Už třeba hned na začátku za to odfláknutý zatemnění autobusu. Mohl by mi, bohajeho, někdo vysvětlit na co tam ty blbý záclonky vůbec byly, když si je každej vůl mohl odhrnout... ? Přitom je to škoda, ten "pionýrský tábor" měl docela COOL atmosféru. A koně (i jejich hlavy) ty já rád :-) Ale budiž - na jedno použití (a na jedno nasrání) se ten film dá. Otáčím DVD a čtu z obalu: Co nabízíme ? 30% marže, stojany zdarma, komfort výprodeje, bezplatnou výměnu méně prodejných titulů. To beru... :-) ()

Campbell

To se jednou podívám do skříně co bych vlastně měl zkouknout a vidím tam budto Vrah v mém domě nebo Pouštní štít. No a jelikož jsem nic z toho vidět zatím nechtěl tak jsem vzal kilo a šel do trafiky, a jediný film co mě tam zaujal byl takový divně vypadající film, S.S.D. tak si řeknu "Proč ne?" a koupil to, no a najednou to otočím a vidím Ruský film, no málem mě omívaly(starší Ruské horory jsou dobré, ale ty novější za moc nestojí). No a tak jsem to zkoukl a teda řeknu Vám jsem opravdu potěšen, když vezmu potaz ten divnej nic neříkající konec, tak jsem byl skoro 100% spokojenej. Začátek měl atmosféru a bavil mě, postupem času jsem tomu propadl. Jen prostě škoda toho zmršeného konce. BTW film netrvá 110 minut ale něco kolem 90(ted nevím přesně). ()

Mariin

Ruský krvák podle západního vzoru, který nemá pozvolný vývoj a gradaci, ale je to něco jako "střelba samopalem" od začátku do konce. Absurdní a nevhodné nejen šířit, ale vůbec i točit...Pro mne velké rozčarování z ruského filmu (který mám obecně tendenci přeceňovat). ()

Crocuta

Celkem slušná vyvražďovačka, na které mne kromě národního svérázu země původu a několika dějových zvratů nejvíc zaujalo spojení současné reality show a strašidelných historek vyprávěných na pionýrském táboře (nevím jak vy, ale já si tyhle příběhy na táboře vždycky užíval a dodnes si pamatuji pár dost podobných těm z filmu). Možná se mohlo víc tlačit na pilu co se týče brutality, ale nejvíc zamrzí trestuhodně nevyužitý potenciál Anfisy Čechové a jejích nepřehlédnutelných předností. Ani tento snímek tak nepřispěl k řešení otázky http://www.youtube.com/watch?v=iKzI-yPYJuA&feature=related , s kterou si už nějaký čas marně lámu hlavu :-) . PS: Proč zas ten neslaný nemastný český název? Originální titul je nejen dokonale výstižný, ale navíc i dobře zní. ()

SOLOM.

Netradiční ruská reality show s krvavým překvapením uvnitř. Něco takového by potřebovali i naši slavní Velcí bratři či Vyvolení. Je dobře že se k nám začínají dostávat filmy i z této části světa a já jen doufám, že se v tom bude pokračovat. Rusové mají určitě velký potenciál, ale musí ještě vychytat spousty chyb aby se dali jejich díla označit za nezapomenutelný zážitek. Nejvíc mi vadil nevyužitý potenciál příběhu, který se zastavil někde zhruba uprostřed. K dobru jim ovšem počítám, že neprozradili vrahovu totožnost moc brzy. Určitě se na tenhle polokrvavý slasher podívám někdy v budoucnu znova. ()

Karamanlis

Smrť Sovietskym Deťom (pozoruhodný názov..) sa sprvoti javí ak ruská variácia na japonský Battle Royale, zakrátko však vyústi do whodunit slasheru so survival tematikou. Na to, že to natočili Rusáci, ktorých kinematografia ma inak moc neberie to nedopadlo najhoršie, niektoré vraždy neboli márne, nevyhnutne bola preliata nejaká tá krv a mihlo sa tu aj zopár pekných herečiek, pričom rajcovná Anfisa Čechova mi vzdialene pripomínala našu Slávku Halčákovú. ()

ARI50

V prvních minutách sem se těšil bouře, tábor, strašidelné historky, super pak s toho nakonec vznikne show za pár let kde se kuchají lidi, no ani ty kozaté rusky to nezachránily. ()

Terva

CITÁT - Tu o koňské hlavě a autobuse s černými záclonkami znáte?...... Vítejte v show. Nevíte co dělat? Nebojte, to přijde samo. Zapněte si mikrofony a za půl hodiny začínáme. Sleduje vás padesát kamer. Deset účastníků má strávit několik týdnů v opuštěném pionýrském táboře. Ano pionýrském, jedná se totiž o Ruský film. CITÁT - To nebylo ve scénáři........... Po pravdě, nic nového na filmovém nebi, jen další bezduchá vyvražďovačka, tentokrát natočena na druhé straně než je Hollywood. Jediné co by se dalo pochválit je použití původní Ruské hudby - to byl klad. A zápor - Tma, stokrát omletý příběh a lehce zmatené finále. CITÁT - Věříte na démony?.......... Není to špatný počin, má to spád, dobrou hudbu, ale přišlo to pozdě. Filmový fanoušek viděl desítky podobných legend a tak tohle ničím nepřekvapí. CITÁT - Autobus vjel do tunelu a když vyjel byli všichni mrtví a měli usektnuté hlavy.......... ()

corpsy

Rusi sa pohrali s vizuálnou stránkou, ale na atmosféru asi pri tom zabudli. A to to na začiatku vyzeralo nádejne ( rok 1984 ). Ale samozrejme sa musíme preniesť do súčastnosti, aby sme videli umierať ľudsky zdegenerovné šťence, ktoré sa zaujímajú o účinkovanie v reality šou, pri ktorej vám netreba talent. Radšej vidieť príbeh z campu, to by bol klasický slasher. ()

TomX2

Nápad už tak otrepaný, no tu sa ho tvorcom podarilo dostatočne využiť aspoň na to aby pobavil diváka. A ja som sa pobavil požehnane dosť - scenárista si vždy niečo vycucal z prstu a tak sa film stal až nechcene vtipným. Na diváka čaká množstvo vydarených (a hlavne zábavných) vrážd, úplne prehnaných až absurdných "zvratov" (tehotné dievča, vrah súťažiaci,..) a tak nehrozí nuda. Pobavia tiež herci aj ich postavy (z ktorých sympatická nie je ani jedna) a keď už sa tých 105 minút nebudete báť, tak aspoň zabávať. No nie? :) edit (7.1.2019): Znižujem hodnotenie z troch na dva. ()

Thomassi

Ruský horor na způsob Saw. Reality show, která se odehrává v bývalém pionýrském táboře, začína poklidně. Přijíždí sem skupinka deseti mlaďochů, kteří se mají show zúčastnit. Ovšem poté, co je jeden zabit, začnou se dít zvláštní věci a vynořovat tajemství, které je ukryté už od roku 1984. Klasická vyvražďovačka, která mě ale zaujala zejména strachem hlavních hrdinů. Nebylo to jako v amerických hororech, kde jsou sice všichni překvapeni, když se něco stane, ale nedávají vůbec znát, že se bojí. To tady nehrozí, tady jsou opravdu všichni podělaní strachy. Konec je taky zajímavý. Takže takový mírně nadprůměrný horor. ()