maneki_neko

Nejsem zrovna velkým příznivcem novodobých anime typu Naruto. Proto často neváhám hlouběji pátrat po starších „vykopávkách“, které by se daly zařadit spíše do kategorie underground. Většinou se mi podaří najít opravdu povedené vykopávky, což u tohoto seriálu není výjimkou. Kyou kara ore wa! je neskutečně úžasný seriál plný poctivého násilí, drsných nadávek, morálních hodnot... prostě takový typický život teenagerů. Každá z postav je osobitá, má své kouzlo. Třeba takový Mitsuhashi - zpočátku neškodný hoch, který se rozhodl, že vstup na střední zahájí velkolepým způsobem - stane se nejprofláklejším delikventem na škole. Pak tu je další týpek Itou, který má stejný plán. První věc, kterou oba udělají, aby každý věděl, s kým má tu čest - změní si účes. Zatímco čerstvý blondýn Mitsuhashi si svou pověst delikventa vyslouží velice rychle, Itou je jeho pravým opakem. Ten totiž sice jako delikvent, díky jeho 15-centimetrovému účesu, vypadá, ale nikdo mu to kvůli jeho dobrosrdečné povaze nevěří. A tak se z těchto outsiderů, jejichž povahy jsou jako oheň a led, stanou nejlepší kámoši doslova na život a na smrt, kteří si navzdory neustálým hádkám vždycky pomůžou, i kdyby to znamenalo zaplést se do rvačky s největšími agresory. ()