Hlavní postavou napínavého noirového příběhu je šestadvacetiletý automechanik Dan Brady (Mickey Rooney), jehož problémy začnou s nevrácenou dvacetidolarovkou od kamaráda. Dan peníze nutně potřebuje, aby mohl večer zapůsobit na Veru (Jeanne Cagney), novou servírku od Guse. Udělá proto manko na firemní kase, a ve snaze vrátit bankovku ještě před inventurou, zastaví drahé hodinky, koupené bezprostředně před tím na dluh. Když však klenotnictví místo první splátky požaduje celou částku naráz, prosťáček Danny ztratí hlavu. (dopitak)

Dale

Rooney mi nikdy k srdcu neprirástol, vždy mi pripadal ako taký malý smiešny mužík, takže takáto rola, kde po ňom idú dve ženy a on s pištoľou uniká pred políciou, mu vôbec nesadla. Na takýchto frajerov nikdy nedorástol. To sú úlohy pre naozajstných chlapov, ako Mitchum, Lancaster a pod. Inak je to len priemerný noir, ktorý nemá čím prekvapiť. Poteší len Peter Lorre. ()

dopitak

Když se daří, tak se daří, Mickey Rooney by o tom mohl něco přes hodinku vyprávět. Znalci paměťníci ocení Petera Lorrea v roli vyděračského majitele herny, fanoušci noir zábavy nebudou zklamáni, i když některé situace jsou lehce předvídatelné a fandit Dannymu se nepovede každému. ()

liquido26

Danny z kasy štípne dvacet dolarů, který chce hned druhej den vrátit, ale jaksi se to všechno posere a on jde od jednoho průseru do druhýho. A proč? Za vším hledej ženskou :-) Skvělý svižný noir. Vše se sice dá předvídat, ale to nijak neškodí. ()

Topco

Mickey Rooney so svojim chlapčenským vzrastom sa mi páči čím ďalej, tým viac. Má niečo do seba (musí mať, keď sa za neho vydala božská Ava Gardner). Ale k filmu: typický noirový námet - inak kladný hrdina sa uchyľuje k zločinu kvôli žene. Začína to nevinne: nenápadný automechanik chce zapôsobiť na čašníčku a pozvať ju na drink.. Začne to nevinnou pôžičkou, pokračuje drobným podvodom, okradnutím, krádežou. Z prúseru do prúseru. Svižné, zábavné, tmavé sekvencie pekne nasvietené + minirola Petera Lorreho ako bonus. ()