Dievčatko a líška

• Slovensko Liška a ja (viac)

Pravdivý príbeh o jedinečnom priateľstve dievčatka a líšky sa dohráva počas jedného pôvabného leta v krásnom horskom prostredí.
Dievčatko Bertille zazrie v lese líšku a chce sa s ňou spriateliť. Potrvá dlho, kým sa jej to podarí. Líška si na ňu postupne zvyká a prejavuje jej čím ďalej väčšiu dôveru. Bertille je šťastná, keď sa s ňou môže hrať a vyvádzať s jej líšťatami. Trocha sa na líšku hnevá, že ju neposlúcha a nehrá sa podľa jej predstáv. Raz si ju privedie domov, ale líška sa v cudzom prostredí necíti isto a bezpečne, a tak vyskočí von oknom, pričom sa poraní. Bertille odnesie zranenú líšku späť do lesa a aj keď sa zvieratko uzdraví, Bertille svoje sebecké konanie oľutuje a z letného zvieracieho dobrodružstva si odnesie veľké životné ponaučenie.
V rovnakej izbe ako Bertille žije po rokoch jej malý syn a mama mu rozpráva svoj pôvabný príbeh s líškou, ktorý tu prežila počas jedného dávneho leta. (oficiálny text distribútora)

Ajinka126

Sen mnoha dětí (i můj) o tom, že naváže přátelství s divokým zvířetem. Jenže zvířata neumí myslet jako lidé. Tento snímek byl jako balsám na duši. Nejen že jste se nechali oddávat té krásné kameře a přenádherné francouzské krajině, celou dobu Vás při tom provází příjemná mladá herečka, která celý tento snímek zvládla sama. Krásné souznění člověka a přírody. ()

majec4

Ak chcem vidiet zvierata, tak na to mam NatGeo Wild. Vizual a hudba potesi, ale celkovo ma to nejako neoslovilo. Fakt dost slabe. Bez deja a hlavne velmi naivne. Autori si asi povedali, ze sme vsetci prihluply, ked si mysleli, ze na takyto "vztah" skocime. Aj ked ako tak pozeram, ostatni na to skocili. Nepochopim to hodnotenie. ()

radektejkal

Jeden z vánočních filmů, týdenního vánočního festivalu s rodinou nějstaršího syna. Program: Emil a detektivové, Léto s liškou, Odvážná školačka a Limonádový Joe. Pro mě představují filmy - jako je tento - dost závažný ambivaletní problém. Je to hezké, je to o zvířeti, které znám a není to padlé na hlavu. Na druhé straně tu ale jde o ostré vniknutí do soukromí zvířete. a jeho životního prostředí, a z toho moc radost nemám. Záverem je, že když už je to natočeno, tak se na to podívám, ale Kdyby se mě někdo zeptal, zda se má tento film natáčet, řekl bych rozhodně: ne. ()

Dimo

Krásná krajina, sympatická rusovlasá holčina, příšerný dabing a příběh tak akorát pro děti. Strašně moc dojmu mi bral právě ten šílený dabing, ale vyvažovala to opravdu skvělá kamera a někdy i dost překvapivá práce se zvířaty. Dětem se "Léto s liškou" bude moc líbit, já zůstanu nohama na zemi, ALE, opravdu rád bych viděl (slyšel) původní znění. ()

rekkky

Only one star for very nice shots + sounds from French nature. Otherwise it is little bit blunt and the story of chasing the fox doesn't fit at all. I would be worried if my child just run off everyday to the forest, don't you? Of course it is supposed to be educational, but kids are bit tricky in doing exactly what they saw on the screen. ()

• Lišky ve filmu hrálo celkem pět zvířat: Titus, Sally, Ziza, Scott, Tango a Pitchou. Titus byla liška ochočená Marie-Noëlle Baroni. Zemřela 17. března 2008 v pokročilém věku dvanácti let. (anaon)
  • Během filmu se v roli lišky prostřídalo okolo deseti různých lišek. (Stanislaus)