Polícia Hamburg

• Česko Policie Hamburk (viac)
Nemecko, (2007–2024), 343 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Scenár:

Scarlett Kleint, Olaf Kaiser, Douglas Wissmann, Jörg Brückner (viac)

Sanna Englund, Harald Maack, Fabian Harloff, Gerit Kling, Rhea Harder, Thomas Scharff, Uwe Fellensiek, Petra Kleinert, Christian Blümel, Marco Hofschneider (viac)

Tým hamburských policistů se v práci rozhodně nenudí. Parťáci Melanie Hansenová s Nilsem Meermannem se zrovna zabývají případem malého chlapce Louise, který se kvůli bití bojí přijít domů s pololetním vysvědčením. To, že je doma týrán, zjistila náhodou Nilsova přítelkyně lékařka Anna. Z týrání syna je podezřelý jeho přísný otec Georg. Je to však opravdu tak, jak to vypadá?
Franzi Jungová je na místním oddělení nová. Její nadřízený Berger ji musí zpočátku uklidňovat, protože vztah s jejím parťákem, poněkud svérázným Bojem Thomfordem, není zrovna ideální. Zejména poté, co se Franzi bezelstně snaží smířit Bojeho s jeho otcem Hubertem. Boje se s ním vůbec nestýká a zrovna mu odmítne půjčit peníze, aby mohl pozvat na malou oslavu své přátele bezdomovce... (oficiálny text distribútora)

mzss1

Opět moc špatné hodnocení na CSFD. Je teda pravda, že jsou i lepší německé krimiseriály, ale zato to co má tento seriál velký klad, tak je to, že má velmi sympatickou hlavní hrdinskou dvojku hlavních hrdinů. Případy už jsou horší, někdy nudné a natahované. Takže ve výsledku koukatelný průměr. Hodnotím na 55% = *** ()

petaspur

Policie Hamburk svými případy nijak nevybočuje ze standartní německé seriálové produkce. Drobná změna k lepšímu nastala alespoň v poměrně reálném zobrazení jednotlivých policistů. Nejedná se totiž o supertým neomylných profesionálů, ani o souboj poctivých poldů s těmi zkorumpovanými. Na tomto oddělení slouží poldové 1. s nulovou praxí (moc o práci přemýšlejí, snaží se zachránit svět, ale neví jak), 2. s praxí cca. 10 let (mají dostatek zkušeností a snaží se účelně pomáhat lidem), 3. s praxí převyšující 20 let (s minimálním úsilím, bez špetky vzrušení, si dělají jen svou práci). Takhle to v životě běžně chodí a proto jsem s takto postavenými základy vcelku spokojen, ale nepříliš originální případy, hromady sentimentu a nesnesitelné moralizování sráží hodnocení tohoto počinu lehce pod průměr. ()

kingik odpad!

Tenhle německý seriál je hodně nesympatický a echt šlecht. Slouží pouze k zaplácnutí úžasného odpoledního vysílání na Primě se čtvrthodinovými reklamními bloky s příšerným hudebním předělem a s komentářem Jirky Schwarze v upoutávkách na nic. Mé hodnocení: 0% ()

Easykk

Opravdu není tak strašný jako jiné výtvory našich příhraničníků, vcelku sympatické postavy na němce a i ty zápletky jsou ucházející. Zajímalo by mě ale, do kterého města se až budou muset kolegové z bavor dostat, aby to byl konečně nějaký našláplý seriál, který by bavil a u kterého byste si třeba hrůzou nechtěli ukousnout nohu v koleni.. ()

Skuby47

Musím se seriálu zastat, protože mi už nějakou dobu tento hamburský policejní tým zpříjemňuje polední čas. Jejich případy z každodenní policejní práce jsou jednoduché, ale každý představuje zároveň jeden lidský příběh. I když nejsou dramatické a akční, hezky se na ně dívá. Přinášejí většinou osudy lidí, které jejich tíživá situace přivede na scestí. K celkově příjemnému dojmu přispívá rodinné prostředí vládnoucí na policejní služebně a lidský přístup k případům drobných delikventů, se kterými přichází tým do styku. I když se nejedná o rafinované vraždy a nepracuje se zde se špičkovou laboratorní technikou, ale spíš se zdravým rozumem a logickým úsudkem, vůbec to není nuda. Kouzelné záběry hamburského přístavu, příjemní herci, dobrá atmosféra a obyčejné případy ve kterých netečou potoky krve – to mi přesně vyhovuje k polednímu posezení u kávy. Vůbec bych se nehněvala, kdyby stejným způsobem jednala naše policie, pokud její pomoc budu někdy potřebovat. ()

wafc

Actually not that bad, ale co čekat od neobjektivních diletantů nebo-li elitě čsfd. Prosťoučké prostředí je docela nezajímavé, vskutku, ale sympatická hlavní dvojice je minimálně na pohled příjemná. Oceňuji především často ironické chování některých postav. Policii Hamburk sledovat nebudu, ale když jí v televizi chytnu, tak si rozhodně nenabliju do kávy nebo na croasán, jak nektěří zde moudří. Zvláště ty, Paity, vrchní honikluku, porní experte a attention whore, speciálně pro tebe mam vzkaz - tvé k popukání altruistické komentáře k pornáčům jsou pro mě zábavné asi jako BDSM s osmiletou virgínou. V kontextu tobě pochopitelném je to něco jako animální gangbang, který končí tvým naplněným rektem. Smaž se z čsfd nebo na tebe pošlu Maďara. ()

Paity odpad!

Skoro mám chuť to nazvat německou Hvězdnou bránou, jen ale pokud jde o četnost střelby a otázek typu, jseš v pořádku? ()

kolemjdouc

natočeno jakoby v reálu nenajde v tom nic pro sebe ten, kdo je zvyklý nebo má v oblibě, všelijaké až mysteriozní lítačky.Tady je to vše v poklidném duchuPěkné záběry HamburkuVynikající dabing ()

Prochy38

To je fakt zlý.... Němci by se do tohoto vůbec pouštět neměli. Všechny jejich seriály jsou úplně ale úplně na stejné brdo... ()

kubyno

Hvězdičku dávám za to, že si tvůrci na nic nehrají (doufám) a je to jen takový ničím nezajímavý skoro dokument o normální policii. Sledování vám vůbec nic nepřinese, ale také vás nijak neštve a neirituje, mohlo by být i hůř. Jinak viděl jsem asi jen jeden díl v televizi, když jsem byl nemocný. ()

Pedro Morales

Scénáře a zápletky jednotlivých epizod jsou zpravidla hloupé, občas ještě blbé, nebo někdy také pitomé, byť se mezi nimi sem tam nějaké dobré objeví. Většina hlavních hrdinů vám navíc po čase začne lézt krkem. Seriál se ale jinak snaží působit poměrně realisticky a to je také asi jediná věc, která to alespoň částečně drží nad vodou. Kdyby tímto stylem bylo natočeno něco na způsob Kobry 11, tak je to bez váhání odpad. ()

Raimok

Za Rheu Harder, jako jednu z mála pěkných Němek, a pár dobrých momentů dávám jednu hvězdu. Jinak se na to dívat nedá. 28 % ()

KuZd odpad!

Tenhle seriál mi byl doporučen. Jde o první seriál svého druhu, neboť svým žánrem se nedá podřadit pod nic dosud nám známeho... snad jen pod ten "odpad". Není to "drama", nejvážnější zločin, na který narazíte, je ukradená kabelka, spadlý květináč a podobné blbosti. V seriálu nikdy nikdo nezemře, ani z vedlejších rolí. Takže žádné drama ani napětí, nic se neděje. Co se týká té "krimi" zápletky, tak poté, co někdo na někoho převrhne květináč, tento většinou bývá odvezen do nemocnice, poté policie řeší vzájemné vztahy na pracovišti - tyto vztahové zápletky často vyústí v nějaké mravokárné slintání (které mě na tomto seriálu děsilo nejvíce). Zhruba ke konci dílu pak z ničeho nic pachatel, který na začátku seriálu svrhl ten květináč na svoji sousedku, se přizná sám nebo jej někdo napráší, či jiná forma rozuzlení, která však nijak nesouvisí s vlastním vyšetřováním policejního oddělení, které dále v klidu pokračuje rozebíráním vlastních vztahů na pracovišti. Seriál je kombinací Komisaře Rexe (bez Rexe) a Ordinace v růžové zahradě, přičemž základní ingredience z každého tohoto žánru v seriálu chybí, takže se tam vlastně vůbec nic neděje. Ačkoliv tedy jde o slátaninu, je to blbost a je tam hromada klišé a v neposlední řadě jste seriálem téměř moralisticky ukamenováni (seriál byl nejspíš natočen nějakými militantními islámisty, jinak si to nedokážu vysvětlit), nemohu pozitivně hodnotit, a to především proto, že je to strašná nuda. ()