Polícia Hamburg

• Česko Policie Hamburk (viac)
Nemecko, (2007–2024), 343 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Scenár:

Scarlett Kleint, Olaf Kaiser, Douglas Wissmann, Jörg Brückner (viac)

Sanna Englund, Harald Maack, Fabian Harloff, Gerit Kling, Rhea Harder, Thomas Scharff, Uwe Fellensiek, Petra Kleinert, Christian Blümel, Marco Hofschneider (viac)

Tým hamburských policistů se v práci rozhodně nenudí. Parťáci Melanie Hansenová s Nilsem Meermannem se zrovna zabývají případem malého chlapce Louise, který se kvůli bití bojí přijít domů s pololetním vysvědčením. To, že je doma týrán, zjistila náhodou Nilsova přítelkyně lékařka Anna. Z týrání syna je podezřelý jeho přísný otec Georg. Je to však opravdu tak, jak to vypadá?
Franzi Jungová je na místním oddělení nová. Její nadřízený Berger ji musí zpočátku uklidňovat, protože vztah s jejím parťákem, poněkud svérázným Bojem Thomfordem, není zrovna ideální. Zejména poté, co se Franzi bezelstně snaží smířit Bojeho s jeho otcem Hubertem. Boje se s ním vůbec nestýká a zrovna mu odmítne půjčit peníze, aby mohl pozvat na malou oslavu své přátele bezdomovce... (oficiálny text distribútora)

petaspur

Policie Hamburk svými případy nijak nevybočuje ze standartní německé seriálové produkce. Drobná změna k lepšímu nastala alespoň v poměrně reálném zobrazení jednotlivých policistů. Nejedná se totiž o supertým neomylných profesionálů, ani o souboj poctivých poldů s těmi zkorumpovanými. Na tomto oddělení slouží poldové 1. s nulovou praxí (moc o práci přemýšlejí, snaží se zachránit svět, ale neví jak), 2. s praxí cca. 10 let (mají dostatek zkušeností a snaží se účelně pomáhat lidem), 3. s praxí převyšující 20 let (s minimálním úsilím, bez špetky vzrušení, si dělají jen svou práci). Takhle to v životě běžně chodí a proto jsem s takto postavenými základy vcelku spokojen, ale nepříliš originální případy, hromady sentimentu a nesnesitelné moralizování sráží hodnocení tohoto počinu lehce pod průměr. ()

Easykk

Opravdu není tak strašný jako jiné výtvory našich příhraničníků, vcelku sympatické postavy na němce a i ty zápletky jsou ucházející. Zajímalo by mě ale, do kterého města se až budou muset kolegové z bavor dostat, aby to byl konečně nějaký našláplý seriál, který by bavil a u kterého byste si třeba hrůzou nechtěli ukousnout nohu v koleni.. ()

jungewolf

Není to nic moc, viděl jsem na Primě v pondělí 11.9.2017 8.díl 6.série. Pobavily mě jen dva politicky nekorektní špílce o netýkavce turecké a pasáž s muslimskou rodinkou v nemocnici - chlápek oblečený v bílé gelábiji a několik žen zahalených v černých abájích - tyhle fórky však mimo Německo nemohou rezonovat ... . Jinak jsou tam dost nejapné a trapné pokusy o "humor" ..... . ()

haWranka odpad!

Přiznávám - viděla jsem jen jeden díl. A málem jsem ohluchla, oslepla a navíc zblbla. Nepostřehla jsem žádnou výraznější zápletku, postavy neměly vlastně žádný vlastnosti, no hrůza. Všechno by se ale dalo překousnout, kdyby zaujal scénář. Jenomže ten prakticky neexistoval! Připadalo mi, že herci dostali šablonu dílu a pak plácli co jim přišlo do pusy, jen aby to měli rychle za sebou. I já jsem ráda, že už to mám za sebou. Jestli jsem viděla zrovna slabej díl a ty ostatní jsou pokladem kinematografie, tak se na mě prosím nezlobte pro to hodnocení, znova na to totiž koukat nebudu. ()

Skuby47

Musím se seriálu zastat, protože mi už nějakou dobu tento hamburský policejní tým zpříjemňuje polední čas. Jejich případy z každodenní policejní práce jsou jednoduché, ale každý představuje zároveň jeden lidský příběh. I když nejsou dramatické a akční, hezky se na ně dívá. Přinášejí většinou osudy lidí, které jejich tíživá situace přivede na scestí. K celkově příjemnému dojmu přispívá rodinné prostředí vládnoucí na policejní služebně a lidský přístup k případům drobných delikventů, se kterými přichází tým do styku. I když se nejedná o rafinované vraždy a nepracuje se zde se špičkovou laboratorní technikou, ale spíš se zdravým rozumem a logickým úsudkem, vůbec to není nuda. Kouzelné záběry hamburského přístavu, příjemní herci, dobrá atmosféra a obyčejné případy ve kterých netečou potoky krve – to mi přesně vyhovuje k polednímu posezení u kávy. Vůbec bych se nehněvala, kdyby stejným způsobem jednala naše policie, pokud její pomoc budu někdy potřebovat. ()

Galéria (4 796)

• Některé epizody jsou točeny na základě skutečných událostí. (Vrbson)
  • V 1. epizodě 6. sérii se v roli otce plavkyně Meibritt objevuje René Steinkeho. Jeho příjmení je Engelhardt, tedy stejné jako příjmení jeho nadřízené Anny Engelhrardt (Charlotte Schwab) v seriálu Kobra 11 (od r. 1996). (Vrbson)