Keď sa bohatý otec rozhodne, že sa konečne postará o svoje dieťa, neváha využiť ani tie najšpinavšie zbrane. Advokáta Kaia Brechtela požiada jeho šéf a budúci svokor, aby zastupoval jeho klienta Marca Thalbacha vo veci opatrovníctva dieťaťa. Až vo chvíli, keď na súde vystúpi žalovaná strana - Johanna Thalbachová, ktorá sa štrnásť rokov bez akejkoľvek pomoci zo strany bývalého manžela starala o ich dcéru Luzie - pochopí, že asi stojí na nesprávnej strane. (oficiálny text distribútora)

haWranka

Tak hlavně bych chtěla upozornit na to, že tohle nemá s komedií vůbec nic společnýho. Vlastně by mohlo jít o normální dramatickej film - potenciál by byl - ovšem kdyby nebylo dost děsivý režie a hlavně některých vedlejších (úplně zbytečných) postav. A nebyla by to německá romantika, kdyby se na nás nevyvalil nechutně přeslazenej a hlavně poučnej konec, kdy padouši ostrouhají a hlavní hrdinové se budou svou láskou a štěstím opájet až do skonání světa. Hm, lepší, než filmy od Rosamundy, Lindy a jiných dam. Ale tu malou, zákeřenou a nevděčnou potvoru, kterou nám tvůrci představili jako dceru hlavní hrdinky, bych nakopala někam! ()

Jara.Cimrman.jr

"Moje asistentka požádala mým jménem dceru mého zaměstnavatele o ruku a ona to přijala." Tak se to dělá. Nicméně uvedené sdělení je patrně jedinou zábavnou chvilkou snímku, protože jinak elitní právník Kai pouze poskakuje mezi chudou matkou, bohatou snoubenkou a o dítě neoprávněně obranou Johannou. A příběh má tedy k originalitě dost daleko, ale v dnes již velmi obsáhlém žánru "německá slzopudná hovadina" patří k těm výrazně lepším. ()