Nočný vlak

• Česko Noční vlak (viac)
TV spot

Dva cestující (Leelee Sobieski, Steve Zahn) a průvodčí (Danny Glover) zjistí, že v nočním vlaku zemřel člověk. Neznámý měl u sebe malou schránku s diamanty obrovské ceny, které by si rádi nechali pro sebe. Rozhodnou se proto předstírat, že muž do vlaku nikdy nenastoupil a shodit jeho tělo do řeky, přes kterou bude vlak přejíždět. Jejich plán jak se zbavit mrtvoly se vyhrotí až k bodu, kdy musejí rozsekat tělo na kousky, které by se vešly do malého kufru. A pak zbývá už jen rozdělit kořist... (oficiálny text distribútora)

TV spot

Kingjiri

Většinu rozpočtu nejspíš spolkly náklady na slušný obsazení hlavních rolí a na efekty už se nedostalo - záběry na vlak z venku byly fakt žalostný a kulisy působily dost lacinym dojmem. Určitá retro stylizace (kostýmy, interiér vlaku apod.) mě taky nijak zvlášť nenadchla. Aspoň částečně ale zaujal příběh, kterej měl dobrej nápad (zvrat), napínavější pasáže a mysteriózní atmosféru. Tušil jsem, že se v závěru nejspíš nic nevysvětlí a konec zustane otevřenej - to mě zase dost zklamalo. Abych moh Noční vlak označit aspoň za průměr, muselo by se ještě leccos vylepšovat, dvě silnější hvězdy. ()

honajz

I v televizní produkci může vzniknout zajímavý thriller. Thriller, protože nejde o horor Půlnoční vlak, tyto názvy se vám mohou plést. Ve stejné době na český trh přišly dva filmy na DVD, a může se to plést. Tento thriller je televizní, jedna scéna vlaku a tři lidé v podstatě - Danny Glover, Steve Zahn a Leelee Sobieski. Nejde o nějak hrozně moc vymakaný film, spíš průměr. Ale scenáristicky a žánrově je zvládnutý dokonale, až by se i z tohoto průměru mohli čeští filmaři učit. Do vlaku nastoupí podivný muž, který vzápětí zemře. U sebe má krabičku a v ní poklad nedozírné hodnoty. Jak se zachovají spolucestující a výpravčí? Samozřejmě, nijak hezky, žádná pieta se nekoná a vše je dobré k tomu získat poklad pro sebe. Film navíc sem tam nabídne specifický černý humor, jímž připomene např. Potíže s Harrym, několik sice očekávaných, ale dobře vypointovaných a natočených zvratů, takže se na film dobře kouká a rychle utíká, jako ten vlak.K tomu si připočtěme mírné přesahy do žanru hororu, jeden ve stylu Anděla smrti, a nesmím zapomenout na jednu Glumovu hlášku z Pána prstenů... ()

Dubro

Ten, kto filmu pripísal žáner "akčný", to spackal skoro tak isto ako tvorcovia celý film. Bakelitovú vizáž človek ešte odpustí, no skutočnosť, že domrvili pomerne dobrý scenár, tú im neodpustí nikto. Režisér a dramaturg by si zaslúžili II. nápravno výchovnú skupinu a zbytok štábu jednotku s voľným pohybom. Tam by všetci mali dosť času na to, aby porozmýšľali, ako robiť svoju prácu lepšie aj pri nedostatku talentu a v neposlednom rade pozrieť si film Six Shooter, aby videli, ako má čierna krimi komédia vyzerať. 3 roky, aj to len vďaka podarenému scenáru. ()

mil@n.fanatik

Zajímavé... Ani nevím co k tomu napsat... Možná mě napadá, že posledních 20-minut, kdy každý střílel na každého a každý zabíjel každého bylo trošku absurdní a ubralo to na kreditu filmu.. Do té doby jsem uvažoval dokonce i o 4*, protože byl film zajimavý a napínavý, díky zmiňované 20-minutovce dávám 3* ()

genetique

Veľmi slušný rutinný filmík na jedno pozretie. Príbeh nie je ničím výnimočným, po čase sa mi začali prelínať rôzne námety z iných filmov, no nič grandiózne som ani nečakal, takže až taký sklamaný som nebol. Trošku ma iritovala tá snová kamera a príliš nasilu zamotaný záver s pomerne jednoduchou pointou. 55%. ()

• Snímek byl natočen v bulharském hlavním městě Sofii. (Ded@M@tes)