Šance

Československo, 1992, 65 min

Kamera:

Jiří Lebeda

Účinkujú:

Roman Holý (moderátor), Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Josef Dvořák, Zdeněk Izer, Marek Dobrodinský, Petr Jablonský, Vladimír Hron, Waldemar Matuška, Ivan Mládek, Lenka Hraj, Ivo Pešák (viac)

Zábavná show uváděná herci Josefem Dvořákem a Miroslavem Vladykou. Každý, kdo něco umí, dostává jedinečnou šanci předvést celému národu svůj talent. Vystupují zde artisté, lidé s neuvěřitelnou pamětí, kouzelníci, břichomluvci a mnoho dalších lidí, kteří v něčem vynikají. V klidu se posaďte do křesel, kouzelnická a artistická show právě začíná. (Jigsaw88)

brzozin

Jeden z posledních mohykánů kvalitní a celkem inteligentní zábavy. Bohužel byl vytěsněn degenerujícími vkusem diváků po nástupu estrád a la TV Nova, která tento žánr zcela zabila. Dnes jeho místo nahradili zpívající nýmandi a Ordinace. Ale zpět k Šanci. Ta dokázala vytěžit a v novém neotřelém kabátě přetavit pořady jako Televarieté či Možná přijde i kouzelník. Na tomto pořadu se doslova udělali lidé jako Izer, Dobrodinský, Mládek (do té doby znám spíš jako muzikant) a další, kteří se pak neštítili vlézt do pořadu Novotnému a podobným obskurním karikaturám. Škoda, že je to už jen dávná historie, na kterou sedá prach. ()

topi80

Taková předlistopadová zábava po listopadu. Zpočátku to bylo velmi slušné, mělo to spád i vtip, později se dostavovala už trochu křeč, protože vše okolo (i vkus diváka) se začal vyvíjet jiným směrem. Josef Dvořák se snažil, seč mohl, aby si pořad udržel vtip, ale ta zábava se přecejenom postupně vytrácela. ()

Figu

Typická zábava dané doby, na kterou se dnes už jen může vzpomínat! I na spoustu umělců, co v ní účinkovali. Ve mě záznamy některých dílů vyvolávaj nostalgii jak bič a rád vzpomínám na dětství u báby, kde to frčelo každej večír. Navíc spousta nezapomenutelnejch scének, především od Izera a Dobrodinskýho, Holzmanna či Wimmera... Za ty vzpomínky 80% ()

otík

Šance se vysílala od roku 1992 do roku 2003, vysílalo se 46 dílů, všechny kromě prvního uváděli Pepa Dvořák s Mirkem Vladykou a Martinem Dejdarem, první díl uváděl Roman Holý. Kromě scének byli hosty také šoumeni, kteří ukazovali své různé dovednosti a kuriozity. Nebyl to vůbec špatný pořad, bavil velmi dobře a spolehlivě. V roce 2013 uvedla ČT speciální vydání k oslavě 60ti let vysílání (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10563993283-sance/21352216216/). Pořad uvádělo opět zkušené trio, hosty byli imitátor Petr Jablonský, Luděk Sobota s Jaruš v parodii na Poště pro tebe, Tonya Graves, Jitka Zelenková, Leona Machálková, Michal Nesvatba a Zdeněk Srstka. Na plátně se sem tam promítaly vzpomínky na staré pořady a oblíbené hosty. Navíc před pořadem byla úžasná uváděcí předscénka z televizního prostředí. Jeden z nejlépe nachystaný a natočený zábavný pořad z řady vzpomínkových pořadů k výročí ČT. ()

majky19

Příjemný pořad v režii moderátorů Miroslava Vladyky a Josefa Dvořáka, který byl naplněn celou řadou velmi povedených čísel napříč všemi uměleckými obory - zpěv, tanec, imitace, skeče a mnoho dalšího. Mě osobně nejvíce bavily a vlastně baví stále výstupy Marka Dobrodinského se Zdeňkem Izerem, které podle mého názoru patřily k tomu nejlepšímu, co tento pořad nabízel. ()