Planéta pokladov

• Česko Planeta pokladů (viac)
všetky plagáty
Bulharsko, 1982, 72 min

Réžia:

Rumen Petkov

Predloha:

Robert Louis Stevenson (kniha)

Joe Perry

Cesta do vesmíru za tajemstvím kapitána Flitna. (oficiálny text distribútora)

AGAMENON

Osobně si myslím, že režisér a výtvarník Rumen Petkov nebyl při tvrbě tohoto filmu úplně příčetný. Neskutečně bizarní chování postav a jejich animace. Velmi by mne zajímalo, jak bych na film reagoval jako dítě, když i Divokou planetu jsem těžce rozdýchával. A co teprve ten filozofický konec. Za sebe pravím, nikdy více. ()

buchli

Juchů, Jim Hawkins ve vesmíru! To jsme si pošmákli... Nechápu, pro koho ten film vlastně původně měl být - animace není příliš nápaditá, robotický vzhled postav (i těch lidských) je divákovi spíš odcizuje, než přibližuje, a filozofický rámec by se dětem asi určitě dost zajídal. Na druhou stranu si nedokážu představit dospělého, který by ocenil vtípky takového kalibru jako pojmenování jedné z hlavních postav John Super Silver. Aspoň to má jen 72 minut... ()

majo25

Stevenson sa musí v hrobe obracať, čo Petkov spotvoril s jeho námetom. Nie kvôli tomu, že je to scifi, to je aj Disneyho Planeta pokladov či koprodukčný seriál Planeta pokladov. Údesná animácia, nielen sympatickosť ale aj jej samotná kvalita. Trochu som čakal, že Bulharsko a vedecko-fantastický animák bude exotika, ale až takú exotiku som nečakal. Ako keby to ani nebolo spracované v Európe, ale niekde v Papue-Novej Guinei. Bizardnosť scén, dialógov a aj niektorých častí príbehu je už len taká antičerešnička na torte. Normálne som súcitil s českými dabérmi, s čím museli pracovať. Len z úcty k námetu a snahe bulharských tvorcov do niečoho takého sa pustiť dávam hviezdičku naviac. ()

Skuby47

Asi to bude první bulharský animovaný film, který jsem viděla. Grafika je sice jednoduchá a málo barvitá, ale příběh mne zaujal. Je to taková hříčka s netradičním pojetím Stevensonova románu Poklad na ostrově. Tento třicet let starý sci-fi snímek s ekologickým poselstvím a neutěšenou vizí budoucnosti bych určitě nedoporučovala dnešním dětem. Nebavilo by je to. Taky si myslím, že by snímku prospěla kratší stopáž. Určitě by se daly vypustit dlouhé vesmírné pasáže propojující základní příběh. Jinak to bylo docela vtipné a originální. ()

TedWHU

Možná nejšílenější film, jaký jsem kdy viděl. V bizarnosti animace, příběhů, nebo dialogů je opravdu těžké hledat Planetě pokladů konkurenta. Pustit mi to v mých dětských letech - asi bych utíkal od televize... ()

Kkahunaa

Je až s podivem, že režisér Rumen Petkov (spolutvůrce pověstných animovaných seriálů jako jsou Johnny Bravo či Dexter´s Laboratory), natočil něco takového jako je Planeta pokladů. Příběh sice vychází z původní látky R. L. Stevensona, ale to tak vše. Animace prostředí je na průměrné úrovni, mnohdy s možná většími ambicemi, animace postav je však jedním slovem otřesná (návrhy postav vycházely snad z pera nějakého předškoláka, nechť to prosím předškoláci neberou jako urážku). Fyzika pohybů těchto postav je, ne na primitivní, nýbrž neplynule hloupé úrovni (postavičky se stále třesou či odporně pitvoří). Děj sám je zasazen do rádoby poutavé sci-fi doby kolem 25. století. Různé trampoty, které prožívají animované postavy, jsou opravdu zarážející, bez kontextu či návaznosti. Rovněž celý film nepůsobí ani trochu jako dětský film, ale jako “něco”, co natočili na zakázku tajné vládní agentury, aby mohli vymývat dětem mozek. Není to po chuti sdělit, ale i japonská série o Pokémonech měla větší smysl. Tvůrce britských Teletubbies ale nedostihne nikdo, ti však cílili na ještě mladší publikum. K světlým stránkám snímku patří syntetizátorová hudba Borise Karadimčeva. ()

kriplozoik

Viděl jsem to jako dítě, ale mám na to mlhavé vzpomínky. Znovu jsem to viděl nedávno a můj dojem je totální haluz a patlanice nepěkného vizuálního stylu bez smyslu pro plynulost nebo sourodost příběhu, plné věcí, které s ním nemají nic společného nebo se v něm objeví bez jakéhokoliv vysvětlení. Zřejmě, hledat v tom jakoukoli logiku je marné. To, jakou látku mohl užívat režisér Petkov, je tajně naznačeno hned v prvních záběrech filmu. A mimochodem, české znění této pohádky je prakticky nenaruchované. ()