Katalánsko 1943 - Frankovi brutálni prívrženci likvidujú príslušníkov ozbrojeného odboja v Španielsku. Mladý učiteľ, ktorého pošlú do malého mestečka v Pyrenejach, sa čoskoro ocitne uprostred tohto boja - na jednej strane spolupracuje s fašistami a na druhej pomáha odbojárom. Je to však smrteľne nebezpečná hra...
Nakrútené podľa bestselleru Hlasy Pamana Jaumeho Cabrého, jedného z najlepších katalánskych spisovateľov. Román vyšiel už v desiatich krajinách. Autor sa v ňom zaoberá najťažším obdobím španielskych dejín - obdobím krvavého nástupu k moci fašistickým diktátorom Frankom. (oficiálny text distribútora)

Aky

Velmi povedený film, o čemž svědčí už to, že mi nevadila jeho délka. Příběh je košatý, zajjímavý, kromě hlavní větve, která je vědomě jasná již od počátku, téměř nepředvídatelný. Herecky a režijně je všechno přesvědčivé. Člověk ve třech hodinách nahlédne (nahlédne, ne zcela pochopí), jak to ve Španělsku ze války, které se země nezůčastnila, ale přesto žila pod diktátem fašistů a Fanca, vypadalo. I po faktografické stránce velice zajímavé. ()

Tominko12

Tento film nám ukazuje, ako sa žilo v Katalánsku za čias Franca, za čias vojny. Jednoduchý, no o to lepší a zaujímavejší príbeh. Všetko bolo fajn, kamera a herci mi prišli veľmi realistický, čo na TV filme veľmi oceňujem. Jediné, čo mi chýbalo bola emócia, ktorá však u mňa neprišla. Napriek tomu veľmi dobrý film. ()