Geniální samotář Vincent - absolvent jedné z nejprestižnějších amerických univerzit - se vzdá závratné kariéry ve prospěch místa u letištní bezpečnostní služby. Spolu s kolegou Gerardem začnou pro ukrácení dlouhé chvíle vykrádat odbavovaná zavazadla. Jejich hra končí v okamžiku, kdy Gerardovi přímo do obličeje exploduje diplomatický kufřík a výbuch ho brutálně usmrtí. Do případu se vloží tajná služba, která vyšetřuje londýnského obchodníka Petera Burtona. Ten je podezřelý z nezákonného obchodování a přinutí Vincenta vydat se inkognito do Londýna. Cesta k řešení případu vede přes Burtonovu krásnou, ale velmi přecitlivělou francouzskou manželku Claire. Kdo se vlastně stane čí kořistí? Smyčka se stahuje a Vincent musí volit mezi svým citem a svobodou… (oficiálny text distribútora)

flyboyeda

Spise prumerne, na druhou stranu uveritelne a pomerne poctive natocene (a asi i zahrane). Kdybych z nouze film nevidel s cz dabingem, ktery absolutne zabil jakykoliv naznak charisma (nejenom) hlavniho hrdiny, mozna by to bylo na 4 hvezdy. Neni to spatny film, jen spetka cehosi chybi, v obsahu i forme... ()

Terva

Z ničeho nic, skoro špionem a hned si musí hrát na doktora, trochu moc na necvičeného zlodějíčka a civilistu. Možná až zbytečně dlouhé a někdy i nudné dialogy, některé skoro o ničem. Hudba nevýrazná až nepříjemná, napětí žádné, akce taky žádná....posledních deset minut se něco dělo, ale to už bylo pozdě. Zcela průměrný "špion( ážní )" film. 50% ()

Anderton

Taký klasický francúzsky priemer, ktorému o nič podstatné nejde a nesnaží sa ani napriek svojej žhavej téme o žiadne medzinárodné festivalové ceny. Možno je to trochu škoda, pretože film tak pôsobí trochu mdlo a nezáživne, len si tak pomaly plynie a dospeje k očakávanému záveru. Ten je našťastie vydarený a vidno na ńom, že ho mal scenárista vymyslený dopredu a preto aj dobre funguje. ()

claudel

Tentokráte jsem měl štěstí a na slavnostní předpremiéru dorazili oba hlavní herečtí představitelé. Hlavně při příchodu Guillauma Caneta lidé šíleli a výskali a já litoval, že jsem si nevzal fotoaparát. Celé publikum pobavil doporučením, že pokud se nám film bude líbit, máme o něm všude hodně mluvit, a v případě, že ne, tak máme držet huby :-) Já se řadím spíše k první skupině diváků, od začátku režisér udává tempo, nutno poznamenat, že se jedná o jeho první celovečerní film, obsazení se mu podařilo sehnat silné a zvládl vše téměř na výbornou. Jen poslední půlhodinka mi připadala, jako by nevěděl, jak dál, takže ke konci Espion upadá. Když se do příště obrousí hrany, může vzniknout špičkový thriller. ()

MickeyStuma

Když se do špionážního příběhu naroubuje romance, nevěští to nikdy nic dobrého. V tomto případě se však jedná o světlou vyjímku, která byť je prosta akce a dramatu, i přes občasná nudná místa stojí za zváženou. Začátek děje začne zajímavě, avšak následně to upadne do průměrnosti, kterou však drží nad vodou scénář, který v určitých sekvencích sice postrádá logiku, ale na druhou stranu obsahuje myšlenku. V podstatě se jedná o nenáročný film pro obě pohlaví, neboť to své si každý s přehledem najde. Takže pokud doma vznikne spor v nerozhodnosti jestli si pustit napínavý špionážní film nebo romantický, tohle může posloužit jako vřelý kompromis. ()

• Natáčení probíhalo v anglickém Londýně. (Terva)