Příběh Waltera Davise, perspektivního, ale poněkud smolařského úředníka, jemuž zkazí slibnou kariéru krásná žena, podivně alergická na alkohol. Stačí sklenička šampaňského a Nadia Gates promění významný večírek pořádaný Japoncem Yakamotou, zámožným klientem firmy, v níž je Walter zaměstnán, v chaotickou vřavu končící Walterovou hodinovou výpovědí. A to bláznivá noc teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

Pepinec

Člověk je tvorem slabým a jakožto slaboch má tudíž právo na výstřelky. Tím je pro mě Schůzka naslepo, inspirovaná jistě z četných zkušeností mnoha mnoha a mnoha mužů. První polovina filmu připomíná apokalypsu, jejíž příčinou je alkohol, prostředníkem žena a nešikovnou obětí muž. Druhá část se pak podobá divadelní grotesce, ve které se tak dlouho žehlí, až jsou nakonec puky rovné jako když střelí. Celá ta divoká jízda je prošpikovaná šťavnatými hláškami, překvapivě velkým množstvím vtipných skečů, a pro mě je podstatné rovněž to, že andělská mrcha Kim Basinger je k sežrání. Všechno by možná bylo jinak, kdybych se v postavě Bruce Willise sám neviděl. Pokud by mi holka na rande řekla, že se po alkoholu chová jako utržená z řetězu, rovnou bych objednal druhou lahev. ()

kingik

Málokdy se stane, že když se na plátně objeví dvě star, jako je Bruce Willis a Kim Basinger, že výsledek nestojí za nic. Tahle nezábavná komedie měla potenciál pobavit, ale scénář nestál za moc, a tak Bruce Willis je skvěle praštěný a Kim Basinger nemá příliš komický talent. Prostě nezvládnutý a trapný film. 20% ()

IQ Tiqe

Slibná zápletka, kdy Willis vezme na obchodní večeři Kim Basinger, kterou vidí poprvé v životě, ale nějakou partnerku mít musí. Té stačí trocha alkoholu, aby byla "veselá" a zápletka je na světě. Napřed dělá ostudu ona jemu, on jí to později vrací, a navíc se do děje neustále plete její bývalý nehorázně otravný nápadník. Začátek slibný, ale pak mě prudilo (němělo to tolik vtipu), jak Willis trpěl, opačně to bylo lepší a večer v domě můj dojem vylepšil. 60 % ()

Jordan

veľmi slabé - nevtipná romantická komédia, ktorej jedinou naozajstnou devízou je to, že je to prvá veľké filmová úloha brucea willisa po jeho prieniku na výslnie skrz skvelý seriál moonlighting - trochu netradičná úloha waltera davise je však úplne slabý vývar oproti geniálnemu davidovi addisonovi zo spomínaného seriálu, slapstickovo ladená rutinná réžia blakea edwardsa je síce krásne "eighties", ale inak nudná a scenár veľmi vláčny; ()

Smok

Nie vyložene zlé, ale aj tak mám s Brucom radšej iný žáner filmov (s Kim nemám bohužial rád žiadny žáner). Na tie "drobné" naschvály partnerskej dvojice sa však díva dobre a prekvapivo dosť som sa bavil. ()

Campbell

Ze začátku jsem čekal nudnější romantickej film. A ono ne... Willis je prostě děsně cool herec, a neumí přešlápnout, protože jsem ze začátku filmu nevěřil stejně jak u Hudson hawk a Mercury a nakonec se z toho vyklubaly pecky... Dance, Moonwalk.....I hate that:-D ()

Slartibarkfast

Průměrná komedie s velmi slabým dějem. Nebýt úsměvných momentů, kterých bohužel nebylo mnoho, nestačilo by to ani na dvě hvězdy. Tak trochu slátanina. 50% ()

klerik

Vôbec nie zlý film, ktorý má zaujímavý nevtieravý humor, a dokonca aj dlhá (!) scéna skrývania sa v izbách velkého domu je zábavná. Romantické finále v bazéne je tiež celkom fajn, ale záverečný záber, kde je na pol obrazu fľaša Coca-coly, len tak niečo netromfne :) ()

LaciLC

Jeden z mála filmov s Bruceom Willisom, ktorým dávam nižšie hodnotenie ako **. A pritom v hereckom obsadení chyba vôbec nie je. Bruce hrá pohodovo a na Kim sa môžem pozerať hocikedy. No filmu zúfalo chýba vtip a je priveľmi nudný. V osemdesiatych rokoch vyšli kvantá lepších komédií. ()

Chrustyn

V době, kdy ještě nikdo netušil, že se z Bruce Willise stane akční superhvězda, objevil se v bláznivé romantické komedii, kde prožívá jedno šílené noční rande s poněkud extravagantní Kim Basingerovou. Film není ani vtipný ani romantický a prospělo by mi více bláznivého a absurdního humoru, o který se film jen pokouší než aby ho tvořil. ()

Ivoshek

Hlavně v první půlce docela zábavná komedie z dob, kdy měl Bruce Willis ještě vlasy. // UPDATE 2019: Ta první půlka je mnohem větší sranda, než jsem si to pamatoval. Všechny ty vylomeniny, co mu Nadia ožralá provádí... A pak zase jeho totální destrukce její nóbl párty, kde nutí chlapa tancovat se zbraní v ruce. "Tancuj!!! Tohle ne! Moonwalk!" ()

eraserhead666

Ach, ty osmdesátky... Willis je Willis. Ale upřímně, Basinger patří k těm ženám, které zrají do krásy. Jako mladá byla obyčejná průměrná a tuctová světlovláska, nic, co by se neztratilo v davu jiných slečen a žen. Ale později, takových DVeřích v podlaze nebo 8. míli... no kurvadrát. ()

Necrotongue

Předpokládám, že jsem Schůzku naslepo už kdysi viděl, vůbec si to ale nepamatuji. Dnešek byl tím pádem pro mě premiérou. Jde o romantickou komedii z doby, kdy měl ještě Bruce Willis relativně hustou čupřinu a kdy jsme si s kamarádem za pomoci gum ze zavařovaček navzájem vyvražďovali své armády plastových vojáčků. No, musím přiznat, že mě fakticky překvapilo, jak byl film špatný. Romantika byla sice upozaděna ve prospěch humoru, ale byl to humor za každou cenu a tu cenu platila kvalita. Na celou záležitost se mi dívalo velice nepříjemně a měl jsem pocit, že devadesát minut téhle taškařice trvalo čtyři hodiny. 2*- ()

BoPo

Prvé rande je o hubu. No nacamraná slečna dodá úplne iný šmrnc. Takže milé milovníčky vína a spol, pozrite a robte si poznámky. Uvidíte ako to dopadá, keď sa začnete pod vplyvom uvoľňovať a jašiť. Rána bývajú kruté. Hanba zaručená. Film dopadol ako realita. Ožralí sa smejú, majú svoj "vtipný" svet, ale ich triezvy divák sa nebaví a čaká na záver party. ()

Lacike

V detstve som tuto komediu zboznoval. Blazniva sexica Basinger a nakoniec podobne blaznivy Willis zazivaju rôzne eskapady. Zmienku si zasluzi este dalsi magor Larroquette ako byvaly napadnik Basingerky a zbesily doberman Rambo s ktorym si Willis uzije svoje. Po rokoch mi to uz ako taka pecka nepripada, ale stale je to pohodovy film s niekolkymi skvelymi scenami. VHS dabing je super aj ked sa tam casto opakuju hlasy. 6/10. ()

Tommassi3

"Ten tvůj bejvalej je blázen !! Čím se živí ?? Je nájemnej zabiják ??" - "Je to náhodou advokát !!" - "Jo ?! Koho hájí ?? Jacka Rozparovače ??" ;) Workoholik a šílená alkoholička ?? Moonlightingový Bruce Willis a kobra Kim Basinger v komedii Růžového Blakea Edwardse ?? K silnému a zároveň zde i bohužel silně promrhanému potenciálu přistupuje odkecaný režisér znovu jako ke groteskní variaci Večírku a nevyužije ho ani zpola, a Schůzka naslepo tak nakonec slouží snad jen jako rozcvička pro Kim před Mrazivou vášní a Edwardsova další příležitost vystřelit si z asiatů.. Tradičně, a zde více než symbolicky, však jen pálí slepými, ať už střílí na ně či si střílí z nich.. ()

Agatha

Dalo by se říct obyčejná komedie, stará přes 20 let a přesto nenudí. Současné s prominutím úchylárny se s Schůzkou naslepo nemůžou rovnat. Spousta vtipných a peprných hlášek s nádechem sarkasmu a ironie, lehce praštěná a odvázaná partička herců v čele s nadranou Kim Basinger a zoufalým Brucem Willisem, kterým šli praštěné scény jako po másle. Prostě skvělá nestárnoucí zábava s dobrým nápadem, hudbou a závěrečným "Simply meant to be". ()

corpsy

Skvelé. Bruce Willis mal v minulosti fakt komediálny talent. Dnes je to trošku ináč. Trhlá komédia, ktorá nemá vyššie ambície ako len rozosmiať diváka, a to sa jej darí. ()

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)