Příběh Waltera Davise, perspektivního, ale poněkud smolařského úředníka, jemuž zkazí slibnou kariéru krásná žena, podivně alergická na alkohol. Stačí sklenička šampaňského a Nadia Gates promění významný večírek pořádaný Japoncem Yakamotou, zámožným klientem firmy, v níž je Walter zaměstnán, v chaotickou vřavu končící Walterovou hodinovou výpovědí. A to bláznivá noc teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Perfektní...prostě perfektní. Tím myslím Kim Basinger, samozřejmě :) Na její Nadiu prostě nezapomenete....A její nastávající tchán-soudce, to je kapitola sama pro sebe, takový sarkasmus se nevidí každý den.... A na závěr happy end a romantika, netvrďte mi, že jste čekali něco jiného... ()

Enšpígl

Vzpomínám si, jako kdyby to bylo včera, jak mě Blake Edwards před více jak dvaceti lety zavolal a z roztřeseným hlasem mě povídal "Ahoj Enšpígle, prosím tě, mám problém. V Hollywoodu po mě chtějí, abych do týdne začal točit komedii na téma "naprosto šílený rande". Já, ale nemám námět, scénář, no prostě nic a když něco nepřinesu do týdne, už si prý v Hollywoodu nešktrnu a budu v prdeli." Já mu říkám " Blaku, klid ty vole, to zvládnem. Já jiný než šílený rande nemám čili zejtra za tebou zaletím do Hollywoodu, povím ti jak probíhalo moje poslední rande a nějak to dáme dohromady." No co vám budu povídat Blake mě mohl uděkovat. Druhej den jsem za ním zaletěl, vyprávěl jsem mu jak probíhalo moje poslední rande. Blake mě pečlivě poslouchal a když jsem skončil, začal mě samým nadšením líbat ruce a řvát na celou restauraci You're god, Enspigl ! You're god, Enspigl ! To já už samozřemě o sobě dávno předtím věděl, ale nechtěl jsem nějak tlumit jeho nadšení. Po Rambovi a Jamesu Bondovi tak vznikl další film na základě příběhů z mého života. ()

Radyo

Dobrá šílenost s tehdy málo známým Brucem Willisem. Docela jsem se při sledování šílených naschválů, které si Bruce a Kim vyvádějí, pobavil. ()

Malarkey

Schůzka naslepo je přesně ten důvod, proč mám osmdesátky tak hrozně rád. Musí to být ale ty poctivý bláznivý osmdesátky, kdy scénárista neměl problém napsat naprostou kravinu a podstrčit ji takovýmu štramákovi jako byl Bruce. Dneska jsme z něj vysraný a přemejšlíme, jak moc velká akční hvězda to je, ale tenkrát se s tím nesral. Dokázal bejt taky jenom člověk, člověk, kterýmu občas rupne v kouli. Třeba jako právě v tomhle filmu. Za těch 91 minut mi díky tomu z ksichtu úsměv nezmizel...a to byste nevěřili, jakej komediant Bruce umí bejt. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $39,321,715Tržby Celosvetovo $40,700,000Bruce Willis bol vždy všestranný talent a to už pri svojich hereckých začiatkoch, taktiež aj komediálne vsuvky mu náramne sedeli, výborne ho dopĺňa Kim Basinger. /75%/ ()

Nathalie

Plusy: screwballove ztřeštěné, osmdesátkově ujeté, dynamicky nabité, psychosnoubenec Minusy: Bruce má vlasy, Kim má odporný účes a ten záběr s kytarou za západu slunce mi evokoval německou slaďárnu, na které ulítává moje babička. ()

tron

Všetci sme nejako začínali a Bruce Willis v romantickej komédii s opitou Kim Basinger. No... mohlo to dopadnúť horšie. Ale Kim pristane úplne iný typ rolí a žiadnu takú v 80. rokoch nedostala. Zápletka o "žene, ktorá nesmie byť" je výborná, ale nemá šancu vystačiť na 91 minút. Od režiséra Ružového pantera. ()

Oskar

Blake Edwards se vyčerpal jako komediální scénárista a režisér v šedesátých letech. Jeho opusy z let osmdesátých jsou velice zoufalé. A přitom by to tak vůbec být nemuselo - hrdiny tohoto filmu čekají situace, které byly jistě ve scénáři dost legrační, Bruce Willis má ohromný komediální potenciál, jak dokázal hlavně ve 'Smrt jí sluší', ale ta režie! Proč, Blakeu, proč?! 40% ()

Jara.Cimrman.jr

"Mohl byste si prosloužit líbanky. Zhruba na pět šest let. Všechny výdaje hradím." Rozhovor obhájce se soudcem byl dokonalej, ale pěkně popořádku. Poprvé jsem Schůzku naslepo viděl kdysi dávno na letňáku v Brně a stále nechápu, že to ten letňák přežil. Tolik smíchu se v kině slyší málokdy. Byla to taková atmosféra, že pět hvězd je málo, i když jinak je to až moc. Nicméně já si vždycky rád dám slušňáka Waltera na večíru s namazanou Nadiou, opilýho Waltera na večírku se střízlivějící Nadiou a šílenýho Davida kdekoliv. Na tuhle jízdu prostě nezapomínám, občas si zažongluju s paštikou, vydávám se za neurochiruga, trefuju olivou dekolt dámy a samozřejmě nutím pod taktovkou pistole svýho nadřízenýho tancovat moonwalk. Je to prostě osobní. ()

choze

Předmcclaneovský Bruce Willis zúročuje pod taktovkou režiséra růžovopanteří série svoje působení v Měsíčním svitu. Kdysi jsem u toho řval smíchy, dneska tomu přiznávám tak tři dobré frky (utkvěla mi hlavně opice). ()

NinadeL

Byla jednou jedna Kim Basingerová, která měla alergii na alkohol. Byl jednou jeden Bruce Willis, který podcenil varování, že se nalitá Kim bude chovat jako prase. A společně si zahráli v přímočaré komedii let 80., která sice sem tam potěší hláškou, ale jinak plně zapadá do kategorie "šlo to". Protože třikrát za sebou stejný gag během pár minut opravdu vidět nemusím. ()

Falko

Kim Basinger - (Nadia Gates) +++ Bruce Willis - (Walter Davis) +++ John Larroquette - (David Bedford) +++ William Daniels - (Sudca Harold Bedford) +++ George Coe - (Harry Gruen) +++ Mark Blum - (Denny Gordon) +++ Produkcia: Tony Adams +++ ()

castor

Člověk, který stojí za trampoty inspektora Jacquese Clouseaua a který nás všechny okouzlil Snídaní u Tiffanyho, předložil také tuhle místy slušnou romantickou komedii, ve které je za uragán v sukni Kim Basinger a za její politováníhodnou oběť Bruce Willis. Zmatený úředník, který krásnou neznámou pozve na šampaňské, přičemž se do děje začne motat několik vedlejších postav. Výsledek je ujetý, dynamický i slušně zahraný. Za mě se nicméně tahle osmdesátková záležitost mezi mé srdcovky nikdy nezařadila. ()

D.Moore

Komediální švih, který jsem od filmu čekal, se bohužel dostavil jen během noční scény v domě, kdy lidé porůznu přelézali z okna do okna, z pokoje do pokoje, zamykali (se), utíkali před dobrmanem, padali z balkonů atd. Jinak žádná sláva, ale Bruce Willis byl dobrý (a zhruba v půli snímku zřízený skoro tak jako John McClane na konce libovolné Smrtonosné pasti). ()

Shakers

Aj keď je Bruce Willis zaškatuľkovaný ako akčný hrdina John McClane, nerobí mu problém zahrať všetko. Schôdzka na slepo je film, kde Bruce Willis ukazuje svoje herecké kvality. Dobre mu sekunduje aj Kim Basinger, príbeh tiež ušiel, vtipné scény síce niekedy drhnú, obzvlášť zo začiatku sa to pomalšie rozbieha, ale záver ma bavil. 65% - 3* ()

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)