Příběh Waltera Davise, perspektivního, ale poněkud smolařského úředníka, jemuž zkazí slibnou kariéru krásná žena, podivně alergická na alkohol. Stačí sklenička šampaňského a Nadia Gates promění významný večírek pořádaný Japoncem Yakamotou, zámožným klientem firmy, v níž je Walter zaměstnán, v chaotickou vřavu končící Walterovou hodinovou výpovědí. A to bláznivá noc teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

FilmFan24

Walter "Bruce" Davis byl varován! Nadia "Kim" Gates se nesmí napít alkoholu! O ona pila! Hodně zábavná komedie s Japonkou, co nemluvit anglicky, šíleným bývalým milencem, sarkastickým soudcem, s Kim, co se nesmí napít a především s mladým Brucem, kterému jedna jediná noc převrátí naruby celý život...Jéžiš, mě ho bylo tak líto! Paráda! ()

NinadeL

Byla jednou jedna Kim Basingerová, která měla alergii na alkohol. Byl jednou jeden Bruce Willis, který podcenil varování, že se nalitá Kim bude chovat jako prase. A společně si zahráli v přímočaré komedii let 80., která sice sem tam potěší hláškou, ale jinak plně zapadá do kategorie "šlo to". Protože třikrát za sebou stejný gag během pár minut opravdu vidět nemusím. ()

Malarkey

Schůzka naslepo je přesně ten důvod, proč mám osmdesátky tak hrozně rád. Musí to být ale ty poctivý bláznivý osmdesátky, kdy scénárista neměl problém napsat naprostou kravinu a podstrčit ji takovýmu štramákovi jako byl Bruce. Dneska jsme z něj vysraný a přemejšlíme, jak moc velká akční hvězda to je, ale tenkrát se s tím nesral. Dokázal bejt taky jenom člověk, člověk, kterýmu občas rupne v kouli. Třeba jako právě v tomhle filmu. Za těch 91 minut mi díky tomu z ksichtu úsměv nezmizel...a to byste nevěřili, jakej komediant Bruce umí bejt. ()

MickeyStuma

Komediální snímek ještě z doby, kdy Bruce Willis nebyl nijak v podvědomí filmových fanoušků. Zahrál si smolařského úředníka, který se seznámí s pohlednou dámou mající jednu jedinou vadu. Nesmí se napít, jinak poté řádí jak utržená ze řetězu a to doslova. Námět vybízí k ztřeštěné zábavě, ale není tomu tak. Příležitostí bylo více než dost, tvůrci to však patřičně dokázali udržet pevně na uzdě a tak kupodivu z příběhu vynikla také romance a smělost. To nebývá zvykem a tak vznikl v jistém smyslu jedineční počin s hereckým koncertem Kim Basinger, která se tu opravdu vyřádila. Dalo by se říci že snímek nijak nestárne a dokáže oslovit i dnes. ()

kingik

Málokdy se stane, že když se na plátně objeví dvě star, jako je Bruce Willis a Kim Basinger, že výsledek nestojí za nic. Tahle nezábavná komedie měla potenciál pobavit, ale scénář nestál za moc, a tak Bruce Willis je skvěle praštěný a Kim Basinger nemá příliš komický talent. Prostě nezvládnutý a trapný film. 20% ()

• Bazén, ktorý možno vidieť na konci filmu, je ten istý ako vo videoklipe "Magic" od skupiny "The Cars". (m.a.t.o.)
  • Bruce Willis ve filmu zmiňuje, že chtěl být kytaristou. Ve skutečnosti je zpěvákem a hráčem na foukací harmoniku své vlastní kapely Bruce Willis Blues Band. (Pepinec)
  • Z kancelárie Davida Bedforda (John Larroquette) je možné vidieť rozostavanú budovu spoločnosti FOX, ktorá o rok neskôr poslúžila ako Nakatomi Plaza pre natáčanie Smrtonosnej pasce (1988). (m.a.t.o.)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)