Čas lovit

• Južná Kórea Sanyangeui sigan (viac)

Tři vyděděnci chtějí utéct z dystopického světa do dalekého ráje. Naplánují proto loupež, ale upoutají tím pozornost krutého zabijáka (Netflix)

kenkaku

Naprosto nepochopím, proč to muselo mít přes dvě hodiny. Prvních 20 minut je doslova utrpení (sledovat tu tlupu idiotů jak se jen tak plácají po městě doslova bolelo). Pak se deset minut klube plán (trošku lepší) načeš konečně nastane šrumec. …na 10 minut. Pak zase šup do starých kolejí. Hodina a půl dalšího poflakování idiotů prostříhávaného na “stopaře” (který se efektivně posouvá po stopě). To je jediná koukatelná část. Ta konverzační cvičení byla utrpení a sledovat jak podělají co můžou ještě větší. Asi jsem nebyl ve správném rozpoložení na podobnou taškařici. ()

Lacike

Traja kamaráti, ktorý majú hlboko do vrecka vykradnú gangsterskú herňu. Lenže medzi prachmi boli aj kompromitujúce nahrávky a tak gang pošle po zlodejoch nekompromisného čističa. Hra o život začína. Otrepaný námet z ktorého vzniklo kopa skvelých filmov. Toto nie je ten prípad. Ústredná trojka je nevýrazná a bolo mi jedno, či prežijú. Tempo filmu je pomalé a stopáž fakt prestrelená. Najhoršie ale je, že tá trojka bola totálne neschopná a tak ich ten nekompromisný zabiják hneď našiel a kľudne ich mohol hneď zabiť. Lenže aj on si uvedomil, že by film skončil príliš skoro a tak ich pustil a celú druhú polovicu filmu sa s nimi neustále zahrával ako mačka s myšou až do záverečnej prestrelky. Aspoň akcia za niečo stojí. Nie je jej tu veľa, ale tých pár prestreliek je celkom v pohode. Ale ani kvôli nim by som film príliš nedoporučil. Je to proste príliš nudné a bez poriadneho napätia. Nakoniec mi aj ten zabiják začal liezť na nervy jak ich jak ich mohol x-krát zabiť a furt nič. 4/10. ()

EvilPhoEniX

Netflix a Jížní Korea opět spolu! Film se odehrává v blízké budoucnosti, kde Korea zažívá úpadek ekonomické krize. Korejský Won klesl na nulu a kriminalita v ulicích se zvyšuje a toho využije parta přátel, kteří nemají už co ztratit a rozhodnou se okrást místní hernu. Ovšem to netušili, že majitel herny na ně vyšle chladnokrevného lovce, který má pouze jeden úkol (Zabíjet!). Hezky natočené, zajímavý nápad, skvělý záporák, velmi autentické přestřelky i poměrně dost napětí, ale zamrzelo mne, že z toho načtrnutého světa nevyužili více a mohli to okořenit i nějakým soubojem, což mi zde chybělo. Je to však standardní slušná Korea, která stojí za pozornost. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

klukluka

Bejt korejská teenagerka, tak to vidím jinejma očima. Nemyslím šikmějšíma. Myslím, že bych asi dokázal ocenit kvality, který tam coby dospělej heterosexuál ze střední Evropy nevidím. Takhle jsem viděl pohádkovej příběh o několika zlobivejch klucích, kteří měli to štěstí (nebo smůlu), že si s nimi někdo chtěl pohrát, čímž jim asi o čtyřiadvacet hodin prodloužil život plnej totálního strachu a hrůzy. Mně ho pro změnu o 2 hodiny zkrátil. Ne, že bych toho vysloveně litoval, ale viděl jsem už i lepší filmy. Od sledování případné dvojky mě to neodradilo, pochopitelně by mě zajímalo, jestli si Čuk-Gek poradí s tím vraždícím kyborgem. Já vím- chtěli byste mít moje starosti. Naprosto vás chápu… ()

Vavča

To co se ze začátku tváří jako nízkorozpočtová heist movie se neznámými herci se časem přehoupne do neskutečné palby, kdy si nemohu pomoct, že rejža a scénarista Seong-hyeon Yoon zbožňuje Heat (Nelítostný souboj). Ocitáme se v Koreji blízké budoucnosti, kde je krize, nezaměstnanost a zločinnost bují, jelikož mnoho lepších šancí na uživení není. Stará parta několika kámošů se rozhodne vylepšit si svoje mizerné skóre a od poslední vloupačky trochu postoupit na kariérním žebříčku zločinu. Kasino a zelené žáby (rozuměj dolary) čekají! Film má velmi zajímavou kameru, atmosféru, jestli mu dáte šanci zjistíte, že sledujete zajímavý příběh a postavy, které sice nemusí být každému sympatické, ale chápete co a proč dělají. Tempo se postupně zvyšuje, stejně jako sázky, v patách naší partičky je Han "The Killer", který žije pouze pro jedno, lov... Někdy snová, až psychedelická atmosféra, pomalé tempo prořízne tvrdá akce, sice můžete mít výhrady, že hlavní hrdinové, kteří podstoupili vojenskou službu by měli mít trochu více nervy na uzdě a prsty na spoušti, oči na miřidlech, jenže ten stroj proti kterému stojí připravuje o odvahu (slovy Homéra, Hektor chtěl svést souboj s Achilleem, jenže kolena mu utíkají! Jeho duše nedělá, to co chce mysl...). Takže v momentě kdy přistoupíte na tuto premisu nemůžete mít s filmem problém, který vám předvede v závěru nelítostný souboj, pardon lov... Konečně po letech vidím v Koreji unikátní a zajímavý, který vznikl jako záměr autora, ne aby proslavil, již tyjící, nebo splnil komusi smlouvu, vypadá to, že Netflix ukrývá nejedno eso v rukávu. Repríza (ideálně na plátně bude), cameo mého oblíbeného herce (Kim Won-Hae) je třešničkou na dortu. ()