Končí život smrtí nebo ne? Lékař Viktor Tyrsa v tom má jasno a nikdy nepochyboval. Když ovšem sám zažije bizarní nehodu a upadne do kómatu, zjistí, že všechno je jinak, než si dosud myslel. A nebude to poslední překvapení, které ho čeká. (slunicko2)

slunicko2

Život po životě po rusku. 1) Žánrová neujasněnost kupodivu není na závadu. Film je v podstatě komedie, rusky přímočará a poněkud těžkopádná. Inu, ruská ironie je jev běžný asi jako česká neúplatnost. Postavy se blíží karikaturám. Prvoplánový humor ovšem není hloupý. Film nabízí zamyšlení nad smyslem života i napínavé dramatické okamžiky. Tato mnohovrstevnatost mě fakt dostala._____ 2) Film předvádí divákovi jakousi esenci rusství. Vše je ruské, myslím tím stoprocentně původní, nefalšované a autentické, ať už mluvíme o mentalitě postav, tématech rozhovorů, nejrůznějších detailech reálií apod. Spousty narážek na současný i minulý život ocení kromě Rusů snad jen ten, kdo je velmi dobře seznámen s realitou sovětského a postsovětského života._____ 3) Pojetí filmu i zpracování občas vzbudí lehký úsměv, snaha o lehkost a nadčasovost působí někdy trochu dojemně. Ano, možná dojemně, ale rozhodně ne směšně. Ten film je upřímný a to se počítá._____ 4) Vynikající představitel doktora Tyrsy, Andrej Krasko (herec vedlejších rolí - jediná jeho hlavní byla v tomto filmu), náhle zemřel na srdeční nedostatečnost jen několik týdnů po skončení natáčení a na postsynchronech již musel být dabován._____ 5) Film nabízí když ne hluboký, tak určitě zajímavý zážitek. Možná po dalším shlédnutí za pár týdnů dám více hvězdiček. ()