Globálny environmentálny thriller je zasadený do súčasnosti, kde anomálie a neprirodzené správanie morských živočíchov spôsobujú otrasy po celom svete. The Swarm sleduje globálnu skupinu vedcov, ktorí sa spojili, aby riešili jednu z najväčších výziev, ktorým ľudstvo kedy čelilo. Urobili mrazivý objav, že hlboko na dne mora sídli kolektívna inteligencia, ktorá trpela pustošením civilizácie na svojom biotope – a rozhodla sa brániť. (RTVS)

Lencha

Už od začátku se mi zdálo téma nějaké povědomé. A když jsem si všimla autora předlohy, byla jsem doma. Knihu Vzpoura oceánů jsem zatím nečetla (čeká v pořadí), ale vím o čem je. Seriál se mi líbil, i když bez některých ukecaných až zbytečných pasáží bych se obešla. Myšlenka je zajímavá. Zpracování je poutavé, ale některé herecké výkony jsou ploché až nudné. Například Joshua Odjick (Leon Anawak) nehrál, jen se tvářil celý seriál nepřítomně. Ano, je tu určitá podobnost s filmem Propast, ale nevadí mi to. Každopádně konec seriálu zůstal otevřený, takže by si zasloužil pokračování. Přece jen zůstalo dost otázek nezodpovězených. Za mě lepší 3 hvězdy. ()

Hexx

Nevšední, zajímavé! Ne každému to samozřejmě bude vyhovovat, já jsem spokojen. Pravdou je, že v hloubkách oceánů žijí neuvěřitelná stvoření a probádáno rozhodně nemáme, i když se to samozřejmě každým rokem zlepšuje díky vylepšující se technice. Takže proč by na nás jednou nemohlo vlastně vybafnout hejno útočících krabů, ovládaných jakýmsi Yrrem. No ale teď vážně, je to spíše střelba do vlastních řad, než do nového druhu, snažící se zejména upozornit na stále narůstající problematiku človek vs oceán. A to samozřejmě není jen v tomto měřítku, ale dá se to přeložit jako "člověk vs Země". Bohužel je to však (ne)přirozený vývoj, se kterým se dá jen těžko bojovat. ()

dannyyy

To jsem zase naletěl. První díl navnadil, ale dále velká ukecaná nuuuudaaaa! V každém díle se probírá "nesmrtelnost chrousta" a vždy úplně na konci před závěrečnými titulky se něco stane, kdy na začátku dalšího dílu nic, velké nic až do závěru, kdy se zase něco stane a furt dokola. Jsem nasraný, že jsem u toho strávil čas! Jen jedno pozitivum to má, že jsem dostal chuť si pustit starou dobrou Propast (1989) ()

lev86

Mňa by zaujímalo či autor knihy podľa ktorej bol natočený tento seriál, mal pri predaji práv na sfilmovanie aj možnosť ovplyvniť scenár seriálu alebo len zinkasoval peniaze a o viac sa už nestaral. Lebo ja byť autorom knihy, tak som totálne nas...tý. Toto malo od knihy velmi, veľmi ďaleko. Áno, kniha má vyše 900 strán, a to nie je ľahké sfilmovať, ale, keď sa to podarilo napr. tvorcom Hra o tróny (tam niektoré knihy mali tiež cez 600-700 strán), tak prečo sa to tento krát nepodarilo? Knihu som čítal pred rokom, a samozrejme si nepamätám všetky postavy, ktorých bolo požehnane, ale určite bol ten nórsky profesor černoch? Áno, dnes už máme aj v severských krajinách veľa ľudí s tmavšou pokožkou, ale skôr sa budú volať Ahmed, Ibrahim alebo Mahmud než Sigur...aj keď paradoxne tento herec predstavoval jeden z tých lepších hereckých výkonov. Naopak, postava Awakana ma absolútne sklamala, absolútne nepresvedčivý výkon, a vynechanie dosť podstatnej časti jeho života. A to platí aj pri iných postavách. Vôbec som sa nedokázal do nich vžiť a fandiť im, na rozdiel od knihy. V seriáli urobili z niektorých postáv bezvýznamné osoby, mnohé podstatné chýbali úplne, keďže v druhej polke seriálu absolútne vynechali zápletku so CIA, a to, že mnoho podstatných postáv neskončilo práve najlepšie. ()

frenkie

Der Schwarm je taková ekoagitka o tom, že kálet do vlastního hnízda se nemusí vždy vyplácet. Seriál jako takový je splácanec všech možných seriálových klišé, není vlastně ani kapku originální, dost opisuje od různých filmů s podobnou tématikou(hlavně The Abyss). Herecky je to slabota, přísnější měřítka snesou jen A. Karim a Krista Kosonen. Hlavní pro tvůrce byla však totální politická korektnost a tak do seriálu nacpali všechny možné rasy světa a pochopitelně se nezapomnělo ani na naše 4% spoluobčany. Chyběl snad už jenom nějaký ten tranďák. Prvních šest dílů bylo celkem fajn,  i když ta ekoagitka byla všudepřítomná, ale poslední dva díly dost zklamaly a vlastně jenom vytvořily takový ten clifthanger pro další sérii. Takže s odřenýma ušíma 3*, ani o ň více. ()