Mladý muž v současnosti pátrá v Londýně po své rodinné historii a vyptává se svých nejstarších příbuzných na všechny příběhy, které si pamatují. Nejvíce ho zajímá Anne, která žila na anglickém venkově a v předvečer druhé světové války údajně našla dokumenty o zlověstném nacistickém spiknutí. Zprvu to vypadalo jako nahrávky z jakéhosi jednání, ovšem když Anne došlo, co drží v rukou, začala se bát. Její život byl ohrožen a Anne se musela rozhodnout, co udělá… zradí nebo bude hrdinkou? (oficiálny text distribútora)

Rudovous

To chabe ocekavani udelalo svoje. Az na par kiksu ve vztahu rezie X scenar nebudu zastirat jiste nadseni. Je to o mnoho temnejsi nez jsem ocekaval. Herci jsou velmi slusny ne-li skveli, rozhodne jsem se nenudil. Ale mam tvdou skolu, vyrustal jsem v kine pri skolnich projekcich propagandistickych spektaklu... tohle je u me napinavy thriller/drama. Uzasny Christopher Lee i kdyz jen na par minut. Zvlastni, kdyz petasedesat let po valce hrajete ve filmu zasazenem do doby tesne pred valkou, postavu ktera by byla mladsi nez vy jste tenkrat skutecne byl... . Christopher Lee ovsem jak mnozi zaciname tusit neni uple clovek... . ()

Morien

Cože? Cože?! Co je tohleto proboha za film? Šťastní lidé pobíhají po zřícenině v západu slunce? Mrtví lidé promlouvají z plátna k živým? Krásné ženy sedí esteticky uprostřed pole nebo pobíhají esteticky prostředkem lesa? Podivní, outsidersky vypadající chlapci překonají přes den obrovské vzdálenosti a nebojí se slunce? Hororoví veterináři si zaplňují stodolu mrtvými zvířaty a otcové tráví své adoptivní dcery? Skoro jako kdyby zestárlá siamská dvojčata ve dvou tělech vyprávěla mladému horlivci gotický příběh ze starých časů, ke kterému se čirou náhodou připletl začátek druhé světové války, ale ta byla taky jenom smyšlená. Ten film je halucinace halucinace v halucinaci! Největší škoda je, že té stařence nezačaly na konci lítat blesky z očí a nezabily je všechny. ♥ ()

Sheldra

Nějak mi není úplně jasný, proč tenhle film vůbec vzniknul. Asi to bude tím, že tak úplně nechápu, co měl pan autor v úmyslu sdělit. Taky úplně přesně nechápu, co tady Lee předvedl tak strhujícího, že se nad ním Rudovous tak rozplývá. Mně se mnohem víc zamlouval Nighy, kterej aspoň dokáže zahrát fakt cokoli, nejen zlověstně se tvářícího dědka. Garai se snažila, její postava na mě ale bohužel působila dojmem hysterky - no jo, já vím, oni to na ní narafičili, ona za to nemohla. Herci jsou v podstatě jediný důvod, proč dávám 3* (jo a taky ten pěknej venkovskej barák :-), protože víc ze mě u filmu, kdy jsem se polovinu času modlila, aby skončil, prostě nevydojíte. ()

sulimo

Upřímně, čekala jsem málo, páč jsem se jako obvykle dementně řídila dle tamnějšího hodnocení, což jsem prostě neměla. Film je to skvělej a jestli si někdo stěžuje, že je ukecanej, tak já zase tvrdím, že zde není jediné slovo zbytečné a jediná minuta není nudná, vtáhlo mě to do sebe natolik, že jsem příběh hltala jako máloco. Konec sice mohli krapet zkrátit, ale to na skvělosti filmu nic moc neubírá. Skvělá podívaná a hlavně skvělá Romola, která je lepší s každou další rolí. Vřele vřele doporučuji. ()

Pítrs85

Herci pěkně hrají, pronášejí inteligentní dialogy, divák se může kochat úžasnou anglickou krajinou, všechno to vypadá dobově přesně, oblíbenec Tennant tu pronese větu, že by Angličané před začátkem druhé světové války neměli kašlat na Československo :-), Romola Garai je kočka k pohledání... jenže je to prostě docela nuda :-/ Těch 120 minut se táhne až moc nepříjemně a nic to nezachraňuje ani "šokující" pointa. Přesto to úplná ztráta času nebyla. ()