Natočeno podle skutečných osudů světového šampiona v těžké váze. Tyson (Michael Jai White) se narodil v chudém Brooklynu. Ve třinácti letech jeho trestní rejstřík obsahoval 38 zatčení. Střídal různá nápravná zařízení a jeho život nikam nesměřoval. Dokud nepotkal legendárního trenéra Cuse D´Amata (George C. Scott). Pod D´Amatovým vedením se z Tysona stává nejpopulárnější hvězda ve světě boxu a držitel titulu mistr světa v těžké váze. Jeho vzestup ke slávě je legendární – stejně jako jeho pád. Z multimiliónového sídla až do maličké vězeňské cely. Příběh Mika Tysona zachycuje bouřlivý osobní vztah s manželkou Robin Givens i známým boxerským promotérem Donem Kingem. TYSON je mocný a nezapomenutelný, stejně jako knockoutový úder, který z něj udělal hvězdu. (oficiálny text distribútora)

john.h

Výborný. Boxerské filmy mám rád, Tysona můžu, i když jsem v posledním megazápase fandil Lewisovi, jelikož mi byl tak nějak sympatičtější. Tyson je jen rváč bez duše a nelíbí se mi jeho promrhávání peněz a hloupé chování na veřejnosti. Přesto ho považuju za legendárního boxera, z jehož drtivého stylu šel strach i z obrazovky, natož z ringu a který celosvětový box držel na vrcholu popularity a i přes jeho kontroverzní chování se na ty jeho drtivé knockouty vždycky rád podívám, i když v posledním zápase Tyson vs. Lewis se mu to nepovedlo, protože Lennox si ho pohledným technickým boxem držel pěkně od těla. A vidíte kam jsem se dostal. K tečce Tysonovy kariéry v podobě zápasu s Lennoxem Lewisem. Takže podle mě tento film měl vzniknout někdy v těchto letech s vyšším rozpočtem. To ale částečně vynahrazuje nový dokument "Tyson", na který se chystám někdy podívat. Ještě se vrátím k zápasu s Lennoxem. Myslím, že Tyson za mlada by ho sestřelil. Filmu dávám dobré čtyři hvězdičky. ()

TSZ

Životopisný film z produkce HBO o jedné z nejkontroverznějších postav historie sportu. Snímek nám mapuje vesměs notoricky známá fakta o životě Mika Tysona, sledujeme postupnou cestu na vrchol, od jeho počátků až k titulu mistra světa těžké váhy. Kromě sportovních úspěchů vidíme také jeho životní prohry, zejména nevydařené manželství se "zlatokopkou" Robin a celý příběh se uzavírá Mikeovým odsouzením za znásilnění Černé Miss America. Z technického hlediska se jedná o konvenčně natočený televizní film se vší nízkorozpočtovostí, což však naštěstí neznamená nižší kvalitu, i proto bych to hodnotil jako mírný nadprůměr. ()

kingik

Film mapuje kariéru slavné boxerské legendy Mika Tysona od jeho počátku až po údajné znásilnění dívky v hotelovém pokoji, za které byl Tyson odsouzen. Uli Edel se ale nepouští do žádných kontroverzí a spíše nevzrušivou formou vzdává holt výjimečné osobnosti, což je škoda, protože příběh je hodně zkratkovitý a popisný a o Tysonových skandálech zde není ani zmínka. Film to mohl být silný, ale jeho zpracování ve mně nezanechalo žádný zvláštní dojem. 40% ()

crjules

Trochu se zajímám o box a tak mě potěšilo vydání filmu na DVD. Kdysi jsem měl to štěstí, vidět ho v televizi (cca. 10 let zpatky). Zhruba od té doby jsem také poočku sledoval jak Mikeovu sportovní kariéru ,tak jeho životni eskapády, skandály a prohry. Ale k filmu. Chci poukázat na skvělý výběr Michaela Jai Whitea , který nejen že boxovat UMÍ ,ale také je Mikeovi celkem podobný. A to je také jedna z věcí, které ve filmu stojí za povšimnutí ...výběr herců a hlavně jejich podoba se skutečnými postavami. Filmový Don King, manžeka Robin ,Cuz D' Amato ,trenér, všichni jsou svým předlohám velice podobní. A soupeři? Tam bych ocenil podobu vizáže a částečný náznak charakteristiky. Elegán a šampion Michael Spinks ; odhodlaný,ale skromný buldog Buster Douglas ; dobře podaný je také velkohubý Mitch Green ( jenž se v realném životě těší přezdívkam jako Mitch "Bitch" Green a "Ugly Face Green"). Mihne se tu také několik "Himselfů" jako např. známý boxerský rozhodčí Mills Lane, nebo sportovní komentátor boxu Larry Merchant . Za povšimnutí také stojí celkem přesná choreografie u jednotlivých zápasů //Trevor Berbick a jeho omámený tanecek po knock-outu, 8.kolo s Douglasem a vývoj zápasu dále, včetne Busterovy závěrečné série// . Shrnuto.. podle mého je snímek velice pečlivě připravený a mohl by si zasloužit více pozornosti a uznání, než jakému se těší. ()

LabySo69

Popravdě nemám moc rád životopisný filmy, protože jsou podle mě tvořeny jen proto, aby získaly co nejvíc Oscarů. Tysona se to ale netýká, jelikož je to televizní film z produkce HBO. A musim říct, že mě opravdu mile překvapil. Na TV film je to opravdu dobře zahraný, podoba Jai Whitea s Tysonem totálně bije do očí a ještě ke všemu jde o příběh, nad kterým se nejeden člověk zamyslí. ()

• Natočeno podle knihy „Fire and Fear: The Inside Story of Mike Tyson“, kterou napsal bývalý boxer a sparring partner Mika Tysona José „Chegüi“ Torres.
    (mjech)