Zmizelý

• Veľká Británia The Disappeared (viac)

Před lety se vinou Matthewovy nedbalosti ztratil jeho mladší bratr Tom. A nyní se vrací v podobě děsivého nelidského hlasu mluvícího z videopásky.  Úkol, který dospívající Matthew před lety dostal, nebyl nikterak složitý. Protože byl otec v práci, měl Mat během narozeninové oslavy alespoň po očku dohlížet na svého mladšího bratra Toma. A mladík toto nařízení dokonce i plnil, alespoň ze začátku. Jenže pak Tom odešel na hřiště. A už ho nikdo nikdy neviděl. Chlapec prostě zmizel ze světa. Jako by se po něm slehla zem. A ani policie, ani rodina na tom už nedokázali nic změnit. Je jasné, že tato událost naprosto změnila životy pozůstalých. Matthew si nikdy nepřestal vyčítat, co způsobil, a stejně silně Tomovo zmizení zapůsobilo i na otce, který svému staršímu synovi už nedokázal odpustit. Tragédie byla dovršena. Přesto ale má tento smutný příběh pokračování. A ne ledasjaké. Hrůza z něj totiž čiší na hony daleko. Po několika letech od události vkládá Matthew do videa pásku, jež byla pořízena během osudové párty, a najednou z ní uslyší bratrův hlas. Strašlivý, znetvořený a plný bolesti, nesouvisle mísící výčitky s prosbou o pomoc. Jenže jak se zdá, Matthew je jediný, kdo je schopen děsivé vzkazy slyšet. A brzy se toho začne dít mnohem víc. Věci, které napovídají, že zlo je mezi námi. Zlo, jež se odmítá zastavit. A Matthew, který se upne na jedinou věc, na touhu zachránit svého ztraceného sourozence, se s ním brzy seznámí tváří v tvář. V hlavní roli britského hororu z roku 2008 se českému divákovi představuje Harry Treadaway, v jedné z vedlejších rolí je pak možné vidět i Toma Feltona, představitele Draka Malfoye ze série Harry Potter. (oficiálny text distribútora)

Holina

Naprostá klasika, podobných filmů je jako hnoje. Přesně narýsované koleje, ve kterých se drží od začátku do konce. Narozdíl od jiných si ale tento umí udržet pozornost, má sychravou atmosféru, skoro depresivní řekl bych. Rozhodně se řadí nad průměr, alespoň trochu určitě. A ten čaroděj ze zmijozelu, nebo kde v tom potterovi vůbec hraje, sem coby fracek (ani záporák ani hrdina) zapadl docela dobře. Má na to ksicht. ()

eraserhead666

Začalo to docela zajímavě a skončilo to... no, prostě to skončilo. Zaujalo mě to vystižení sídlištní šedi a života se vším, co k tomu patří. Zaujal mě hlavní hrdina. On vlastně ten film ani není nějak špatný, jen ten příběh je už takový okoukaný, tuctový a neoriginální. Stejně tak bych nemohl říct, že by mě to nudilo nebo prudilo. Nenudilo. Neprudilo. Ale ani moc nepřekvapilo a nezaujalo. Zaujalo mě to mnohem více jako drama mladého kluka z ne zcela stabilní rodiny než jako mysteriózní horror. 2.5* ()

cariada

Nebylo to zlé ba naopak, to upoutá svojí depresivní atmosférou. Hlavní hrdina co zavinil ztrátu malého brášky je opravdu zralý do Dobřan, jeho táta rovněž. Ale zase dá se to pochopit při ztrátě člena rodiny. A vzhledem k tomu , že policie není schopná brášku najít musí se sám ztracený brácha najít v podstatě sám či se připomínat než ho někdo snad najde. K tomu poměrně slušná sousedka, ale jen je poněkud už studená. Na tomhle je dobře znát ta bezvýchodnost v dané situaci, kdy ani okolí to zrovna moc neulehčí. ()

Deratizer

Není to nijak extra zpracovaný a natočený, kvalitativně to je film rovnou pro TV vysílání, herecky podprůměrný, ale nakonec to špatný nebylo, konec to dohnal. Jde tam v podstatě o to, o co jde v kvantech jiných duchařin. Duch brutálně zamordované a nekřesťansky pohřbené osoby nemá po smrti klid, dokud nebude spravedlnosti učiněno za dost a dokud jeho tělo nebude řádně pochováno. ()

Desperado

Pomalé, neoriginálne, atmosfericky riedke. Lepšie funguje ako dráma, než ako horror, pretože postráda tie tradičné prvky. Chýba tu napätie, či permanentný strach, ktorý by som v tomto príbehu aj očakával. Zostáva len zvedavosť, slušný hlavný predstaviteľ, ktorý ako som už písal, je zaujímavý z hľadiska psychológie. Číha z toho nízky rozpočet, čo by nevadilo, tematicky sa to blíži ku kultovému Candymanovi, avšak takú suburban atmosféru mu môže len závidieť, samozrejme aj vinou slabej hudobnej zložky. Mám však pocit, že toto tu všetko už bolo v lepšom balení. ()