Banánové rybičky

(relácia)
  • Česko Banánové perličky (viac)
Talk-show / Komédia
Česko, 1999, 360x30 min

Účinkujú:

Halina Pawlowská (moderátor), Jitka Asterová, Aňa Geislerová, Marián Labuda st., Gabriela Osvaldová, Ilona Csáková, Jaroslav Hutka, Irena Pavlásková, Bára Basiková, Anna K., Peter Nagy (viac)

Zábavná talk show Haliny Pawlowské v České televizi. Jednotlivé díly měly podtitul „jak přežít (substantivní vazbu)“, v pozdějších letech i volnější „jak (infinitivní vazba)“. Pořad se začal vysílat v roce 1999 a skončil koncem roku 2007. (duklak2)

NinadeL

Halina osvěžila formát české naivní talk show o sestřihy většinou dabovaných amerických komedií a nenutila hosty k osobním zpovědím, ale hovořila s nimi na téma. To pořad povýšilo, ačkoli méně let vysílaní by mu postačilo. Rozhodně mám lepší zážitek z názorů lidí, kteří již něco dokázali, než z extrémistů jako je Aleš Cibulka. ()

Tiiso

Talk show je žánr, který je těžkým způsobem jakkoliv posuzovat. V prvé řadě jde o osobnost, která pořad moderuje. Když je všeobecně ve společnosti uznávaný, prosadí se na této půdě daleko lépe, i ze slabším obsahem pořadu, než někdo, kdo dobře ovládá mluvu a působí ze svým projevem a obsahem zajímavěji. Není to samozřejmě pravidlem. Talk show Banánové rybičky, získal úspěch právě na obecné známosti Haliny a více než její moderátorskou kvalitou, pořad kolísal od horšímu k lepšímu a naopak, tím jaké hosty na jednotlivý pořad pozvala a získala. Viděl jsem několik prvních desítek epizod až jsem došel k bodu, že mě talk show nic nepřináší a stejně tak i moderátorka. Situace se začaly opakovat a Halina není pro mě tolik zábavná abych se dokázal dívat na pořad jen kvůli ní. ()

kingik

Tím, že pořad v roce 2007 zanikl, hodně ztratil na své aktuálnosti. Okupoval však ponejvíce středeční "prime timové" večery po pěknou řádku let. Halina Obrovská si zvala do své talk-show hosty různých profesí, často přidávala k dobru své rodinné příhody a vymýšlela poměrně obsesivní témata i rady. A rada na závěr: Když máš na obrazovce Halinu - slupneš tenhle pořad jako malinu. Mé hodnocení: 40% ()

MM_Ramone

Na humor a vedenie konverzácie, tak ako to robí Halina Pawlowská si nemôžem zvyknúť. Tie jej grimasy, spevavé otázky a strašne vtipné rýmovačky vo mne vyvolávali chuť jej vyťať zodve zauchá. Talk-show, s blbým názvom "Banánové rybičky" sa mi nepáčila, ale verím, že niekomu môže štýl tejto mohutnej prechytralej matróny vyhovovať. ** ()

Karlos80 odpad!

Tak tohle to byly ve své době opravdová rádobyvtipná moudra k nezaplacení viďte paní Halino? Nejlepší ale natom je, že ona si nejspíš myslela že je opravdu děsně vtipná, a že ji to všichni baštěj ale kdo všichni? Sračkoidní bulvár typu Blesk, Story, Štastný Jim atd, ve kterém se vždy cítila jako ryba ve vodě, kterej ji osobně dal práci a kterému vždy velmi šikovně a obratně lezla a leze snad doposud do pr.. Ano, ona za to má, včetně všech těch pozvaných hostů, tak proč by se jednou za čas společně nepobavili, samotní hosté byli však mnohdy stokrát lepší než ona. Ještě že je ta doba těchto a podobných pořadů už dávno pryč, a že tu její nicotnou falešnost, přehrávání, falešný úsměv, nepřirozené grimasy, normální lidi už dávno prokoukli a že ji televize řekla jasně dál už NE! ddt: Dark. : vskutku více než výstižně řečeno, k tomu bodu dvě, no zřejmě museli použít nějakou novou nám běžným divákům neznámou spešl techniku:-) Banánové verlybě tedy definitivně NE! ()

• Název pochází z povídky J. D. Salingera „Den jako stvořený pro banánové rybičky." (Kmotr76)
  • Pawlowská při produkci spolupracovala s časopisy Šťastný Jim, Reader's Digest Výběr, z nichž pocházejí některé citace a videodistributorem Warner Home Video, který poskytoval ukázky z filmů. (Kmotr76)
  • Zprvu byla show vysílána jako čtrnáctideník, od září 1999 týdně. Pořad se vysílal bezmála osm let. (Kmotr76)

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)