Gabriel se živí jako učitel hudby, ale sní o tom, že se jednoho dne prosadí jako skladatel. Jenže věci nejdou, jak čekal, a teď je nucený najít si práci, aby se vůbec uživil. Když se uchází o místo obchodního ředitele jedné firmy, vše jde podezřele hladce. Je někde háček? Jistě. Jedná se o pozici obchodního ředitele pohřebního ústavu, a o tu nikdo příliš nestojí. Jenže Gabriel práci nutně potřebuje, a tak kývne. Je tu ale ještě jeden zádrhel. Než začne tuto práci vykonávat, je nutné projít praxí přímo v centru dění. To znamená strávit nějaký čas na pobočce, domlouvat pohřby, oblékat nebožtíky do „svátečního“ a trávit čas s lidmi, jejichž humor je černý jako pohřební šaty. Pěkná práce, že? (oficiálny text distribútora)

dopitak

Morbidita se střídá s vtipem, toho je ale míň. Potěší pohledná Bérénice Bejo, sympatický Marc-André Grondin a samozřejmě herecká esa Gérard Depardieu a v roli dědečka Froissarda nestárnoucí četnický bard Michel Galabru. ()

ecceHOMMO

Nečakajte zázraky....je to len POSLEDNÍ služba. Francúzska odychová rádoby komédia na anglický spôsob s patrične britským ala francúzskym humorom. ()

Bernhardiner

(Snad alespoň před-) poslední služba pro francouzskou komedii. Hlavní hrdina má charakter jak víno - nemá problém okrádat staříky před křížem, jen aby se předvedl před svým nepřátelsky naladěným kolegou, který v sobě skrývá strašné tajemství. Ale do toho mu vstoupí LÁSKA. Taková ta nejčistší, víme? (Velkoryse pomíjím fakt, že vznikla v prvním hodinovém hotelu, na který naše hrdličky narazily) A jelikož tahle láska dokáže hýbat zeměkoulí, nějaká proměna charakterů není pro ní žádný problém. Takže mladík je z prohnanosti nepochybně vyléčen (do té doby, než bude uvidí příležitost v jiném oboru). Hlavně, že láska vždy zvítězí. Není toho moc, za co bych mohl film pochválit. Jedině snad herecké obsazení ve vedlejších rolích je potěšující, Depardieua a Galabrua vždy rád ve filmu uvidím. Ani Didier Bourdon v roli kolegy není špatný, ale koukat víc než půldruhé hodiny na kanadského hezounka Grondina, který by si kvůli kříšťálově čisté lásce řezal žíly, je trochu silná káva. 30% ()

silak_xup

Poslední služba dokáže několikrát dost pobavit, celkově je ale příběh o mladíkovi - umělci, který se příčinou pár událostí dostane do pohřební služby docela o ničem. Nejvíce mi na tom vadili ty přeslazené láskyplné scény (nic proti romantice ve filmu, ale sem se mi to vůbec v tomhle podání nehodilo) nebýt toho a být tam více černého humoru, dal bych klidně 5 hvězd. ()