Alfa a Omega: Volanie divočiny

• Česko Alfa a Omega (viac)

Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a – jak jistě brzy uhodnete – se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? (oficiálny text distribútora)

oveckaoa

než jsem tenhle film viděl tak byl v červených barvách (měl přes 70 procent) od té doby se hodně bohužel změnilo a už je v modrých (Zatím na 50 procentech) což je i škoda dle mě je nadprůměrný animák. Po stránce humorné je to hodně slabé (zasmál jsem se tak 2 krát a 2 scénám) a po stránce animované a příběhové se my to hodně líbilo. Když porovnám tohle například s Loveckou Sezónou 2, která je na stejných procentech, tak o proti ní my příjde tohle daleko lepší. P.s. ten bílý vlk byl úžasný a hodně mě překvapilo studio Lionsgate většinou znám od něj jen horory (Saw) a oni už produkují i animáky. ()

marekm030

neodporucam pozerat - priserna grafika a priserna hudba (spolocne vytie na Mesiac - OMFG ...) by sa este dali prezit, ak by bol pribeh vynikajuci, ale v tomto pripade je tu aj dementny pribeh, ktory je tak strasny, ze scenaristovi by som dal za trest prepisat ho sto krat rucne na tabulu, nech si zapamata, ako sa to nerobi a hlavne, nech on/ona pochopi, ze uz nikdy viac nic pisat nema ... 1 hviezda za nieklko zabavnych momentov a za svetlo (v urcitych pasazach). ()

Ceberus

Dějová linka filmu se až podezřele hodně podobá dvojce Lvího krále, takže se nelze ubránit nabízejícímu se srovnání. V tom samozřejmě Lví král naprosto válcuje Alfu a Omegu - tento film by se měl hodně co učit od svého staršího vzoru. Mimochodem, je to jenom mnou nebo mají autoři animáků vždycky tendenci vymýšlet směšné dvojsmysly pro dospělé publikum? "No tak, Kate, pojď se mnou výt..." :-) ()

LencaN

Několikrát jsem se od srdce zasmála. Animace byla roztomilá, barevná a hravá. Neříkám, že to je cílené na dospěláky, ale taky jsem to zvládla. Myslím, že Alfa a Omega je univerzální animáček pro celou rodinu k odpočinkových chvílím. Vlci jsou rozděleni na alfy, kteří jsou vůdčí, loví a jsou prostě ta lepší část vlčí smečky. Na druhé straně omegy jsou kašpaři, mají odlehčovat napjaté situace a snaží se svojí hloupostí či neohrabaností nenapáchat moc škod. "Logicky" se nesmí párovat alfy s omegami. Líbilo se mi přenesení lidských vztahů do těch vlčích.... největším projevem lásky a něčím jako rande je společné vytí na měsíc a svatba probíhá formou očichávání zadků :) žádná pecka to nebyla, ale zkouknutí nelituju. Navíc to mělo moc hezké písně. ()

Pethushka

V porovnání s animáky dnešní doby je tenhle opravdu nepovedený. O žádné velké dobrodružství se tu nejednalo a vtip tu postrádám úplně. Příběh není poutavý pro malé dítě, ani pro dospělého. Animace není také nijak zvlášť vyvedená. Mám pocit, že se jedná spíše o romantiku pro děti..což je docela nelogické. Pro mně adept na nejhorší animovaný film za posledních 10 let...sotva 2*. ()

• Garthovi se ve filmu podaří "složit" 29 ptáčků. (Kroup4)
  • Poslední film Dennise Hoppera. Snímek mu byl věnován. (ash99)
  • Garth, vlk rudohnědý, nazve Humphreyho kojotem. Ve skutečnosti byli již vlci rudohnědí v přírodě vyhubeni a v současnosti probíhá v Severní Karolíně úspěšný program na obnovu populace vlků rudohnědých a kojotů. (Kroup4)