Falco Symphonic

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Rakúsko, 2008, 120 min (Alternatívna 55 min)

Falcovo jediné vystúpenie s veľkým orchestrom - posmrtný darček k 10. výročiu jeho smrti. Hity svetovej hviezdy z Rakúska ako “Jeanny“, “Vienna Calling“ alebo “Rock Me Amadeus“, sú dnes legendárne. Skoré úmrtie umelca spôsobilo, že veľa jeho plánov a želaní sa nesplnilo. Falco v roku 1994 prekvapil želaním, aby takýto jedinečný koncert mohol zažiť. Po prvý a posledný krát doprevádzaný 80-členným orchestrom z Viedenského Nového Mesta a pred viac ako 10 000 nadšenými fanúšikmi na Domplatz. Nikto netušil, že toto bude jediný koncert takéhoto druhu...

Wiener Neustadt 1994:
9. Titanic
10 Vienna Calling
11. Nachtflug
12. Rock Me Amadeus
13. Helden von heute (smeke)

Darth Revan

Bůh s orchestrem za zády kraloval i čtyři roky před smrtí. A jak! Sice jsou na něm už vidět stopy slušnýho koksu, chlastu a dalších drog, přesto si to všechno dává na jedničku. Film Festival Wien 2018. 5* ()

jasse

Falco na společný koncert s osmdesátihlavým orchestrem skutečně měl. Tohle dělá spousta umělců na vrcholu své kariéry, ale ne pokaždé se to povede, jako tady. Krásný chlap, krásný hlas, krásný koncert. Výborný výkon, hochu...škoda, že si ho na DVD nemůžeš pouštět s vnoučaty. ()

rockwoman

Mé pocity = Falco dozrál a bylo na něm vidět , že i on si to tady užíval společně se všema kdo tam byli. Tohle mu sedělo,cítila jsem jeho osobnost a charizma. Úžasný,jedinečný,nádherný,nezapomenutelný koncert. ()

Europa_1957

Naprosto luxusní. Jeden z jeho nejlepších koncertů a paradoxně posledních...Tenhle koncert musel dát velikánskou práci,už z toho důvodu,že je tak trochu jiný než ostatní. A co teprv udělat toho DVD,to byla makačka - kdo viděl dokument ten ví. Místy jsem i uronila slzu,děkuji pane Hölzele a pane Rabitschi. ()

• Falcov koncert vo Viedenskom Novom Meste sa konal 12. mája. (smeke)