Vraždy z vyšších kruhov

(TV film)
  • Slovensko Vraždy vo vyšších kruhoch (viac)

Neľútostný vrah zabil rodičov, aby získal ich majetok! 4. apríla 2002 večer prišli Margaret Wales-Kingová a jej manžel Paul King na rodinnú večeru, na ktorú ich pozval Margaretin syn Matthew s manželkou. Matthew naservíroval matke a nevlastnému otcovi zeleninovú polievku, ktorú dokonca sám pripravil. Obete netušili, že jedlo "obohatil" uspávajúcimi liekmi. Od tej chvíle Margaret a Paula nikto nevidel. O niekoľko dní sa našiel ich Mercedes opustený v Middle Parku a 29. apríla dvaja rangeri z prírodnej rezervácie objavili v buši pri Marysville dve pochované telá. (oficiálny text distribútora)

argenson

Filmy založené na skutečných příbězích většinou trpí pomalým spádem děje, což zvláště u kriminálky není úplně dobře. Tady se sice scénář na několika místech snažil nastrojit momenty překvapení, přesto jsem to nakonec vnímal spíš jako sondu do hodně zazobané a trochu divné famílie, která je vržena do nečekané situace. Nemyslím, že bych to nějak cíleně vyhledával, ale až zas jednou v noci nebudu mít co dělat, proč ne:-) ()