Rammstein: Völkerball

(koncert)
všetky plagáty

V pořadí třetí DVD, které kapela Rammstein vydala nám jako hlavní chod nabízí záznam koncertu z francouzského Nîmes, který se uskutečnil 23.července 2005. V setlistu devatenácti skladeb pochopitelně nechybí singly Du riechst so gut, Du hast, Sonne, Links 2-3-4, Mein Teil či Amerika a hudba je jako vždy doplněna pyrotechnickými efekty. Na DVD najdeme ale i přídavky v podobě čtyř skladeb z londýnské Brixton Academy, tři skladby z tokijského klubu Citta a speciálně sestříhanou verzi skladby Moskau z koncertu, který kapela v ruské metropoli odehrála 28.listopadu 2004 za doprovodu tří domácích vokalistek. (Stocki)

Laca1313

Ještě lepší než Live aus Berlin. Některý písně jsou úplně famózní,např. úvodní Reise Reise. Prostě skvělý dílo.Pro fandy naprostá povinnost. Ostatní lidi to asi úplně nedocení,protože přece jenom jsou Rammstein dost kontroverzní a navíc spoustě lidí také vadí,že jsou písně v němčině.Ale pro mě je to srdeční záležitost.:))) ()

kinghome

Rammstein jsem nikdy nějak extra neposlouchal do té doby, než jsem se náhodně nedostal na jejich koncert, který byl asi po stránce Show to nejlepší co jsem kdy viděl. A tohle DVD to dokazuje taky. Né že bych nějak žral jejich songy, ale to co předvádí na pódiu je úžasné a nikdy se toho nenabažím. Dokonce jsem si tohle DVD koupil, abych mohl s nostalgií vzpomínat jaké to bylo na koncertu. Skvělé, ale pořád si nemyslím, že to je na plný počet. ()

viperblade

Už od doby, co jsem poprvé zhlédnul Live aus Berlin, jsem věděl, že Rammstein má geniální koncerty s dokonalou pyrotechnikou. A Völkerball není výjimka. 100 minut čiré geniality, dokonalých efektů a té nejtvrdší hudby (i diamant je v porovnání s Rammsteiny měkký jako máslo). Nejoblíbenější písničku jen tak z fleku nevyberu, protože vesměs zde bylo to nejlepší, co Rammsteini kdy nahráli, ale při "Du Hast" a "Sonne" jsem málem skákal jak smyslu zbavený. Holt není nad to, když dáte volume pořádně doprava, jen ať si sousedi poslechnou trochu té kultury! 100 %. P. S. Zdá se mi to, nebo zde chybí tři procenta do plného hodnocení? To je asi nějaký bug, hned jdu psát POMOvi… ;-) ()

Genero

Libozvučné něžné melodie a melancholické texty sextetu Rammstein my radikální křesťanští puritáni prostě milujeme! Při tak vytříbené pódiové show odmítám uvěřit, že mi pan biskup zakázal mé oblíbené hudební těleso pozvat jako kulturní vložku na nadcházející setkání řeholních kongregací v Čierne pri Piče! Ale co platno, jak tvrdí pan Lindemann ve vzácné shodě s doktorkou Cajthamlovou: Jsi to, co jíš. A tohle je zkrátka má část. ()

PamelaJJK

Pět hvězd je pro tuhle "ohňovou" show málo. Tenhle koncert je dokonalou ukázkou zábavy. Rockmetalová jízda toho nejhrubšího zrna. Návykové melodie, strojový germánský rytmus, tvrdost diamantu, geniální pódiová presentace, co víc si přát?! Tohle se nedá zařadit jinam, než do kategorie koncertů, při kterých fanoušci dosahují orgasmu!!! Ač němčinu jako jazyk nemusím, tak tady si nic jiného představit neumím. Koncert má grády od začátku do konce a energie z něj přímo tryská a je vidět, že fanoušci jsou nadšení a užívají si každou notu. Set list je sestaven geniálně a každý si najde to svoje. Vím, že tady chrlím superlativy, ale jinak to opravdu nejde napsat. Rammstein = geniální show :-) ()

• DVD vyšlo ve třech edicích. Standardní edice obsahuje 1 DVD (140 minut koncertních záběrů) a 1 CD (75 minut audio nahrávek z Nîmes), speciální edice obsahuje druhé DVD s dokumenty “Anakonda im Netz“ a “Making of the Album: Reise, Reise“ a limitovaná edice zahrnuje 2 DVD a 2 CD, které jsou zasazeny ve 190-ti stránkové knize o rozměrech 27×31 cm, a najdeme v ní množství černobílých fotek z Reise, Reise tour. (Stocki)
  • Emblém na přední straně obalu nad logem kapely Rammstein je totožný s emblémem XXII.letních olympijských her, které se konaly od 19.července do 3.srpna 1980 v Moskvě. (Stocki)