Luke Rutherford je obyčejný teenager z Londýna, jehož život se kompletně změní v okamžiku, kdy se dozví, že je posledním potomkem slavného Van Helsinga. Musí tak převzít rodinné dědictví a začít čelit temným silám tohoto světa a bojovat s nadpřirozenými bytostmi. (zoe.x)

Nekromacer

Já vám nějak nevím. Ať přemýšlím, jak přemýšlím nemůžu najít žádné vyložené negativum, ale stejně to na mne působí tak trochu lacině. Když vemu styl, je na něm znám GB, ale na tom nění nic špatného, když to přece z Británie je, že ano. Herci? Dle mého žádná tragédie. Příběh? Nu nic až tak originální, ale hrůza to také rozhodně není. Při shlédnutí úvodní znělky prvního dílu jsem si říkal, jeslti nezměnili znělku Sanctuary a myslím, že by se jim mladý VH celkem hodil do party a řekl bych, že to na Sanctuary může získat část popularity. Nicméně nechme tomu čas, ono se ukáže, jeslti si získá diváckou přízeň nebo ne. Já bych odhadl, že nemusí končit uprostřed serie, ale už bych pochyboval o víc jak jedné. ()

Mort09

Vlastně jakýsi remake Buffy v Britském podání, jenž by před 10 lety byl hitem. Nicméně v současné době pokulhává za seriálovým standartem nejen neoriginálním námětem, ale taky slabým zpracováním. Efekty jsou mizerné a herecké nasazení hlavních představitelů působí spíše jako nadsázka než jako seriozní výkon. Prostě hluboký podprůměr, na který nemá cenu koukat… 20% ()

Shorty_

Jméno seriálu dokáže pěkně nalákat, to ovšem zkazí hned první díl. Po 5. shlédnutých dílech od seriálu upouštím. Jako malému by se mi asi tato infantilní a epizodní blbinka líbila, ovšem teď už mám lepší věci na práci než sledovat nesympatické postavy a jejich nepochopitelné jednání. Za úvodní píseň a alespoň pár minut slušné zábavy dávám z lítosti 2 hvězdičky. ()

Hrus

V Anglii se rozhodli natočit něco na způsob Buffy, ale dopadlo to velmi průměrně a bohužel je mnoho seriálů s podobnou tématikou, které sem ještě neviděl (například populární Supernatural nebo Angel), takže tento seriál po 4 dílech (kdy už si snad mohu dovolit napsat názor) odsunuji stranou. Luke je sice docela sympaťák (myslím, že holkám se bude líbit), ale jeho mentor Galvin je takovej typickej nesympatickej nafoukanej anglán, jeho kamarádka Ruby (která ho tajně miluje - okopírované z Buffy?) je taková nevýrazná myška a slepá upírka Mina, která jim pomáhá, není na upírku dost charizmatická ani sexy - navíc je typově pododbná Ruby - malá černovláska. Hlášky jsou poměrně předvídatelné; triky se mi docela zamlouvají, i když některé masky "jiných" jsou docela k popukání (groteskní "opice" z prvních dvou dílů). Zdá se mi, že autoři Merlina se posunuli od "pohádek pro dvanáctileté" k "dobrodružným příběhům pro čtrnáctileté". Mě je však už víc než čtrnáct. Přesto věřím, že hodně lidí si na tom něco "svého" najde, seriál rozhodně není úplně špatný. 5/10 ()

Kangaxx

Chýba mi tu širšie herecké obsadenie a koplexnejšia zápletka, ktorá by posúvala dej ďalej. Takto je to stále rovnaká partia, ktorá v každej čati rieši iný problém (prípad), čo nápadne pripomína béčkovú tvorbu. Moderné seriály sa opierajú o hlavnú dejovú líniu, vedľajšie "odbočky" tvoria len kulisu. Tu je to zatiaľ naopak. Niektoré postavičky navyše pripomínajú skôr akrobatov z ruského cirkusu a nie tvory z inej sféry. Na stále hodnotenie je síce ešte skoro (videl som 4 diely), avšak orientačne udeľujem 70%. V porovnaní so Sanctuary je totiž seriál o dosť ďalej (kvalitatívne). ()