Večírek

(relácia)
  • Československo Portréty z not - Večírek
všetky plagáty

Hudební portrét Pavla Bobka... Zveme vás na Večírek s Pavlem Bobkem a jeho hity Permanentní flám, Já při tom byl, S tím bláznem si nic nezačínej, Nechci znát důvod žádný a dalšími... Populární český zpěvák Pavel Bobek, který se narodil 16. 9. 1937 v Praze, nejdříve vystudoval architekturu na Českém vysokém učení technickém v Praze. V šedesátých letech byl zpěvákem skupiny Olympic, pak vystupoval nejčastěji s Country Beatem Jiřího Brabce. S ním se v roce 1967 stal stálým členem divadla Semafor, v němž působil až do počátku devadesátých let minulého století. V roce 1978 si zazpíval s americkým country zpěvákem Johnnym Cashem, což bylo dle Bobkových slov „neobyčejné a nezapomenutelné“. O dva roky později byl oceněn za zásluhy o rozvoj country music u nás ziskem Zlaté porty. V posledních letech vystupoval se skupinou Malinaband v čele s Lubošem Malinou. S Robertem Křesťanem nazpíval kulturní veřejností velmi ceněnou píseň Ještě není tma. Několik měsíců před svým skonem v roce 2013 byl Akademií populární hudby zvolen do Síně slávy. (Česká televize)

otík

Zvláštní projekt tím, že je to oslava bez oslavence. Ve studiové restauraci se sejde Horníček, Nárožný, Sobota a hosté, aby oslavili nejmenovanou událost Pavla Bobka, jenže Bobek nikde. A tak začnou vykládat zážitky o něm. Sem tam jsou přerušeni videoklipem písně Pavla Bobka. Na konci pořadu Bobek je před domem a řekne, že takovou oslavu ještě nezažil a zazpívá si ještě jednu píseň. Vyprávění jmenovaného tria není špatné, bohužel kvalita zvuku sem tam pokulhává - protagonisté mluví potichu. Ovšem jako raritní kousek z archivu, který nikdo nezná, to není špatné. ()