Náhlé zmizení celé rodiny Maertensových vyvolá v ospalém přímořském městečku v Provence nečekaný rozruch. Otec ztracené ženy tvrdí, že buď byla celá rodina zavražděna, nebo unesena. Někteří se přiklání k tomu, že vzhledem k dluhům uprchla rodina do Antily. Zoufalý otec požádá o pomoc kamarádku své dcery z dětství. I ona chce zjistit pravdu nejen kvůli sobě, ale i pro noviny, pro které právě pracuje. Na rozdíl od kriminalisty, který vede vyšetřování, uvěří obchodnímu partnerovi ztraceného podnikatele. Je okouzlena jeho vystupováním a přijme pozvání na jeho jachtu. Nezaujatý komisař je však přesvědčen o opaku, že totiž právě bývalý obchodní partner obratně manipuluje nejen atraktivní novinářkou, ale i policií a přes média dokonce veřejným míněním. Pro své podezření však musí najít důkazy. Kriminální forenzní technika našla po celé vile pečlivě smyté stopy krve, které svědčí o tom, že nikdo z rodiny nepřežil. (oficiálny text distribútora)

carl.oesch

Až dosud jsme měl možnost vidět remaky evropských filmů, zpracovaných v USA - vesměs (až na vyjímku, kterou byla Křižovatka a u níž jsem evropský originál neviděl) se jednalo o zoufalé počiny, jeden trapnější než druhý. Růžový panter v podání Steva Martina nebo americký Záletník toho budiž odstrašujcím důkazem. Bohužel v tomto případě se nemohu ubránit dojmu, že ve francouzské impérium "vrátilo" úder a natočilo remake vynikajícího filmu s Angelinou Jolie Životy těch druhých. Téma stejné, průběh tak v zásadě stejný, konec taky. Nejednalo se sice o remake doslova, ale ta podobnost tady byla až do očí bijící a podle toho to taky dopadlo. Nesympatická hlavní ženská představitelka, prvoplánová manipulace s divákem a ta jedna hvězda snad za určitou akčnost a především za nádherné prostředí auzrového prostředí. Nicméně, kvalitní cestopisný film s příjemnou hudbou by byl asi příjemnější. Jenom doufám, že se nejedná o nějaký nový trend a že nám francouzští nositelé praporu evropské kultury třeba příště nenabídnou Četnickou akademii..... ()

John80

Kriminálka kde sa vyšetruje zmiznutie jednej rodiny a zároveň sa pátra po príčine ich zmiznutia a hľadania vraha s nimi súvisiacim 3* ()

slunicko2

Příjemná řemeslně kvalitní krimi. 1) Snímek patří mezi ty, kde od první minuty víte, kdo je pachatelem a jen sledujete, jestli se ho podaří dopadnout. Přesto nepostrádá napětí a ke konci i dramatické zvraty. 2) Scénárista a režisér Rome ovládá své řemeslo a nepřipustí prázdné okamžiky, stále se něco děje. 3) V titulní roli Stéphana jsem si vychutnal neobyčejně přitažlivého 41letého Arnauda Giovaninettiho. 4) Krásná Provence tvoří rámec příjemného filmu, na který jsem náhodně hodil okem dnes v noci a už jsem to oko z obrazovky nespustil. ()

Skuby47

Detektivka svým námětem nikoliv originální, ale rozhodně napínavá, protože jsem ji vydržela sledovat až do konce dlouho přes půlnoc. Určitá podobnost s filmem Zloděj životů tu sice je, vrah je znám divákům už od začátku a konec je taky podle předpokladu, ale děj má spád a překvapivé zvraty. Co mi vadilo byli méně známí a nepříliš sympatičtí herci. ()