Stratené mesto

(TV film)
  • Česko Ztracené město (viac)

Píše sa rok 2048. Séria prírodných katastrof úplne zmenila podobu Zeme. Globálne otepľovanie pokročilo tak ďaleko, že väčšina pozemskej súše je zaplavená morom. Významné prímorské sila úplne zmizli zo zemského povrchu, alebo sa sčasti ocitli pod morskou hladinou. V oceáne sa topí aj newyorská Socha slobody, do nápisu Hollywood narážajú morské vlny, Eiffelova veža sa skrýva takmer celá pod hladinou a z legendárnej Cukrovej homole v Riu sa stal obyčajný kopec vyčnievajúci kúsok z vody. Majiteľ zberných surovín John Kubiak si osvojí dvoch osirelých chlapcov, nafúkaného Jacka a vzdelaného opatrného Thomasa. Johnovou najvyššou prioritou však nie je zisk, ale splnenie misie vatikánskeho kardinála Battagliu. Treba nájsť starobylý artefakt – žezlo faraóna Sobeka. S jeho pomocou je možné znížiť hladinu oceánov. O artefakt však musia zviesť boj s prírodnými živlami, ale aj s krutou magnátkou Giovannou Beckerovou, ktorá ho chce využiť na ovládnutie celého sveta... (TV JOJ)

cheyene

Zas tak tragicky, jako ostatní kolegové, bych to neviděl. Ano, je to béčkový film, ovšem oceňuji nápad s těmi napůl zatopenými městy s novými názvy (Nový Řím, Nový Vatikán,...) a také zabřednutí do templářské minulosti. Film tak trochu na způsob Lary Croft, ale (ještě) výrazně slabší..zhlédnout se to dalo, pokud nečekáte nic převratného. ()

Yardie

Musím říci, že mi se to od většiny lidí zde docela líbilo. Je jasné, že to nebylo žádné veledílo či velkofilm. Nicméně, bylo to velice svižné, triky a vůbec vykreslení světa pod vodou, resp. světa nad vodou se mi zdálo ucházející. Příběh samozřejmě klasický, škoda toho, že to bylo zrovna žezlo. Ale nakonec z toho nebyl nějaký čarovný film, ale mechanický princip. Jediné, co mi, jako perfekcionistu celkem vrtalo hlavou celý film bylo, kde pěstují suroviny na jídlo, kde těží ropu a další nerostné bohatství, aby fungovali. Ale to se dá hold přehlédnout k žánru. Já byl spokojen a film mě pobavil, rychle utekl a splnil to, co měl - odpočinul jsem si. Howgh! ()

loveless

Lost City Raiders je film tak hrozný, až je vtipný - efekty, hlášky i východiska z úchvatných situací, vlastně vůbec celý děj i zápletka a taky "hluboké" charaktery hlavních hrdinů. Český dabing tentokrát příšerný. Jedna hvězdička za Somerhalderovský šarm (narozdíl od většiny ostatních špatných filmů, ve kterých hrál, tentokrát skoro nesleze z obrazovky, takže v určitém smyslu spokojenost - jako obvykle mu to sekne). ()

kaposlav

Začiatok filmu je vysoko nadpriemerný ako po dejovej, tak aj po vizuálnej stránke. Postupne film upadá do priemeru, až sa už divák nemôže dočkať konca, ktorý je v porovnaní s úvodom priam katastrofa. Vo filme dostáva postupne väčší priestor cirkev na propagandu podtrhnutú mystikou, čo aj kazí trošku reálnejši pohľad na celý film. ()

lennyd

Dva bratři / nebratři se vydávají hledat tajemný artefakt, který by mohl zabránit stoupající vodní hladině, aby zaplavila i zbytek světa - v čemž jsou mohutně podporování církví. Oproti tomu místní zbohatlík touží po tomtéž, ale jeho hlavním cílem je potopit i zbytek světa, aby mohl vydělat na svých plovoucích městech. Boj o záchranu světa může začít... Tak bombastickou reklamu na naší nejsledovanější televizi nepamatuji. To ani velkofilmy typu Titanik nebo Den nezávislosti neměly tolik upoutávek, jako tato - s prominutím - sračka. Shrnu to jen několika slovy - hloupý scénář, amatérští herci, úchylné zakončení ("voda" z celého světa se vypustí do prázdné jeskyně, bravo!). Co jsme komu udělali, že nás tímto Nova takto krmí.. ()

• Na filmu spolupracovala německá komerční televizní stanice ProSieben, americká kanelová síť Sci Fi Channel a rakouská společnost Tandem Communications. (Terva)
  • Stanice Sci Fi Channel doufala v úspěch a v seriálové pokračování. Po chladné odezvě však práce na seriálu skončily. (Terva)