ČT Live - Arakain

Česko, 2007, 51 min

Réžia:

Petr Hajn

Lucie Bílá

Záznam části koncertu ze Sportovní haly Eden v Praze z dubna 2007 k 25. výročí založení kapely. (oficiálny text distribútora)

Kulmon

Spojení smyčcových a žesťových nástrojů s tvrdší hudbou již dávno funguje. Není proto divu, že se legendární metalová skupina Arakain rozhodla oslavit čtvrtstoletí od svého založení právě títmo způsobem. Za sebe mohu říct, že koncert ke dvacetinám 20 let natvrdo byl asi lepší, ale tedy se jedná již o trochu jinou kapelku se stejným repertoárem. Lucie Bílá sice válí jako za mlada, ale nám nostalgikům Aleš Brichta prostě chybí. Čímž neříkám, že jeho současná náhražka je nějak špatná, ale Aleš to není. Je proto škoda, že dostal malý prostor, sice s nevýraznou hitovkou, ale častějším posloucháním se mi líbí čím dál víc. No holt z nostalgie. Jo, kdyby zaválel Amadea nebo Hlas krve, to by byla jiná. Tím by ale jeho bývalí kolegové dali najevo, že se ho nepodařilo nahradit. Vždyť co byl pro Arakain, tím byl Freddie Mercury pro Queen či Fanánek pro Tři sestry. Celkově vzato a podtrženo. Koncert Arakainu se povedl, rozhodně skvělý zážitek! ()

Henry Morgan

Celý koncert totálně našlapanej peckama z celé tvorby arakainu, první půlka s plzenskou filharmonií jen dokázala vyjevit kontrast a harmonii zároveň mezi metalem a vážnou hudbou. Skvělej nápad, i když už převzatej. Ale u nás nevídanej(myslím). Výborní hosté, L.Bílá-uplně bomba, Brichta-paráda, jen škoda stromu života v podání Noida. Skvělé. Je vidět že v ustálené-nové sestavě bez Brichty a žežulky to perfektně šlape. Další koncerty tomu jen odpovídají. I přes přeplněný Eden přátelská a vlídná atmosféra, která se jen tak nevidí. Bomba ()

Deratizer

Jedná se o koncert Arakainu s plzeňskou filharmonií ve sportovní hale Eden v Praze. Koncert vyšel na DVD, zde se však jedná o nekompletní televizní sestřih vysílaný Českou Televizí, který neobsahuje kompletní koncert, ale jen první část koncertu s filharmoniky a ani ta není odvysílána úplně celá. Na DVD je pak celý koncert kompletní. Zajímavost této televizní verze ve srovnání s oficiální DVD verzí je ve střihu. Zde je použito některých záběrů, které DVD neobsahuje a střih je zpracován chvikovými prolínáními více záběrů v jednom momentu, tzv obraz v obraze, což na DVD není. Před samotným odvysíláním koncertu je natočen krátký úvod a proslov o historii kapely a samotném vystoupení, což na DVD rovněž chybí. Pro skalní fanoušky a sběratele je tím pádem tato nepatrně odlišná televizní verze raritkou. ()

okkac

Arakain jsem moc nesledoval a znal jsem spíš jejich melodičtější hity. O to více jsem byl překvapen jejich tvrdostí v žánru poctivého thrash metalu, kdy jsem je viděl naživo na Winter Masters Of Rock 2007 a pak na DVD k 25. výročí. Brychta je Brychta, ale tím, že jsem s ním neprožil jeho éru v kapele mi až tak nechybí, a Honza Toužímský je dobrá náhrada a nehrozí u něj, jako u Koláře, že zdrhne k pop sračkám. Lucie Bílá mne výkonem fascinovala (Cornoutto, Dotyky) - nechápu, že se metalu nevěnuje s tím jejím hlasem. Holt, více prachů je jinde :-( ()

Heavyman

ARAKAIN je ta nejpovedenější a má nejoblíbenější česká kapela. Má parádní texty ze života, umí do toho bouchnout a má skvělé hudebníky ve svých řadách. Nebudu kecat, že mám raději éru s Alešem, ale Honza je nejlepší volba, která mohla Aleše nahradit. Na jedničce dávali jen jednu část koncertu, který zdaleka nekončil, ale to už by bylo na českou televizi asi moc odvisílat ho celý. Naštěstí vyšel na DVD, které si pouštím velice často. Lucie Bílá je jeho perla a opravdu by se mohla metalu věnovat z plna hrdla a stala by se hvězdou světových festivalů...zaplať pánbů, že vystoupí alespoň vždycky na nějakém výročí ARAKAINU. ()

• Zajímavost této televizní verze ve srovnání s oficiální DVD verzí je ve střihu. Pro televizi je použito některých záběrů, které DVD neobsahuje a střih je zpracován chvilkovým prolínáním více záběrů v jednom momentu, tzv. obraz v obraze, což na DVD rovněž není. Před samotným koncertem je natočen krátký úvod a proslov o historii kapely a samotném vystoupení, obojí na DVD chybí. (Deratizer)