Krvavý tábor

• Austrália Turkey Shoot (viac)

Skupinka třech mladých lidí se v blízké budoucnosti dostává do koncentračního tábora, kde má být napraveno jejich smýšlení o politickém vedení státu a jejich údajné kriminální chování. Po příjezdu však hrdinové zjišťují, že tábor je spíše takovým zábavním parkem pro skupinku „zazobaných“ a sadistických šéfů. Jedinou šancí, jak se z tábora dostat dle regulí, je přežití v údajném lovu na lidi, tzv. "TURKEY SHOOT". Hrdinové filmu se buď dobrovolně přihlásí, nebo jsou k této "hře" donuceni. Začíná neuvěřitelný hon, situace plné zvratů a boj o holé životy. Dovoleno a možno je naprosto vše… (Flipnic)

Goldbeater

Krvavá australská blbina, která neskutečným způsobem baví. Mezi snímky o „lovu na lidi“ rozhodně čestný a vynalézavý zástupce, který musí potěšit fanoušky australských béček. Brian Trenchard-Smith utržený ze řetězu. Steve Railsback s vizáží psychopatického feťáka a husička Olivia Hussey sice nejsou úplně správní tahouni pro hlavní kladné role, ovšem opravdovou pozornost na sebe strhávají skvělí herci ve vedlejších záporných rolích, kteří si své party očividně užili do syta - zejména Roger Ward jako sadistický bachař je zcela uvěřitelný. Parádní akční brak. ()

darkrobyk

Dva v jednom mě napadlo, když se film v polovině zlomil. Z orwellovské temné budoucnosti, kdy z bezmoci odsouzenců mrazí, se stane akční béčko s komickými prvky. V 80.letech vzniklo několik filmů na téma : bohatá smetánka si nechá uspořádat lov na lidi, ale Australané se přeci jen odlišují. Převýchovný tábor je patřičně krutý, zábavný lov nemá hranic. Druhou půlí jakoby nenápadně procházel duch Mad Maxe. Gore efekty jsou šťavnatě italské, ostatně italskou kinematografii 80.let připomíná i hudba. Škoda chyb, které se směrem ke konci hromadí. Nebo šlo o záměr tvůrců? Postavy bezhlavě pobíhají v otevřené krajině, aby je bylo snadné sejmout. Když se oběť střetne s lovcem a na krátkou dobu nad ním zvítězí, až na výjimku nechá jeho zbraň ležet a uteče. Snad i nevoják ví, že samopal může střílet jednotlivými dávkami a není nutné se během chvíle zbavit nesmyslně obsahu zásobníku. Souboj plešatce s hlavním hrdinou připomínal výjevy z Bláznivé střely a výbuchy, zbůsobené šípy, mi daly vzpomenout na pouťové dělbuchy. Naopak had lezoucí z lebky vyvoval vzpomínku na Hada a duhu, mistrný horror, který ale teprve vznikne. Ne zcela špatný film, který však dnes snad ani nikoho šokovat nemůže... ()

Hunter2222

Zo začiatku to vyzeralo na celkom solídny exploiťák v pracovnom tábore, no potom sa to akosi posralo. Pridávania komediálnych prvkov, rôznych srandičiek a blbostí sa mi vôbec nepáčilo. Gore aj herecké výkony obstáli veľmi dobre, k tomu vraždy sú celkom vynaliezavé a občas prekvapia, no dej je niekedy trochu nudný. Škoda, že si tvorcovia vybrali smerovanie komédie, keď z toho mohol byť tak super exploiťák ()

iamek

Škoda, že Brian Trenchard-Smith netočí pořád filmy jako Muž z Hongkongu, Autokino zkázy nebo Krvavý tábor. Tenhle styl béček mu myslím sedl nejlépe a poslední jeho filmy není to pravé ořechové. Krvavý tábor je zatraceně vtipný brak z daleké Austrálie, která mi díky fesťáku ve Varech přirostla k srdci a chtěl bych vidět co nejvíce hororů z let 80tých. ()

SOLOM.

Více méně jsem na tento film před jeho spuštěním slyšel jen slova chvály a přestože jsem dopředu věděl ohledně děje jen pár indicií, očekával jsem solidní australský (akční) exploitation film. Jelikož jsem velkým fandou i starých Nazi exploitation, myslel jsem, že se to bude odehrávat v podobném duchu. Leč v této fázi jsem se dočkal mírného zklamání, což vás ostatní ovšem moc mrzet nemusí. Brian Trenchard-Smith má na svém kontě několik velice zajímavých filmů (za zmínku stojí například The Man from Hong Kong (1975), Night of the Demons 2: Angela's Revenge (1994), nebo válečné drama Sahara (1995). Bohužel v pozdější době jsem měl tu možnost narazit i na několik jeho novodobějších kousků a ty už dost hraničili s odpadem (viz Atomic Dog (1998), Tyrannosaurus Azteca (2007) a mnoho dalších). Turkey Shoot zůstal někde na půli cesty a přestože nám nabídne několik slibných scén i gore efektů, jeho celkové pojetí se mi moc nelíbilo. V počátcích se zde sice dočkáme, krutého zacházení ze strany dozorců, kteří několik lidí umučí opravdu zajímavými způsoby a milovník filmového násilí si tak samozřejmě přijde na své, dokonce nebude chybět ani nahota (jejíž absence v přítomnosti Olivie Hussey či Lyndy Stoner by byl velký hřích), ovšem ve chvíli kdy do toho tvůrci přimíchali i řádnou dávku komických prvků, začala atmosféra ztrácet na atraktivitě. Některé situace byly až moc přehnané a budované napětí se začalo pomalu vytrácet. Režisér se nám to snažil vynahradit několika povedenými gore efekty (protože lidí zde bude umírat opravdu hodně), ale konec filmu se zcela vymkl kontrole a na můj vkus to začalo hodně smrdět trapností. Což byla velká škoda. ()

• Postava Michaela Craiga, Charles Thatcher, byla pojmenována po britské premiérce Margaret Thatcherové. (Cheeker)
  • Původních 44 natáčecích dní bylo zkráceno na 30. (Cheeker)