Mladý plachý introvert Daniel Bauer pracuje jako zahradník v botanické zahradě, kde se také sblíží s kolegyní Janou. Jana ale začíná zjišťovat, že s Danielem není něco v pořádku... Zneklidňující a tísnivý portrét masového vraha je zdánlivě stejně chladný a málomluvný jako jeho hrdina. Sleduje události s nezúčastněným odstupem, střídmě a minimalisticky. Velmi dobře přitom psychologizuje postavy – poněkud asociálního a psychopatického outsidera Daniela i nesmělou, introvertní, ale hodnou a vřelou Janu. Zabíjení náhodných kolemjdoucích přináší Danielovi do prázdného života jakýsi podivný smysl. Jeho prostřednictvím film vypráví o anonymitě a násilí, pocitu nenaplněnosti v dnešní době, nijak okázale, ale o to silněji zasáhne. Nenápadný snímek je z těch, které se odvíjejí zcela logicky, přesto zanechávají za sebou znepokojující pachuť. Film byl uveden v sekci věnované novým německým filmům na Berlinale. (MFF Karlovy Vary)

pOne

Pokus o pohled do hlavy mladého člověka, jehož největší (a možná jedinou) zábavou je zabíjet lidi. Začalo to malým kamínkem, hozeným z mostu na auto jedoucí po dálnici. Pokračovalo kamenem větším, jehož hození mělo již tragické následky. A když se Daniel Bauer dostal ke střelné zbrani .... Ani přehnaná láska ze strany jeho první dívky pro něj není víc než pocit ze zabití člověka Jak je hlavní hrdina introvertní, tak i celý film je laděný hodně komorně, obsahuje minimum dialogů a neobsahuje téměř žádnou hudbu. Vše to při 84 minutách stopáže působí velice nudně a zdlouhavě. ()

Tuxedo

Překvapivě vůbec ne nudná či unylá sonda do duše začínajícího zabijáka, trocha obeznámení s motivy hlavního hrdiny a zhuštění děje by přesto nebylo na škodu. Nebýt totiž ve filmu ono sympatické herecké duo, neměl by film takřka nic, čím by se do vás vepsal (snad kromě náhlého a vůči divákovi sprostého závěru). (44. MFF KV - 4.7.08) ()

Lyncha

Čekala jsem něco jako detektivku, decentní thriller, ale dostala jsem mnohem víc - dávku černého humoru, zvraty, které se lidé v sále neudrželi nekomentovat. Bohužel znázorněná denní rutina místy nenudila jen hlavního hrdinu, ale trochu i mě. Jediná vada na kráse. ()

Fikus.xf

Kvalitní studie jednoho psychopata, která v divákovi vyvolá neklid a řadu znejisťujících myšlenek. Připomínka, že když si někdo něco umane, stát/společnost/právo mu prostě nedokáže zabránit konat. Upozornění, že veškerá snaha o sebezdokonalení, vývoj, budování kariéry a další může být v sekundě ukončena člověkem, kterého jsme nikdy neviděli ani nepotkali. Pro mě velmi kvalitní film právě proto, že dokázal navodit atmosféru introvertního vraha. ()