Takumi Nišidžó je středoškolák, který jeví pramalý zájem o reálný svět a ve škole využívá každou povolenou absenci. Mnohem raději se věnuje svému PC, anime a figurkám oblíbených postav. Svět jej však míjet nehodlá, a tak Takumi jednoho dne objeví brutálně zavražděného muže. Kdo byla ta dívka, která u něj stála? A jdou pachatelé Takumimu skutečně po krku, jak se domnívá? (yenn)

Cracker

Ako sa má divák vžiť do kože hlavného hrdinu keď je to nepredstaviteľne zbabelý a paranoidný hikkikomori, ktorého jedinými záujmami sú sledovať nejaké treťotriedne anime a hrať online hry? Odhliadajúc od tohto faktu Chaos;Head nám ešte predstaví poltucet slečien, ktorým práve tento ''hrdina'' padne do oka. Nuž, Japonci žijú v svete rozprávok a na tom sa nič nezmení, takisto ani na tom že sú to podivíni najväčšieho kalibru. Anime je tak mysteriózne, že do 10 alebo 11 dielu divák doslova netuší, čo sa vlastne deje. Mysteriózny žáner osobne milujem, ale čo je moc, to je moc. Dôvod pre ktorý som to dopozeral až dokonca bola vlastne len moja číra zvedavosť. Predstavy ktoré môžte previesť do skutočnosti, to je celkom slušný námet, slušný potenciál. Spracovanie by som si však vedel predstaviť asi o kuuuuuus lepšie. Ak sa chystáte vstúpiť do tohto Chaosu, neberte to moc vážne. ()

Subjektiv

"Čekejte nečekané" by docela dobře mohlo být heslem tohoto seriálu. Nejdříve jsem vstoupil s pocitem, že budu sledovat lehkou harémovku o těžkém otaku outsiderovi, aby mě vzápětí profackoval pan Lynch či spíše prvky jakoby půjčené z jeho děl. Taková hustá a mysteriózní atmosféra první třetinu seriálu prostupuje. Halucinace a skutečnost splývají v jednu šílenou (ne)realitu a chaos má v hlavě nejen hlavní hrdina Takumi, ale i divák. Je to ovšem Chaos příjemný, očekávání budící. Bohužel, autoři se rozhodli chaosu v druhé půli vnutit řád a vysvětlit, v čem ona tajemství vězí. SPOILER - Věřím, že lépe by udělali, kdyby vše hodili na Takumiho duševní choroby: rozštěpenou osobnost, schizofrenii a těžkou paranoiu, případně nevysvětlovali nic. KONEC SPOILERU. Rozhodli se však, že na to půjdou vědecky. Z kvantové mechaniky si půjčili yennem zmíněné Diracovo moře. Co na tom, že tento model byl dávno opuštěn pro jeho neelegantnost v tu chvíli, kdy byl nalezen model hezčí. Tím lépe, aspoň jej nikdo nezná a nemůže do toho šťourat. Není třeba se tím opravdu zabývat do hloubky, v seriálu je Diracovo moře normalním kouzelnickým kloboukem. Věci se z něj mohou libovolně vyndat (ano, krom králiků i růžový bagr) a můžou v něm zase zmizet. Důležité je, že to umí jen někdo a že to souvisí s pozorovatelem (opět ta pokřivená kvantová mechanika). Přesto však rozpletení onoho gordického uzlu dává i přes svou klišovitost (viz mandelbrot) v rámci svého světa jakýs takýs smysl. A opět to žel - když se postavy odhalí, zjistí se, jak byly vlastně jednoduchoučké a nezajímavé (povahy, ne těla, ta zajímavá jsou). ()

Jeoffrey

Až do toho dílu s růžovým bagrem je to naprosto skvělé. Atmosféra by se dala krájet a člověk naprosto neví co si má myslet a čemu věřit. V momentě, kdy se ukáže jak to je doopravdy už to jenom takový obyčejný průměr a původní kouzlo je prostě nenávratně pryč. Přesto hlavně díky tomu začátku se přikloním k lepšímu průměru. 6,5/10 ()

mandelbrot

Začátek seriálu ve mně vzbudil zvědavost, co se z toho nakonec vyklube - anime Klub rváčů, harémovka proměněná v horor, nebo něco úplně jiného? Správně je za c, bohužel. V jádru se totiž jedná o další variaci na téma hlavní hrdina se většinu seriálu válí po zemi, aby nakonec v sobě našel skrytou sílu... To celé ozvláštněné tak originálními prvky jako komando středoškolaček s traumatickou minulostí a záporák s teatrálními sklony. Přitom různé hrátky s iluzemi a nerealitou by mohly tvořit velice zajímavý seriál, jen by na ně nesmělo být navěšeno tolik anime balastu. Minimálně některé konfrontace iluzí a kontrailuzí totiž povedené jsou a v mých očích seriál alespoň trochu zachraňují. ()

Flatron

Naozaj zaujímavé anime. Do približne 5-6 dielu, som nevedel o čo presne ide, ale tá nevedomosť bola príjemná a užíval som si ju. Nuž tvorcovia nám potom predostreli téoriu, ktorá druhú polovicu anime potápala stále nižšie a nižšie a spolu s druhou polovicou anime som exponenciálne v sebe budoval nenávisť voči hl. hrdinovi, ktorý ma teda neskutočne začal srať. Pocity pri sledovaní som mal podobné ako ked som pozeral Gantz, avšak Gantz bolo o triedu lepšie anime a to nehovorím o kvalitách mangy. 3* ()