Hrdinou americké komedie režiséra Mariuse Balchunase je hudebník Max Sarafanov (Rade Sherbedgia), ukrajinský imigrant, který žije s rodinou v losangeleské čtvrti Little Russia. Má smůlu, protože právě přišel o práci v místním orchestru, ale doposud se nevzdal svého snu, že jednou složí velkou symfonii. A víc než co jiného si přeje, aby jeho děti uvěřily, že mohou v životě dokázat velké věci. Dcera Lolita (Leelee Sobieskiová) chce ovšem opustit domov, provdat se za pilota a přestěhovat se do Hustonu, její mladší bratr Nikita je zase posedlý vášní k mnohem starší sousedce a doufá, že s ním uteče do New Yorku. Ale ještě předtím, než mohou oba odejít, se v Maxově domě objeví zloděj aut Bo (Shane West) se svým komplicem a předstírá, že je dávno ztracený Maxův nejstarší syn, aby se u něho mohl ukrýt před policií. A pro Maxe je tato situace odpovědí na všechny jeho problémy… (oficiálny text distribútora)

freddy

Velice příjemný film, který balancuje mezi dramatem a komedií, ale který je opravdu povedený a se kterým jsem velmi rád strávil svůj čas. Na začátek bych rád řekl, že jsem od toho opravdu nic moc nečekal, dokonce jsem ani neznal dopředu děj, jen jsem věděl, jaký to je žánr. A najednou se přede mnou začal odehrávat atraktivní příběh mladého zlodějíčka jménem Bo, kterého i s jeho kámošem honí policie, a tak se schovají v bytě s otevřenými dveřmi, kde si Bo vymyslí, že je synem ukrajinského klarinetisty Maxe, kterému tento byt patří. Jenže lež má krátké nohy a nevíc je zde nebezpečí v podobě Boovi lásky ke své "sestře" a Boova podobizna se také objevila v televizi, kde byl Bo vylíčen jako hledaný zločinec. Sympatický nápad, výborné provedení filmu a dost sympatičtí a kvalitní herci se pak postarali o to, že jsem z tohoto filmu velice nadšený. Leelee Sobieski znám z filmu Skleněný dům, Shana Westa neznám vůbec, ale jsem rád, že jsem tu čest ho poznat. Celkově tenhle film působí tak nějak příjemným dojmem a po skončení filmu jsem překvapeně zpozoroval, že mám na tváři nenucený úsměv, což je v mém případě vždy známka kvalit filmu, a tenhle film se mi rozhodně líbil. A proto mu s chutí a úsměvem na tváří uděluji kvalitní nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd. ()

eLeR

ale tak áno, môže byť ... a scénka na začiatku filmu ako mladý Nikita balí učiteľku angličtiny ... tak tá ma dostala, pustila som si ju 3x po sebe :-)))) ()