Bratovrah

• Luxembursko Brudermord (viac)
všetky plagáty

Kurdský přistěhovalec Semo a pasák, žijící v Německu, nabízí svému mladšímu bratru Azadovi peníze, aby přicestoval za ním a připojil se k němu. Azad to neochotně přijme a vydá se na dlouhou cestu z jeho chudé vlasti. Dostane se do azylu pro utečence, kde se v beznadějné bídě spřátelí s 11letým kurdským sirotkem Ibou. Jejich přátelské pouto sílí, avšak zbytek utečenecké komunity je proti nim. Ahmet a Zeki jsou mladí, frustrovaní, odcizení a nezaměstnaní Turci, kteří si nemohou najít místo v německé společnosti, jsou zapletení do drobné kriminality a jejich frustrace a hněv stále roste. Třetí celovečerní film oceňovaného režiséra Yilmaze Arslana s výjimečně přesvědčivými výkony neherců představuje výbušný příběh o zoufalém konfliktu a krvavé pomstě. Snímek Bratrovrah je srdcervoucí portrét divokých a surových společenských outsiderů, bojujících o vlastní bezpečnost, důstojnost a o přežití v krutém světě násilí, vyhnanství a lhostejnosti ve společnosti, která je vůbec nechce přijmout mezi sebe. (oficiálny text distribútora)

k.rakonos

Nesmlouvavé, syrové drama o Kurdech a Turcích v Německu. A je to film z roku 2005, tedy ještě před tím, než vypukla migrační invaze...Skvělé herecké výkony a autentičnost. Jen to dokazuje, že tyto národy do Evropy nepatří a nikdy nepřijmou jejich zákony a zvyky. 90% ()

Enšpígl

Musím říct, že mám s obsahem filmu docela problém. Film totiž nenabízí názor ani řešení, což by bylo dobře, ale tak jak byly ty postavy napsány, mě nechytla ani jedna. Hergot když už mě přijme nějaká země o který sním, měl bych se naučit respektovat změnu prostředí, změnu mentality, tradic a hodnot a tady se nejedná o žádnou kulturní asimilaci, která může být k diskuzi, tady se jedná o dodržování zákonů ! Kurdové a Turci si přiváží do Německa "oko za oko" "zub za zub" a tak se vzájmně mstí a podřezávají a je jim zcela u prdele, že Německo má zákony, že v Německu existuje pojem jako vražda, vyšetřování a soudy. Dokonce tam zazní i něco ve stylu "zkurvení Němci". Takže to je jedna strana mince, jenže je tu i ta druhá, prostě chci najít štěstí v jiný zemi, chci dodržovat její zvyky, její tradice a především její zákony, jenže tenhle názor moji národnostní kolegové příliš nesdílí a tak mě dřív nebo pozdějc semelou takovým způsobem, že než se vzpamatuju, jsem až po krk ve sračkách a je jasný, že v budoucnu mě čeká všechno, jen ne to štěstí za kterým jsem původně do cizí - lepší země šel. Perfektně zahraný, některé scény jsou až syrově realistický, ale nedokážu si srovnat podstatu filmu. ()