Sú tri dni do Vianoc a Santa - Nick Snowden nemá čas tráviť tento predvianočný čas so svojou ženou Sandy kvôli stresom v práci. Po malej nehode Nick prejde magickým zrkadlom a stratí pamäť, takže je na jeho žene, aby mu pomohla vrátiť späť spomienky a zachránila tak Vianoce pre všetkých na svete. Nanešťastie sa však vracia aj Nickov starý protivník Buck, ktorý chce Nickovu amnéziu využiť vo svoj prospech. (oficiálny text distribútora)

freddy

Santa Claus se vydává tři dny před Štědrým dnem do světa lidí a shodou okolností se mu bohužel pvoede ztratit paměť, a tak nezbývá jeho manželce nic jiného, než se vydat za ním a snažit se ho přimět, aby si vzpomenul, kým je. Jenže nic není tak snadné, jak se to může zdát, obzvláště, když je na scéně i Santův nepřítel, který dělá vše pro to, aby mu jeho rozpomenutí se zkomplikoval. Přiznávám, že první díl jsem bohužel neviděl, ale ono to zase tak moc nevadí a na sledování tohoto pokračování to nemá vliv. Jinak film nabízí zcela neotřelé provedení Santy, Santa je zde totiž mladý hubený hnědovlasý holobrádek a má mladou atraktivní manželku, což filmu zcela jistě prospívá. Jinak se ale jedná o jeden z těch méně zajímavých a kvalitních filmů o Santovi a jeho dílně na Severním pólu, na filmu je také vidět, že měl zřejmě nižší rozpočet (za celou dobu kupříkladu neuvidíte jediného elfa), ale příběh se dá s trochou dobré vůle skouknout bez problémů, aniž by nadchnul či nějak ublížil. Nicméně za rozšíření obzorů v rámci žánru jsem vděčný. Filmu uděluji průměrné (ale spíše slabší) tři hvězdy. ()