Proti temnote

• Česko Poslední noc (viac)

Velitel Tao (Steven Seagal) vede speciální vojenskou jednotku složenou z bývalých členů civilní stráže na krvavou misi, jejichž cílem jsou krvežízniví upíři. Na planetě přežilo jen několik málo lidí, kteří jsou však infikováni a uvězněni v nemocnici. Tao je jejich jedinou nadějí. On však také ví, že jediným lékem na jejich záchranu je jejich smrt. Nastává čas postavit se proti krvežíznivým stvůrám. (videofil)

SOLOM.

Cokoliv se poslední dobou natočí v Rumunsku, tak za moc nestojí. Nevím jestli je to tím, že si tohle prostředí vybírají jen amatérští režiséři bez špetky představivosti a kreativity, nebo je tahle země prostě doopravdy zakletá. Přitom místní prostředí nabízí tolik možností jak uspokojit i náročného diváka, ale většinou se dočkáme jen dalšího zklamání. Až na několik světlejších okamžiků se po celou dobu budeme docela nudit. Je to hlavně zapříčiněno i tím, že akční scény jsou udělány zřejmě pro diváky mladších patnácti let, kteří ještě věří na superhrdiny. Ti odrostlejší už mají podobných vrtochů dost. V akčním hororu má být k vidění pořádná akce, atmosféra musí jiskřit a krev stříkat na všechny strany a ne se dívat na nevydařenou parodii na zombii filmy s tlupou superrychlých a velice inteligentních stvůr, jejich make up za moc nestojí a stupidní chování všech postav. Pro mne osobně je tenhle film dost velkým zklamáním. Je to jen obyčejné podprůměrné béčko, které stačí vidět jen jednou. Slabé 2* ()

SeBig

Budete se divit, ale já se na to hrozně těšil. Strašně me zajímalo jak bude vypadat horor se Seagalem. Výsledek? Film se odehrává v jedný budově, Seagal mlatí upíry katanou stylem jak kdyby měl v ruce klacek, postavy nelogickým chováním smrděli víc než ty odflaknutý upíři a o poslední list ve scénáři si někdo utřel prdel. Chválím ale tu začáteční scénu, která vypadala fakt dobře. ()

MáŠa

He, zajímavé po čase vidět zase Stevena. Všichni povídají, že je to velká koule, co hraje v samých sračkách, tak sem si ten film schválně i dokoukal, i když od začátku bylo jasný, že by se dal čas strávit rozumněji. Hned první překvapení: Vono to bude něco alá zoombie filmy. Ty už v poslední době moc nemusim, protože je to furt jedno a to samí. Jenomže tohle není typický zoombie film, tady ti protivníci jsou i krapet rozumní, a hlavně to nejsou nemrtví, takže plus. Další zjištění: Steven ve filmu ani zdaleka nehraje hlavní roli. Jen je to ten drsoň, co vždycky párkrát všihne mečem a všichni jsou na půlku. Ani nějaká snaha o dynamiku bojových scén tu moc nebyla. Prostě jen vidíte, jak někdo něčím švihne, a je to. "Úžasná" choreografie ;-) ()

corpsy

Kde inde by mohol Steven Seagal púšťať z úst také infantilné perly, ako v céčku týchto rozmerov. A to nehovorím o jeho bojových dovednostiach, ktoré sa z neznámych dôvodov ( žeby lenivosť ? ) začínajú vytrácať. Proste prach a bieda. Neviem či si tento ´´horor´´ zaslúži aspoň tú jednu udelenú hviezdičku, ale pravdu povediac to, čoho sa divák dočká, má akurát na odpad. ()

Antimana

Priemerný súčasný zombie horor s veľmi stupídnymi dialógmi. Úsmevné je obsadenie balvana Stevena Segala do roly lovca, ktorý by v skutočnosti so svojou obratnosťou neprežil ani prvých 5 minút. Nechápem hodnotenia ľudí,ktorí dávajú odpad podľa hodnotenia na pravo, aby tým neutrpela ich predstava o vlastnej intelektuálnosti. ()

• Natáčeno od 21.ledna 2008 a během měsíce února. (Stocki)
  • Pracovní název: The Last Night. (Stocki)