Izák a Dana jsou sourozenci. Svátek Halloween tráví ve svém novém tajemném domě, v němž se pořádá party. Najednou zjistí, že jejich pětiletý bratr zmizel. Společně se středoškolskou roztleskávačkou a jejím přítelem se vydávají na dobrodružnou výpravu za nalezením malého chlapce. V domě nacházejí tajné průchody do světa upírů, tančících zombií a dalších nadpozemských bytostí. (oficiálny text distribútora)

Jirkacek odpad!

Strašidelný hrad jsme doma měli několik let na DVD, než jsem se rozhodl na tento film z roku 2006 podívat. Vůbec jsem netušil co mne čeká, protože zařazení filmu mezi Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Horor bylo tak rozmanité, že se z tohoto díla mohlo vyklubat cokoliv. Navíc mi jména herců nic neříkaly, pouze jsem hned v úvodních minutách poznal osobu Vanessy Angel, která hrála v několika epizodách čtvrté řady seriálu Hvězdná brána. A protože jsem se předem nepodíval na hodnocení zde na ČSFD, nebyl jsem náležitě varován před jeho kvalitou. Jak ubíhaly další a další minuty z celkových 90 trvání filmu, nabyl jsem dojmu, že nejlépe k němu sedí přívlastek rodinný. Namísto komedie bych to viděl na tragikomedii, dobrodružství bylo spíše trapné a nesourodé a horor to byl stejný asi jako když jsem se díval na Ferdu mravence. Po závěrečných titulcích jsem pak byl zmaten jako polární motýl, protože děj filmu byl chaotický, nelogický, příšerně roztahaný a hlavně nezáživný. Triky byly stejně kvalitní jako na pouti v padesátých letech 20. století, bylo vidět, že tvůrci měli na digitální efekty málo peněz. Nebavilo vlastně vůbec nic, dokonce ani pěkné masky, které se ve filmu objevily během svátku Halloween, nezachránily situaci. Bohužel nízký rozpočet v kombinaci se špatným scénářem a režisérem Lorenzo Doumanim daly dohromady nekvalitní dílko, jehož sledování je ztráta vašeho času. Strašidelný hrad jsem proto neocenil žádnou strašidelnou hvězdou - odpad!. ()

SOLOM.

Scénář staví na nudném a nezajímavém ději. Objevuje se tu spousta okoukaných scén z jiných filmů, které jsou v mnohem horším provedení. To samé se děje i u hlášek postav, které z jejich úst znění opravdu směšně trapně. Producenti se nás snažili přesvědčit, že jde především o rodinnou hororovou komedii, která vás má pobavit a určitě ne vyděsit. To druhé je totiž naprosto nemyslitelné, protože za celý film zde nenajdeme nic, co by nám k tomu mohlo dát příčinu. Většina scén je naprosto nelogických, špatné herecké výkony a naprosto nulová atmosféra. Na druhou stranu však musím říct, že film doprovází docela slušná hudba a některé hlášky stály opravdu za pozornost. ()

Pitryx odpad!

I přes přítomnost super kočky Nikky Griffin, a občasné hlášky mne to moc nezaujalo. Tedy skoro vůbec. Triky vepsí, masky bez nápadu, dějově také nic moc, i když nějaký drobný nápad zde byl. Například na hřbitově s mrtvými hvězdami. Ale celkově je to opravdu blbina kategorie bééééééé. ()

MMR

To bylo tak stupidní, až se mi to líbilo. Prostě velice jednoduchá zábava, místy dost nelogický děj, občas se to jeví dokonce až parodicky, každopádně já se u toho bavil. ()

Palvinie odpad!

Co to u všech rohatejch i s chlupama bylo? Nějaká parodie nebo tak něco? Tohle se snad může líbit jenom dětem. Malinkým dětem. Ty totiž ještě nejsou s to takový film chápat. I když on se ani pochopit nedá. Ale na usnutí dobrý... ()