Malý král

Animovaný / Rozprávka
Česko, (2008–2009), 1 h 44 min (Minutáž: 8 min)

Král Bibián II. se roznemohl, bolí ho tuze nohy a špatně se mu chodí. Jeho malý synek Bibián III. by se tak mohl stát vladařem, toho se malý kralevic poctivě polekal a chce tatínkovi pomoci, se svojí věrnou kamarádkou kočičkou Ritou odcházejí do světa. Za svoji pomoc malému Prokůpkovi, kterého vězní vodní obr ve své račí jeskyni, dostane princ Bibián říční škebli s kouzelnou medicínou, která vrátí potřebné zdraví jeho královskému otci. (Česká televize)

štísko

Myslím, že animace by mohla být vyrovnanější. Pozadí se mi líbí více, než jednotlivé postavy. Ale jednoduché příběhy rozhodně pohádkovou hlavu a patu mají a koukat se na to dá. Každý díl začíná nemocí krále Bibiana II . Ze začátku mi to moc nevadilo, ale postupně jsem nabyl dojmu, že nejde jen o moudrého krále, ale i pořádného hypochondra. Už jsem viděl horší večerníčky, ale i o dost lepší. Dvě plus by bylo akorát, (to pro mne znamená koukatelný film, ke kterému se asi už nevrátím) ()

gudaulin

Už jsem to ve svých komentářích několikrát zdůrazňoval a v případě Malého krále to musím opakovat - převážná většina hodnotících neumí posuzovat večerníčkové seriály očima dětí, a to za situace, kdy večerníčkové řady slouží jako zábava pro malé a nejmenší děti vede k výrazné nerovnováze mezi starými klasickými večerníčky, které těží z nostalgie, a novými seriály z posledních cirka 10 let, které jsou posílány ke dnu. Malý král určitě nepatří k večerníčkové špičce, ale představuje paradoxně lehký nadprůměr. Scénáře jsou slušné, výtvarné pojetí tradiční a Vladyka odvádí dabingový standard. Celkový dojem: 60 %. Hvězdičku přidávám na vyvážení... ()

maoc

Proti novým večerníčkům nic nemám, mnohé se mi libí, a to jdu proti davu (Tři prasátka a mnohé další). Nostalgií sice trpím, ale mám náhled. Mám malého synka a koukám s ním na ledacos. A tohle se mi nelíbí. Teplý seriál s teplými jmény, dějově pořád o tomtéž, král furt stoná a ne a ne umřít. Prostě ne. ()

triatlet

Miroslav Vladyka je příjemným průvodcem pěkně kreslených příběhů s jednoduchou dějovou linkou. Problém je ve stereotypním úvodu. To, co funguje u Maxipsa Fíka, nebo u Boba a Bobka, tak mě u Malého krále nudilo. Pořád koukat, jak se strachuje, aby mu neumřel otec - král... Chudák Bibián III. Námět a scénář Ivan Renč ()