Realitný agent Peter Klaven má veľké plány a milovanú snúbenicu Zooey. Keď jeho vyvolená zistí, že Peter nemá vôbec žiadneho priateľa, ktorý by mu mohol ísť za svedka na svadbe, nádejný ženích sa usilovne snaží nejakého nájsť. Pátranie po chlapoch v zoznamkách je pre heterosexuálneho muža dosť stresujúce, ale po tom, čo už vyčerpal všetky svoje možnosti, náhodou stretne istého Sydneyho Fifea. Okamžite si padnú do oka, ale jeho nový priateľ má čudné zvyky - je neslušne priamočiary, neupratuje po svojom psovi výkaly a najviac ho zaujímajú všakovaké intímnosti. Možno práve preto, že sú úplne odlišní, vytvorí sa medzi nimi neuveriteľne silné puto. Čím viac sa však títo dvaja rozdielni muži zbližujú, tým viac trpí vzťah Petra a Zooey. Peter pomaly spoznáva skutočnú podstatu priateľstva a nakoniec sa bude musieť rozhodnúť, či dá prednosť nudnému manželskému životu so svojou súčasnou snúbenicou, alebo si vyberie úžasný slobodný dobrodružný život s novoobjaveným najlepším kamarátom. Bude si musieť vybrať medzi Sidneym a Zooey, pretože život s obomi naraz by určite nebol možný... (TV JOJ)

B!shop

Hodne prijemny prekvapeni, cekal sem nejakou uchylackou komedii, kde pan kamos bude neustale prudit snoubence (nerikam, ze by to nebylo vtipny). Misto toho jsem ale dostal sice od zacatku do konce predvidatelnou, ale neskutecne milou a pohodovou romantickou komedii o jednom pratelstvi. Ze zacatku to sice jede v klasickejch uchylackejch kolejich, kde se Rudd snazi seznamit s kamosem a myslim, ze ani nema cenu rikat, co se z kamosu vyklube. Kdyz ale na scenu prijde Segel, zacne vetsinu vtipu zajistovat on a z filmu je naprosto perfektni romanticka komedie, fakt jsem nic takle pohodovyho uz dlouho nevidel. Obzvlast, kdyz Rudd, pokud teda obcas nevysiluje, tak je prijemne civilni, Segel sice je trochu uchylacka postava, ale spis v ty prijemny rovine a desnej pohodar a je tu brutalni Favreau, kterej celej film nekoho urazi. Vtipu tu sice mozna neni tolik, co treba v Apatowkach, ale tady to vubec nevadi. Jedina vytka je mozna k Ruddovi, to jeho meneni hlasu a super dementni hlasky byly obcas uz moc. ()

Shit

Pohodová zábava s příjemným obsazením, Jason Segel si tu tentokrát střihnul trošku jinačí roli než obvykle, Paul Rudd mi zase přestává vadit a tady byl celkem sympaťák + vyfasoval za přítelkyni rozhodně hodně milou Rashidu Jones, navíc v menších rolích se tu objeví i Jaime Pressly, jak jinak než jako tradičně neustále nasraná fúrie a dokonce i bejvalej kulturistickej soupeř Arnolda - Lou Farrigno. Možná to neni nějak extra vtipný, ale tu a tam se podařil i nějakej ten lepší fórek, i když nic u čeho by se člověk nějak vyloženě zasmál, ale bavil sem se rozhodně dobře ()

H34D

Zprvu musím podotknout, že tu onu chytrost a pohrávání si s klišé žánru bych bral opravdu s rezervou, náznaky tam jsou a skutečně I Love You, Man je o něco inteligentnější než běžné komedie a snad i Apatowské komediální dramata, ale jinak je překvapivě obyčejná a ke konci nepříjemně předvídatelná. Svou životní výpovědí o pokročilých mládencích se nechytá na Poslední polibek a na komediální rovině není víc než průměrná. Za zklamání se však označit určitě nedá, nic vážného proti Kámoši k pohledání nemám, je uspokojivý, milý a pohodovost se správným parťáctvím z nej přímo sálá a to i přesto, že přirovnání "jako ze života" bych zde zrovna nepoužil. 6/10 ()

01Zuzana10 odpad!

Možno ľudia, ktorí tomu chápu alebo majú radi takýto "chlapský svet" môžu oceniť tento film. Sorry, ja nie. Hlúposť, IMHO. A príliž vulgárna. Nemám to rada. A stopáž 105 min.? Panebože. Nemala som sa na čo pozerať. Zápletka o ničom, bez vtipu, neznášam nadávajúcich sprimitizovaných "chlapov" ale ani takých, ktorí sa ako chlapi nesprávajú. Strata času. ()

Sobis87

Je to sice furt to samé dokola, stále ten samý vývoj příběhu a podobné vtípky, ale díky sympatické herecké sestavě jsem si moc rychle zvykl na to, že v tomto žánru mě asi už moc překvapení nečeká (v tomto filmu rozhodně ne) a docela dobře jsem se bavil. Kámoš k pohledání je příjemná komedie plná prvoligových komediantů mladé generace (skoro všichni jsou ze stáje nynějšího komediálního krále Judda Apatowa) a nadprůměrných vtipů, která mi příjemně utekla, ale zase nemohu říct, že bych se válel smíchy po zemi, jako tomu bylo například u Zbouchnuté nebo Superbad. Kámoš k pohledání rozhodně patří k tomu lepšímu z dosavadní letošní komediální nadílky. 70% ()

• J.K. Simmons hraje otce Paula, přitom je pouze o 14 let starší. (HellFire)
  • Členové rockové skupiny OK Go se objeví na konci filmu v titulcích. (HellFire)
  • Jason Segel (Sydney) a Paul Rudd (Peter) si své role zopakovali n avideu k příležitosti turné kapely Rush "Time Machine". Dvojice herců se zde dostane na jeviště a setká se s členy kapely po jejich vystoupení. (Zdroj: IMDB). (PogoJoe)