Vybraná díla české prózy vydaná po roce 1989 představuje cyklus Čtenářský deník, ve kterém knihu a jejího autora uvádí některá z osobností společenského a kulturního života. Různí režiséři po svém ztvárňují formát Čtenářského deníku, v němž se pozvaná osobnost na začátku podělí o svůj čtenářský zážitek a posléze vede s autorem rozhovor o knize či okolnostech jejího vzniku. Seznam jednotlivých dílů:
Roman Erös: Cadik - Edita Stejskalová uvádí autora a jeho knihu
Vladimír Körner: Údolí včel -Oldřich Říha uvádí autora a jeho knihu
Michal Ajvaz: Druhé město - Petr Nikl uvádí autora a jeho knihu
Stanislav Komárek: Mandaríni - Pavel Kačírek uvádí autora a jeho knihu
Madla Vaculíková: Drahý pane Kolář - Ondřej Vaculík uvádí autorku a její knihu
Marian Palla: Případy detektiva Wlapra - Leoš Slanina uvádí autora a jeho knihu
Petr Král: Zpráva o místech - Karel Vachek uvádí autora a jeho knihu
Lubomír Martínek: Dlouhá partie biliáru - Karel Haloun uvádí autora a jeho knihu
Eva Kantůrková: Pán věže - Adam Georgiev uvádí autorku a její knihu
Alex Koenigsmark: Siromacha - Jan Vedral uvádí autora a jeho knihu
Markéta Hejkalová: Vždycky jedna noc - Eero Balk uvádí autorku a její knihu
Petr Sís: Tři zlaté klíče - Miloš Forman uvádí autora a jeho knihu
Ivan Kraus: Kdybys nebyla, vymyslím si tě - František Ringo Čech uvádí autora a jeho knihu
Petra Hůlová: Cirkus Les Mémoires - Eva Salzmannová uvádí autorku a její knihu
Jan Trefulka: O bláznech jen dobré - Stanislav Moša uvádí autora a jeho knihu
Arnošt Lustig: Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou - František Cinger uvádí autora a jeho knihu
Ondřej Neff: Tma 2.0 - Karel Pacner uvádí autora a jeho knihu
Pavel Kohout: To byl můj život?? - Viktor Polesný uvádí autora a jeho knihu
Petra Procházková: Frišta - Eva Kantůrková uvádí autorku a její knihu
Radka Denemarková: Peníze od Hitlera - Karol Sidon uvádí autorku a její knihu
Lenka Reinerová: Kavárna nad Prahou - Karel Hvížďala uvádí autorku a její knihu
Irena Dousková: Hrdý Budžes - Jan Borna uvádí autorku a její knihu
Michal Viewegh: Báječná léta pod psa - Sabrina Karasová uvádí autora a jeho knihu
Květa Legátová: Jozova Hanule - Lidé z horské vsi uvádějí autorku a její knihu
Antonín Bajaja: Zvlčení - Zuzana Lapčíková uvádí autora a jeho knihu
Ludvík Vaculík: Loučení k panně - Břetislav Rychlík uvádí autora a jeho knihu
Jiří Hájíček: Selský baroko - Kristýna Vlachová uvádí autora a jeho knihu
Ota Filip: Osmý čili nedokončený životopis - Jiří Trávníček uvádí autora a jeho knihu
Emil Hakl: O rodičích a dětech - Pavel Růt uvádí autora a jeho knihu
Iva Pekárková: Šest miliard Amerik - Jiřina Šiklová uvádí autorku a její knihu
Patrik Ouředník: Europeana - Josef Jařab uvádí autora a jeho knihu
Ivan Klíma: Moje nebezpečné výlety - Arnošt Goldflam uvádí autora a jeho knihu
Ivan Landsmann: Pestré vrstvy - Vlasta Třešňák uvádí autora a jeho román
Jaroslav Rudiš: Nebe pod Berlínem - Aňa Geislerová uvádí autora a jeho román
Petr Placák: Fízl - Jana Klusáková uvádí autora a jeho knihu
Pavel Brycz: Patriarchátu dávno zašlá sláva - Václav Bělohradský uvádí autora a jeho knihu
Klíč je pod rohožkou - Ondřej Bezr uvádí Vlastu Třešňáka a jeho román
Sestra - Lenka Klodová uvádí Jáchyma Topola a jeho román
Temná láska - Olga Sommerová uvádí Alexandru Berkovou a její novelu
Možná že odcházíme - Ivan Motýl uvádí Jana Balabána a jeho knihu povídek
Medvědí román - Petruška Šustrová uvádí Jiřího Kratochvila a jeho dílo (oficiálny text distribútora)

Morien

V jednom z dílů jsem poprvé spatřila Jiřího X. Doležala a byla překvapena, že ten člověk se vyjadřuje jako prase! Další z řady pořadů, na které se dívám pouze po půlnoci, protože to k nim patří. ()

Radko

Necelá štvrťhodinka poinformuje o autorovi, knihe aj predstavujúcom. Rozdielne režisérske prístupy zaručia, že sa cyklus neokuká (ako sa stalo napr. pri niektorých epizódach Šumných miest). Objavil som tu zopár zaujímavých tipov aj autorov. No nielen to - zároveň ide o selektívnu pomôcku, umožňujúcu vyhnúť sa knihám a spisovateľom, ktorí seba aj tvorbu predstavia tak dokonale, že tých trinásť minút venovaných ich osobe predstavuje znesiteľné maximum. Poznámky k niektorým častiam: a) Na spustnutej ochodze futbalového štadiónu spevák skupiny Katapult Olda Říha predstavuje knihu Vladimíra Körnera Údolí včel. Z predstavujúceho sa postupne stáva predstavovaný, Říha zoširoka komentuje dej knihy, polemizuje, ku koncu už autorovi takmer nedáva slovo, tak ho zaujali vlastné perly. Spieva úryvky vlastných piesní, zrejme ako znamenie mimovoľne múdreho glosovania knihy samotnej, zoširoka gestikuluje, zatieňuje spisovateľa so sklonenou hlavou. Ten v závere nemo úžasnutý, občas nesúhlasne zatočí hlavou, keďže k reči nie je pripustený. Veď koniec koncov načo, dá sa nesúhlasiť s touto vetou?: Říha (zhruba citujem): "O knihách je třeba přemýšlet. Na to jsou napsaný." Réžia Jan Gogola ml. ()

triatlet

Didakticky upotřebitelný pořad lze zhlédnout v archívu ČT. Např. charakteristika "temného příběhu" Radky Denemarkové "Peníze od Hitlera" i v podání předčítajícího Karola Sidona je výstižná, navíc autorka zajímavě vypráví o genezi ilustračních fotografií k textu. Pro nezasvěceného diváka jsou některé díly hůře pochopitelné - viz Cempírkovo "přiznání" autorské mystifikace přichází až po cca 7 minutách, to znamená ve 2/3 pořadu... ()

sator

Landsmann,Třešňák, Pekárková,Pelc,,Brdečková,Hakl, Stránský,Boučková,Vladimír Körner,Erml,(svoje dílo neprožívá ale bytostný pesimista asi..) ()

ghatos

Alternativní podívaná, která mě fascinovala svou intelektuálností...., jako nikomu neberu jeho kulturní potravu, ale bylo to zvláštní... :)...spolubydlící na kolejích byl z toho úplně vyřízený! ()

Teachman

Tento televizní seriál je vhodný nejen do hodin českého jazyka a literatury. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých knihách a jejich autorech. ()