Nebeskému studentovi Angelo Žáčkovi (J. Budař) teorie příliš neleze do hlavy. Což raději prokázat své schopnosti v praxi? Napravit hříšníka Vincka (J. Plesl), nad nímž už celé nebe zlomilo hůl, je pro něj přece hračka a diplom anděla strážného bude v kapse. Je ochoten dokonce použít metody, které nejsou nebi právě vlastní. O Mistra (B. Klepl) se pokoušejí mrákoty. Co zbrklý Žáček hodlá spáchat, to nebe ještě nevidělo. Dopálený pedagog vyráží za nezdárným studentem, aby mu zabránil v neandělském počínání. A snad by se mu to i podařilo, kdyby dorazil o chvíli dřív. Teď je hříšník peklu ještě blíž a Žáček se nikdy nestane andělem strážným. Otřesený student se pod dozorem Mistra znovu pouští do polepšování nenapravitelného Vincka, ale tentokrát, bude-li třeba, nasadí i vlastní kůži… (Česká televize)

DarkoCohen

No potěš koště. Vincek ve stylu líného Honzy, král lovící v Africe divokou zvěř, princezna milující zvířata v klec, opičí muž Bahňák, krokodrak, chechtající se zelenina...No nestačím se divit. K takovému scénáři je potřeba hóódně bujná fantazie. Být mi o pár let míň, tak z toho mám tutově noční můry. A nezachránil by to ani J. Budař jako anděl popleta, který byl to jediné, na co se v této pohádce dalo koukat. Již nikdy více. 30% ()

Lilith03

Souhlasím, že je zde napodobenina Anděla páně a ta křesťanská propaganda. Ale ani jedno mi nevadí. Bohumil Klepl byl skvělý, Zuzana opět na jedničku, mám ji moc ráda v takových pohádkách. Jaroslav mě tady taky bavil, role pro něj byla doslova na míru a romantická linka roztomilá a hezká. Z těch primitivnějších pohádek je tahle za mě jedna z nejlepších a proto také plný počet hvězd. ()

cross

Žádné světoborné dílo, ale upřímně - nic jiného nikdo od hodinové televizní pohádky snad ani nemohl očekávat... Je to sice taková poťouchlá taškařice pravděpodobně ze scénáře přehrávajícími herci, ale ve výsledku jsem se několikrát příjmně zasmál i pousmál a v závěru skončilo vše jak ve správné pohádce... K tomu velmi podařený mimický výkon Tomáše Turka a příjemná hudba Jana Budaře, která snad převyšuje i jeho herecký part... Na rovinu - žádná sláva, ale i tak, Nebe a Vincek jednoznačně převýšil a zadupal celou Štědrovečerní pohádku bez mrknutí okem - a už jen za to si *** zaslouží! ()

Jezinka.Jezinka

Půjčili si myšlenku o trochu tupém andělovi na zemi z Anděla páně a rovnou i osvědčenou princeznu, tedy v Andělovi "princeznu" a vypustili do světa roztomilou nedělní poobědovou pohádku. Skvělé obsazení, vcelku smysluplný příběh, i trochu toho přehrávání klady převáží. No a Zuzanu Kajnarovou mám ráda, je to velmi sympatická princezna, každý máme pár takových. ()

Mertax

Začíná to tak slibně! J.Budař se na roli věčného anděla-propadlíka, který se učí na nebeské zkoušky, skvělo hodí díky svým plavým vlasů a obočí – navíc má ještě vlnitou paruku s malými zapletenými copánky. Vypadá dobromyslně, lidumilsky, laskavě - zkrátka andělsky. Mírně otylý vrchní anděl (sympaticky B. Klepl) se snaží s andělskou trpělivostí napravit neblahé důsledky, které způsobí žák svými netradičnými metodami, jak napravit smrtelníka. Sem tam je tu nějaký ten vtip, který si utahuje z české úředničiny (předávací protokol ) nebo češtiny (jak honit bycha?), jenže to je tak vše. Příběh je strašně nudný, Vincek jako divý muž Bahňák trapný, princezna se tváří jak guma, a ani král ztvárněný pohádkovým veteránem J. Lábus finální dojem nezlepší. Kostýmy jsou chudší než obvykle, andělé mají nasazovací křídla, panovník vypadá zchudle. Většina se odehrává buď v lese nebo v trůnním sále, který je však asi z jednoho našeho existujícího hradu/zámku. Minimálně externí záběry na hradbu a věž totiž jsou - a to zvedá úroveň pohádky o úroveň výš. Ovšem na Anděla páně to nemá ani náhodou (nejde jen o rozpočet) a na Boží hod bych se to jakožto programová ředitelka styděla vysílat. ()

• Natáčelo se na zámku Červený Hrádek u Sedlčan. (rakovnik)