Legenda o Vánocích

• Česko Vánoční pohádka (viac)

Před stovkami let se zrodil největší příběh světa. Mladý Nikolas přišel při nehodě o rodiče. Vesničané se rozhodli o sirotka postarat společně, a tak jej každá rodina vychovává jeden rok. Vždy ke konci roku, na Boží hod, se Nikolas stěhuje do nového domova. Aby vesničanům nějak projevil vděčnost, na rozloučenou vždy pro děti domácích vyrobí hračky. Jak se během let počet Nicolasových adoptivních rodin zvětšuje, skoro každý dům mívá na Boží hod na prahu nějaké dárečky. Když však vesnice trpí nedostatkem jídla, pošlou Nicolase do učení k poustevnickému tesaři. Pod jeho krutým vedením se Nicolas naučí vyrábět ještě lepší dárky, a mnohem rychleji. Lisakki, který děti nenávidí, mu to však zakazuje. Tradice vánočního dávání dárků je ohrožena! (oficiálny text distribútora)

ABLABLABLA

1. prosince, 1. adventní neděle, 1. čokoládka z kalendáře (btw. úplně hnusná, musím si koupit vlastní adventní kalendář, babičky holt nekoukají na obsah čokolády).... tak mě napadlo, dám si nějaký vánoční filmík. Uvařila jsem si mléko, do toho nasypala veškerou tu hnusnou čokoládu ze zbylých 23 dnů (vážně, zítra musím jít koupit nový, na tenhle nehraju) a sedla si k tomuto malému zázraku. Nebudu tu komentovat otřesné herecké výkony, ani jakýkoliv nedostatek. Jedno je totiž důležitější, a to jak na mě film zapůsobil. Je to naprosto nádherná legenda/pohádka/fantasy (nazvěte si to jak chcete), která mě několikrát dohnala k slzám svou upřímností a lidskostí. Vypotřebovala jsem víc kapesníků než u Father and daugher a že jsem u toho bulela jak malá. Na nic si nehraje, je procítěná, s příjemnou atmosférou severských oblastí - ty záběry krajiny.. wau. Vánoční atmosféra na vás taky dýchne, ale spíš než to, tak vás to zahřeje u srdce svou lehkostí a prostotou lidské lásky. Tohle je bezesporu jeden z nejkrásnějších vánočních filmů, co jsem kdy viděla a také nejméně tradičních (aneb kdo začne pohádku o Vánocích, tím že se malému klukovi utopila celá rodina?). Překrásné, plný počet a kdyby šlo víc, tak je tu klidně i 50*. ()

jandula00

Nevim, kde tenhle film získal to vysoký hodnocení. Mně to přišlo dost nudný a nekvalitní, až bych řekla tragický..Hledala jsem nějaký kvalitní vánoční film, který by mi navodil vánoční atmošku, tohle mi ale navodilo uplně něco jinýho. Herecký výkony nic moc, kostýmy nevěrohodný, celkově nepravděpodobný (jasně, je to pohádka, ale stejně).. ()

gogo76

Stačilo pár tónov z rozprávkovo čarovnej hudby v úvode a už som bol vo vianočnej nálade. Prvá polovica filmu je neskutočne atmosferická. O takej atmosfére sa americkým vianočným filmom môže iba snívať. Veľká škoda, že po odchode učiteľa Izáka, keď je náš hlavný hrdina podstatne starší, atmosféra trochu opadá. Výroba a rozdávanie darčekov sú možno pre niekoho to pravé vianočné, ale ten záver ma už nebavil tak, ako prvá polovica filmu. Keby sa netlačilo na pílu za každú cenu- celý život vyrábať darčeky pre druhých(zadarmo!), tak to mohol byť jeden z najlepších vianočných filmov. Napriek tomu sú štyri hviezdy absolútne zaslúžené. 80%. ()

Kimon

Velmi pěkný příběh, tak nádherně řemeslně zpracovaný, že mi nedovolí na tuto překrásnou pohádkovou legendu zapomenout. Dovoluji si ji umístit ve svém žebříčku vánočních pohádek na první místo zcela jistě i před Mrazíka. Vynikající dabing České televize povyšuje tento pohádkový příběh mezi nejlepší filmové šperky vánočního vysílání. "Legenda o Vánocích" si určitě zaslouží na mém DVD přehrávači každoroční vánoční reprízu. Necitliví rejpalové a bručouni snad jednou pochopí. ()

Yardie

Nádherná pohádka - příběh. Naprosto civilní, bez zbytečných pozlátek a vymýšlení, skromná a upřimná, takže snadno uvěřitelná. Doplněná nádhernou krajinou a vynikající atmosférou. Takovéto pohádky by se měly točit na Vánoce. Z toho by si čeští "tvůrci" měli brát příklad. Jednoduché a prosté, ale o to hezčí. Jediné, co do filmu nepatřilo bylo posledních 30 sekund, to tam opravdu být nemělo. Ale jinak výborné! Howgh! ()

• Lisakki Järvenpää byl ve skutečnosti slavný finský nožíř. Žil na přelomu 20. století a založil nožířskou firmu, která funguje dodnes. (Facillitant)