Rozhodli se zhubnout a změnit celý svůj svět. Unikátní pořad o zdravém životním stylu s doktorkou Kateřinou Cajthamlovou a specialistou na výživu, inženýrem Petrem Havlíčkem. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Jsou pořady, kam by mě nikdo nedostal ani párem pivovarských volů. Tohle je jeden z nich. Nemám potřebu se zrovna takhle zviditelňovat před celým národem. Já ještě chodit kanálama nechci. Ne, že bych měla nějakou super postavu, ale řešit to zrovna takhle, to mi nepřipadá dobré. Nemám zájem vidět, co provede rajská omáčka s čokoládou a pytlem brambůrek, když ji zalejeme pivem. Primě se podařilo sáhnout mezi originální reality show. ()

duklak2

„Dobrý den, chci zhubnout. Prosím, poraďte mi jak? Paní doktorko, já to asi nedokážu, nebo myslíte, že ano?“ Nikdy bych nešel ukazovat svůj pupek před český národ. Dříve, když jsem ještě sportoval, tak mé tělo bylo hubené, ale před pár lety u mě nastala změna. Na sport jsem se vykašlal a najednou moje váha ukazovala čím dál větší čísla. Je mi to ale jedno. Stejně se všichni sejdem na krchově. Velice diskutabilní pořad, který každého, kdo ho uvidí, donutí přemýšlet o sobě a půjde oprášit svoji váhu:-). Jelikož jsme Češi a kopírujeme Američany včetně jejich výživy, tak většina našeho obyvatelstva má nadváhu. Např. já 30kg:-). Je to smutné, ale je to tak. Platí totiž, že co je zdravé, tak nikomu nechutná. A to je ten základní problém, proč všichni nabíráme na váze. Dále za tloušťku může dnešní uspěchaný životní styl, jelikož nemáme čas vklidu posedět v restauraci a dát si teplé jídlo. Raději někam běžíme a po cestě si dáme ve fast foodu gyros, do kterého šikmí obyvatelé dají maso z domácích mazlíčků:-), nebo přesmažené hamburgery, či párky v rohlíku aj. Nebo se velmi bavím při návštěvě nějakého marketu, kde všichni běhají s košíkama jak pominutí a hledají všelijaké slevy, které se většinou týkají různých nezdravých potravin, které jsou pár dní před koncem záruky a lidi je berou všemi deseti. Večer se pak diví, že jim je špatně a neví z čeho. Další den jdou do ordinace a nadávají, že musí platit 30Kč poplatek:-). V tomto pořadu se obézní lidé snaží zhubnout pomocí rad doktorky Kateřiny Cajthamlové. Já jsem se každý díl velice smál. Hlavně když ukazovali ty svoje pupky:-). Nebo když jim doktorka probírala ledničku a úplně všechno vyházela. Potravin mě bylo velmi líto. Štangle salámu a různé pochutiny, kterými nikdy nepohrdnu. Dále bylo vtipné jak soutěžící nevydrželi zákazy a pak se potajnu cpali. Pak to ale svérázná doktorka odhalila kouknutím do koše, či popelnice. To jsem ale nepochopil. Proč ty obaly od potravin soutěžící neschovali jinam? Velmi nechutné bylo, jak na stůl naskládali všechny potraviny, které za několik uplynulých dní snědli. A pak to smíchali dohromady. Fuj, ble. Při pohledu se mi obracel kufr:-). Stejně si myslím, že většina tlusťochů po skončení pořadu jela do marketu pro svůj tradiční nákup:-). Osobně bych rád probral ledničku paní doktorky, protože se mi zdá, že se v poslední době začíná zakulacovat. Tento pořad ohodnocuji třemi kily a k večeři si dám vepřo knedlo zelo:-). ()

danliofer

Jeden se nestačí divit, jak nezdravě se v Česku jí. A nejen nezdravě, ale i nechutně. Nechutně ve smyslu omezeného chuťového repertoáru. Protože kdyby jídlo mělo chuť a bylo z "poctivých" surovin, nemuseli by ho do sebe lidi futrovat tolik, že jim to pak přidá neskutečně na váze. S tím se pak veze i přístup sama k sobě jako k osobnosti. Prostě, kumuluje-li se někde něco v duši, vždy to vyhřezne někde v těle. U některých pak formou nadváhy. Proto beru tento pořad za velmi záslužný. Společně s pořadem Ano, šéfe! Už by se Češi mohli pomalu naučit nejíst blafy. ()

cariada

Docela zajímavý pořad o tom jak zhubnout, sice místy poněkud drastické viz vyhazování potravin do koše, ale nadruhou stranu proč člověka vystavovat pokušení. Doktorka Kateřina je clekem sympatická žena. Dobrý díl byl s Novotným a jeho synem. Pořad určitě má smysl. Zvlášt na konci , když po x týdnech se změří pas a vezme stejné oblečení a váha , které(á) docela dost(někdy)padá. ()

reditelka

Udivuje mě, že jsou mezi námi takoví, co si libují v třepání pupkem a zadkem před kamerou. Nelíbí se mi vyhazování jídla (i když nezdravého) do popelnice. Naopak se mi líbí to, že se diváci dozvědí od odborníků něco o správném stravování a o tom, že se vyplatí číst obaly výrobků. Spousta lidí totiž s prominutím sežere cokoli. ()

• Kateřina Cajthamlová není profesí diabetolog, ale internista a systematický terapeut. V jednom rozhovoru přiznala, že se k pořadu dostala nedopatřením a počátečním nepochopením, oč v něm vlastně půjde. Její kolega Petr Havlíček je dokonce původně zootechnik. (Olík)