Da Vinciho poklad

• Česko Poklad mistra Leonarda (viac)
všetky plagáty

Klíč k největšímu tajemství světa se skrývá dílech Leonarda Da Vinci. Michael Archer je antropolog, který se snaží rozluštit tajemný kód, ukrytý v dílech Leonarda Da Vinci. Jeho hledání největšího a nejsenzačnějšího tajemství se ale zvrhne v honičku okolo světa, ve které jde o život. Vše vede k výbušnému finále které otřese základy historie. Film Da Vinciho poklad potěší všechny příznivce tajemné historie a napínavé podívané. (oficiálny text distribútora)

corpsy

V súčastnosti by sa profesor Henry J. Jr. čudoval, akí machri v oblasti archeológie a antropológie vyrástli. A podobne by sa začudovali aj Steven s Georgom ( a aj Ron so spisovateľom Danom ), aký filmári dnes majú k dispozícii peniaze na nakrúcanie. Neviem síce, čo chcel Peter svojou psychopatickou réžiou povedať, ale možno sa pri prvom pozretí necítil dobre. Najlepšie by bolo spýtať sa rovno dvojice pánov Davidov a slečny ( pani ) Sherri s produkčného domu The Asylum. ()

suzanne1997

Brakovní film třetí kategorie, který se na první pohled zdál alespoň průměrný. Vypadal dobře nejen podle ukázek, ale i příběh, který se skrýval v pozadí nabízel víc. Bohužel tohle je na tomto filmu jediné pozitivní. Už od začátku nabízí divákovi nedotažené scény, které ve sledu událostí nepůsobí nijak přesvědčivě. Akce, kterou se film snaží zachránit jenom navozuje dojem něčeho akčního. Celou dobu se mi zdálo, jakoby tomu celému něco chybělo. Pointa byla jasná, cíl taky, jen se jej tvůrcům nepodařilo naplnit. Celé to pak zakončil výbuch a divák se ani nedozví, jak to pokračuje, prostě nic, ani ň. Takže za mně nedoporučuju, jsou jiné filmy, s mnohem sympatičtějšími herci, tedy dle mého názoru, které člověka potěší, nezklamou a rozhodně stojí za to se na ně podívat. S tímto počinem bych být na vašem místě neztrácela čas. ()

MickeyStuma

Mockbuster od studia Asylum dle filmového úspěchu ´The Da Vinci Code´ od Dana Browna či snímku ´National Treasure´. Jejich typická fantazie opět neměla hranic a tak není od věci, že jistý archeolog zde ztvárněný jako záporná postava je gangsterský boss nezastavující se před nikým a před ničím. Lance Henriksen ho ztvárnil přesně tak, jak je pro něj typické. Příběh je pro takovou nízkorozpočtovou produkci samozřejmě plný nelogičností, ponurostí a klyšé. S jistým odstupem se však na to dívat dá, jen se u toho nesmí moc přemýšlet. ()

Hennes

Úplný opad to není, protože znám bohužel i horší podobné filmy. Přesto je toto podprůměrný dobrodružný snímek, který má daleko nejen do Indiana Jonese, ale dokonce i do Jacka Huntera. Michael a Giulia se vydávají po stopách artefaktů, které je mají dovést k pokladu. Nic moc herecké výkony i český dabing. Scénář nás během hodiny a půl provede množstvím záhad, které naši hrdinové bravurně rozluští a ve finále jim zachrání život při ohromném výbuchu "Turínské plátno". Je to prostě přehnané ve všech směrech. ()

lennyd

Antropolog Michael Archer (C. Thomas Howell) celý život pátrá po legendárním pokladu, a až nyní objevil indicie k němu vedoucí v dílech Leonarda da Vinciho. Po tom stejném pátrá (z úplně jiných důvodů) i Dr. John Coven (Lance Herniksen), který neváhá investovat jakékoliv prostředky - k tomu, aby obral Archera o jeho objevy. Blíží se finále, kdy musí zákonitě dojít ke střetu obou mužů... Film, jako spousta dalšího materiálu, parazituje na nově obnoveném zájmu o Leonarda da Vinciho (díky knize Dana Browna), což ale nikterak neodsuzuji. Filmy o záhadách a pátrání po pokladech mám rád, pokud tedy mají alespoň trochu myšlenku a děj. Tento má děje sice dostatek, ale základní myšlenka se kapánek vytratila. Jednotlivé kroky Michaela Archera postrádají logiku, a jeho "objevy" jsou vycucané z prstu (přes rozostřené brýle uviděl patero symbolů, kterým přisoudil jednotlivé světové lokace a po jejich fiktivním spojení mu vyšly naprosto přesné souřadnice pokladu). O dalších drobnostech už tu řeč byla (náušnice ve tvaru kříže uprostřed Afgánistánu či přestřelka a honička uprostřed Londýna). Ale co už, od filmů od Asyla asi nelze čekat nějakou echt kvalitu, a tento zas až tak otřesný nebyl (jak už má Asylum většinou ve zvyku), takže za 2*.. ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie (San Diego, Fullerton, Los Angeles a Santa Clarita) a v Itálii (Milán). (GASTON73)