Dokonalý svet

• Česko Dokonalý svět

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

hellstruck

České seriály a filmy převážně nemusím,ale tohle mě narozdíl od Vekávéček,Ordinací apod.dostalo!:)Nenechala jsem si ujít jediný díl.Jen je škoda,že zbytečné a trapné seriály neustále natahují,zato DS skončil příliš brzo.Mimochodem vážně bych lidem,kteří viděli jeden díl a hned hodnotí,nakopala zadky. ()

Wysch

Marně si vybavuju, kdy jsem dal naposledy odpad! Ne, zapomeňte na to, jediná epizoda Dokonalého světa, kterou jsem byl ochotnej sledovat, byla tato čtvrtá, poněvadž celý den bliju jak pes (a není to z pití) a není nic lepšího na práci než čumět na tuto sračku. Protože toto jest skutečně sračka, nejde o žádné subjektivní cosi, kterým chci shodit produkci naší nejsledovanější televize. I Dokonalý svět je důkazem, že Novu sleduje jednoduchý český divák, který nechce vůbec přemýšlet a chce vidět, že v každém kruhu společnosti existujou lidi jako on. Už vidím svého otce s matkou, jak teď kolem šedesátky, tráví studené podzimní večery u bedny a čumějí na nesmyslně napsané postavy, kterak odříkávají svoje naučené věty, kterak solidní herci pro prachy udělají cokoliv, a tak hrají v obrovském prachy nabitém seriálu. Smutné je, že solidní herci, aby se uživili, melou to svoje v tak smutném příběhu, a obyčejný český divák jim to žere a ještě jim fandí. Zuzanko Norisová, proč?? Ze své slabosti pro Tebe dávám této ultimátní sračce z české (novácké) seriálové produkce jednu hvězdičku. ()

Nikon odpad!

Dnes večer jsem si řekl, že dám šanci novému českému seriálu komerční televize a uvidím, jak na tom česká seriálová tvorba je ... A hezky jsem si naběhl ! Tohle je vážně totální úpadek. Šílenost, která dokazuje, že špatně se vám může udělat nejen ze zkaženého jídla, ale i z televizního pořadu.... Kvalitní režie, výborné herecké výkony a poutavý příběh - to je v produkci TV Nova zřejmě naprosto nemyslitelné. Možná je to tím, že jsem nikdy neviděl Ulici ani Ordinaci, takže možná nejsem otupělý, ale v tomhle případě vím jistě, že pilotní díl byl pro mě i poslední.... Já odpady moc nedávám, protože skoro na všem lze objevit něco pozitivního - na tomhle ale ne. P.S. Paní Hlaváčová máte to zapotřebí ? ()

Zagros

Vcelku fajn seriál, který jsem viděl již poměrně dávno. Nicméně si vybavuji dobré obsazení a několik velmi vtipných scén. Dokonalý svět není rozhodně dokonalý seriál a má spoustu chyb. Nicméně se v té záplavě "seriálů" dnešní doby neutopí a dokáže alespoň plavat na hladině. Jeho jednoduchý a místy naivní děj dokáže několikrát slušně pobavit, možná občas nevědomě, ale to co na tom sejde. Některé postavy jsou vyloženě protivné, ale díky obsazení jsou slušně zahrané a do seriálu jako celku dobře zapadnou. S klidným svědomím dávám dvě hvězdy. ()

venalce

V tomhle případě mě Nova víc než překvapila. První díly sice nic moc, ale postupně se seriál natolik zlepšil, až mi nakonec bylo líto, že skončil. Poslední asi tři díly by si určitě zasloužily i 5*, ale hodnotím průměrem. Bylo to tak chytře vtipné, že jsem se až divila, jak je tohle u Novy možné. A nebylo to jen těmi herci, tenhle seriál má tu záhadnou jiskru navíc, která většině ostatních chybí. Dokonalý svět si rozhodně zaslouží pokračování. ()

• Když se poprvé potkaly seriálová šéfredaktorka Tereza Brodská a scenáristka Mirka Vopavová, která řídí redakci módního časopisu, zjistily, že mají tolik společného, jako by byly obtiskem jedna druhé. (Lolita)
  • Nejvíc natáčecích dnů měla Eva Sakálová, následovali Jitka Čvančarová, Jana Hlaváčová a Saša Rašilov. (Lolita)
  • První řada seriálu vznikala 146 dní, během nichž bylo natočeno zhruba 450 hodin záznamu. Na rozdíl od jiných seriálů štáb pracoval filmovým způsobem, tedy na jednu kameru, kterou podporovala druhá. (Lolita)