...a tuhle znáte?

(relácia)
Hudobný
Česko, 2003, 31 min

Současná dechová hudba a její mladí interpreti v novém hudebním cyklu České televize. (oficiálny text distribútora)

Bohemák

Hrají skvěle! Člověk jako já (průměrnej trouba) vůbec nemá potuchy, kolik vynikajících hudebníků mezi námi chodí. Tenhle pořad mě naučil odlišovat "šla jsem k lesíčku na dechovčičku" od opravdové dechové hudby. ()

L_O_U_S

Tomuto typu hudby je v Česku věnována malá pozornost, přitom orchestry jako Harmonie Šternberk, MDO Kopřivnice nebo Májovák ;-) patří ke středoevropské špičce. Každý, kdo v podobném orchestru hraje, ví, že symfonická dechová hudba není o vyhrávání na vesnických zábavách. Zatímco na západě se na tahle tělesa chodí dívat spousta mladých lidí, u nás je tato hudba bohužel neprávem házena do stejného pytle jako dechovka. Právě pořad ... A TUHLE ZNÁTE? přispívá alespoň trochu k očišťování jejího jména. Představují se v něm jednotlivé české orchestry a jejich vesměs mladí muzikanti, kteří interpretují skladby současných autorů, skladatelů vážné hudby a filmových melodií. Pořad má velmi slušnou úroveň, sympatického moderátora a zajímavou náplň. Jen mi občas trochu vadí ta digitální kamera. (428.) ()